Announcement

Collapse
No announcement yet.

Odlični savjeti za mršavljenje

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odlični savjeti za mršavljenje

    http://www.bodybuilding.com/fun/6-ways- ... ck-abs.htm

    Dakle u clanku nepise nista sto vec neznamo..
    Napominje se da je do 6 pack-a najbitnija od svega prehrana..
    Dakle konzumiranje kvalitetnih ugljikohidrata (kompleksnih) samo iza treninga i kao prvi obrok kada se dignete ( kuhani krumpir, zobene pahuljice, integralno tijesto, smeda riza ) , jer tada je jako mala sansa da ti carbsi odu u salo, jer poslje treninga misici traze takvu hranu.. U toku dana dakle sto vise jesti kvalitetnih proteina i salata, mahuna, zelja itd.. u kuombinaciji sa piletinom, ribom, jajima i sigurno ce te vidjeti napredak..

    Kada voce jesti ? Citajuci dosta clanaka najbolje ga je pojesti ujutro cim ustanete ili izmedu dorucka i rucka, a ako zelite mozete pojesti i jabuku neposredno prije treninga ali nikako poslje ..
    Takoder se preporuca koristiti puno zdravih masti.. dakle : orasi , bademi itd.

    A sada kakav kardio? Za pocetak mi se cini najbolja opcija jutarnje hodanje nataste u 45 min.. ali nakon par tjedana dolazi do zastoja.. pa bi preporucio da se prede na razne "brze treninge".. dakle zivite u stanu ? sigurno imatew 20-ak min za ovakav cardio.. izadite iz svoga stana spustite se do najnizeg kata i jednu po jednu stepenicu do najviseg .. odlican hit trening , kad se spustate usput se krecete a i odmarate .. ponavljajte to u 20 min i zatim smiksate zobene i popijete whey ( brzo kratko i pali)

    Pijte puno zelenoga caja, odlican je , opusta a usput sudjeluje u topljenju masnih naslaga.. I to je to nadam se da sam pomogao ..

    Nek u ovaj topic svi koji imaju nekih iskustava s mrsavljenjem i svojih tajni postave svoje postove i linkove koji bi ubrzali nestanak nametnika ili vam sala

  • #2
    Re: Odlični savjeti za mršavljenje

    Isti članak, ali...: http://www.building-body.com/Mrsavljenj ... 1-dio.html
    The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

    Comment


    • #3
      Re: Odlični savjeti za mršavljenje

      HIIT se ne preporučuje radit ujutro natašte na prazan želudac
      Tko želi nešto naučiti, naći će način; tko ne želi, naći će izliku.



      mene zanima kad ja uzmem saku rize i to skuham i pojedem...kolko je to grama bilo rize odprilike? 40? 60? 80?

      Comment


      • #4
        Re: Odlični savjeti za mršavljenje

        puno su mi pomogla vaša razmišljanja,hvala vam na tome ja dnevno vozim jedan sat bicikl u teretani, počinjem shvaćati način prehrane i pomalo uspijevam.smršavio sam 7 kila masti u 3 mjeseca pozdrav ekipi

        Comment


        • #5
          Re: Odlični savjeti za mršavljenje

          Originally posted by nini
          puno su mi pomogla vaša razmišljanja,hvala vam na tome ja dnevno vozim jedan sat bicikl u teretani, počinjem shvaćati način prehrane i pomalo uspijevam.smršavio sam 7 kila masti u 3 mjeseca pozdrav ekipi
          Ajde da netko i čita i uči i da ima rezultata...znači da naš trud nije uzaludan...

          Last edited by kelly; 21-04-13, 19:32.
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #6
            Re: Odlični savjeti za mršavljenje

            Originally posted by dizajner

            u ovom clanku pise protiv laganog cardia i protiv zone topljenja masti....jel moze netko dati svoj osvrt na to...

            Comment


            • #7
              Re: Odlični savjeti za mršavljenje

              Originally posted by totalnipocetnik
              Originally posted by dizajner

              u ovom clanku pise protiv laganog cardia i protiv zone topljenja masti....jel moze netko dati svoj osvrt na to...
              Ne piše se protiv...stvar je u tome koliko imaš vremena i koliko mišića želiš sačuvati...dok ima glikogena bolji je što veći intenzitet, npr HIIT, kad nestane glikogena bolji je niski intenzitet zbog katabolizma...

              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #8
                Re: Odlični savjeti za mršavljenje

                Originally posted by kelly
                Malo sam ovih dana čačkao i razgovarao o ovome pa evo par informacija za sve:

                Lipoliza nikada nije 100% onemogućena jer bi to značilo smrt za tu osobu, to je i Prugovečki rekao.

                Glikogen se isto ne može nikada potpuno potrošiti, čak i da umiremo od gladi uvijek će ostati malo glikogena u mišićima.

                Inzulin - sva hrana diže inzulin samo je pitanje koliko brzo i u kojoj mjeri, jer bez inzulina hrana ne može biti pospremljena u stanice. Određene količine inzulina su stalno prisutne u krvi, to je bazalna faza lučenja inzulina.

