Announcement

Collapse
No announcement yet.

IIFYM/Lean bulking

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • IIFYM/Lean bulking

    Pozz,na prijašnjem postu pitao sam sto poslje dijete pa sam dobio odgovor te krenuo istrazivati.Otkrio sam IIFYM dijetu.E sada dali je to lean bulk ili je to nesto drugo.Mozete mi to malo pojasnit,također moze mi netko pojasnit i taj lean bulking koji sam planirao poceti raditi oko 8 mj.

  • #2
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      A mozes mi pojasnit malo taj lean bulking ako ti nije problem ?

      Comment


      • #4
        Ako si početnik lean bulk nemoj raditi. Početnici odlično reaguju i na visok unos kalorija jer je tijelo u stanju šoka stalno.

        Comment


        • #5
          Idem u teretanu oko 8 mjeseci,prvo sam smrsavio,napravio masu i sad sam poceo defku koja bi trajal do 8 mj.I sada neznam sta kad zavrsim sa dijetom odnosno defkom kako da se hranim koji trening koristim pa mi je clan ovog foruma predlozio taj lean bulk.Eto pa dali mi ti mozes reci svoje misljenje oko toga

          Comment


          • #6
            Originally posted by Aldiin View Post
            Ako si početnik lean bulk nemoj raditi. Početnici odlično reaguju i na visok unos kalorija jer je tijelo u stanju šoka stalno.
            ne znam sto si htio rec ovime, i cime to pocetnik bolje napreduje od naprednijeg vjezbaca koji poznaje svoje tijelo, zna da trenira i zna da se hrani?
            Visok unos kalorija, uglavnom poslije dijete znaci ne kontrolirano natrpavanje hranom i dobijanje rekordno brzo 10 ili vise kilograma, uz formu koja je bila postojana na pocetku te iste dijete.

            Blacking, ja sam ti vec napisao u jednoj tema ako se ne varam,
            progresivno podizanje kalorije, istim putem kako si i bile spustane tokom gubitka kilograma.
            Doduse ovisno o pojedincu, to uglavnom moze ici nesto brze nego kada se gubilo. Al velim to su stvari koje se korigiraju u hodu, kada se vidi kako tijelo reagira na povisenje unosa.
            Online Transformacijski Specijalist:
            Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
            Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
            Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
            Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
            ->
            http://www.fgfitness.uk
            GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

            Comment


            • #7
              Tako je vec si mi pisao ali sam tu mislio da mi to netko malo jos poblize objasni,progresivni unos mi je jasan.Ako sam dobro shvatio poslje dijete mogu nabacit nekoliko kila mase stim da mi forma ostane ista odnosno da se ne umastim previse ?

              Comment


              • #8
                tako nekako da, ako je dijeta odradena kako spada, bodifet je dovoljno spusten i tijelo 'ispaceno', velike sanse su da ce uz pametan pristup vuci hranu maksimalno tamo gdje zelimo (misic).
                Koja je to kolicina hrane, nitko ti ne moze reci, vec kako sam rekao treba pratiti zbivanje i promjene na tjednoj bazi i od toga regulirati; oduzimati/dodavati.
                Online Transformacijski Specijalist:
                Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                ->
                http://www.fgfitness.uk
                GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                Comment


                • #9
                  Opšte je poznato da početnici bolje reaguje na sve.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Aldiin View Post
                    Opšte je poznato da početnici bolje reaguje na sve.

                    Jest, ako pod pocetnik smatras nekoga tko u zivotu nije dotako teg, i ako pod pocetak smatras prvih dva mjeseca vjezbanja, gdje se tijelo jednostavno mijenja uslijed adaptacije na nesto potpuno novo i nepoznato (tegove i aktivacija misica).
                    Rijetko koji pocetnik u startu ima adekvatno poslozenu ishranu i trening da bi nastavio tim tempom u progresiji, i ne imao samo taj takozvani pocetnicki "boom" koji svatko tko krece okusi, vise ili manje... Ali to je ionako kratkotrajno
                    Online Transformacijski Specijalist:
                    Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                    Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                    Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                    Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                    ->
                    http://www.fgfitness.uk
                    GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                    Comment


                    • #11
                      Upravo sam na to i mislio. Nisi me odma shvatio, sve 5.

                      Comment


                      • #12
                        Okej znaci na tjednoj bazi dizemo kalorije ovisno kako tijelo reagira,npr:da dobijem 0,5 kg po tjednu ili manje.E sad je pitanje dali jedem istu hranu kao i za obicnu masu znaci 4-5 grama UH po kilogramu tjelesne tezine a proteina 2 grama?

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Blacking View Post
                          Okej znaci na tjednoj bazi dizemo kalorije ovisno kako tijelo reagira,npr:da dobijem 0,5 kg po tjednu ili manje.E sad je pitanje dali jedem istu hranu kao i za obicnu masu znaci 4-5 grama UH po kilogramu tjelesne tezine a proteina 2 grama?

                          Ja proteine drzim uvijek podjednako kao i unos masti, cijele godine...
                          Ono s cime se igram jest upravo unos ugh.
                          Ako sada unosis blizu toga i pri kraju si dijete onda da.
                          Ako