                Imamo tri izvora energije: glikogen, salo i protein (mišići). Uvijek energiju dobijamo iz dva izvora: prvo se troši salo i glikogen, kad ponestane glikogena onda salo i mišići (katabolizam). Znači salo se uvijek pomalo troši. I bez obzira šta jedemo (od naše pravilne prehrane), ako smo u kalorijskom deficitu i vježbamo sa utezima mi ćemo gubiti salo.

                U biti mi uvijek trošimo ATP (ATP se proizvodi u mitohondriju stanica) za energiju: salo, glikogen i mišiće jetra pretvara u glukozu i šalje u krv, iz krvi stanice uzimaju glukozu koliko im je potrebno, pretvaraju u ATP i troše za proizvodnju energije...itd.

                Eto nadam se da sam bar malo pomogao i razjasnio neke stvari.

                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #9
                  Re: Odlični savjeti za mršavljenje

                  "Prestanite vjerovati kojekakvim časopisima koji propovijedaju šetnje na tašte ujutro ili dugotrajna lagana trčanja i počnite razmišljati svojom glavom. Zapitajte se jeste li ikada vidjeli sprintere ili gimnastičare sa viškom masti?? A zamislite, oni nikada ne trče niti su trčali jogging u nekakvim zonama topljenja masti!"



                  al svi govore da je lagani cardio ujutro na tašte najbolji...a ovdje kolko sam ja shvatio oni govore suprotno...mozda se varam,mozda jednostavno nisam dobro shvatio clanak...

                  Comment


                  • #10
                    Re: Odlični savjeti za mršavljenje

                    Originally posted by totalnipocetnik
                    "Prestanite vjerovati kojekakvim časopisima koji propovijedaju šetnje na tašte ujutro ili dugotrajna lagana trčanja i počnite razmišljati svojom glavom. Zapitajte se jeste li ikada vidjeli sprintere ili gimnastičare sa viškom masti?? A zamislite, oni nikada ne trče niti su trčali jogging u nekakvim zonama topljenja masti!"



                    al svi govore da je lagani cardio ujutro na tašte najbolji...a ovdje kolko sam ja shvatio oni govore suprotno...mozda se varam,mozda jednostavno nisam dobro shvatio clanak...
                    Nije točno sve što piše, to je pisao neki lik...
                    Brzo hodanje ujutro natašte troši salo, ne može se trošiti zrak za proizvodnju energije, čovjek nije perpetuum mobile...šprint troši više sala po jedinici vremena ali smo sa šprintanjem ograničeni, a hodati možemo cijeli dan...

                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #11
                      Re: Odlični savjeti za mršavljenje

                      Tako je kelly, šprint puno više energije zahtjeva pa se u jednom trenutku počinju trošiti mišiči a mi to ne možemo zaustaviti drugačije nego stati sa trčanjem!
                      IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                      Comment


                      • #12
                        Re: Odlični savjeti za mršavljenje

                        stvarno ljudi svasta pisu...to sam i mislio cijelo vrijeme..al eto kad vidim da netko tvrdi nesto drugo..bolje pitati pa saznati iz vise izvora...

                        fala Bogu zato postoji ovaj fforum di se moze svako pitanje i nedoumica rjesiti...

                        a sad ponovno bacanje na citanje Bauer-a....

                        Comment


                        • #13
                          Re: Odlični savjeti za mršavljenje

                          Originally posted by BlazBB
                          http://www.bodybuilding.com/fun/6-ways-to-get-ripped-6-pack-abs.htm
                          A sada kakav kardio? Za pocetak mi se cini najbolja opcija jutarnje hodanje nataste u 45 min.. ali nakon par tjedana dolazi do zastoja.. pa bi preporucio da se prede na razne "brze treninge"..
                          kako dolazi do zastoja? ako se vrsi neka aktivnost, a razina glikogena je niska, tijelo mora od nekuda uzimati energiju. a zbog LI ce uzimati iz masti, a manje iz misica... jedino ako se s vremenom sama mast pocne trositi koju minutu kasnije... ali nije to misic koji se nece razvijati jer je naviknut na stalno istu tezinu i istu vjezbu... to se radi o izvoru energije...
                          da li grijesim i zbog cega grijesim?
                          prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

                          Comment


                          • #14
                            Re: Odlični savjeti za mršavljenje

                            Jel odmaže brzo hodanje (45min) svaki dan nakon posnog i 30g (badema ili oraha) oko 21h...

                            I dali je to večernje hodanje zamjenjivo sa onim natašte? Dali ima velika razlika između hodanja natašte i ovog prije spavanja?

                            Znači brzo hodanje, ne trčanje...

                            Thx

                            Comment


                            • #15
                              Re: Odlični savjeti za mršavljenje

                              mislim da brzim hodanjem 45min navecer, tj. nakon bilo kojeg obroka neces puno napraviti jer su ti zalihe glikogena visoke i trebat ces vise od pola sata da potrosis te zalihe da se pocne topiti mast. ujutro se zalihe potrose vrlo brzo, ako se ne varam, vec nakon par minuta.


                              btw, kaj je za vas brzo hodanje? imam traku tak da mogu tocno odrediti... ja hodam 7km/h, nizak sam, tak da imam kratke noge...
                              prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

                              Comment

                              Working...
                              X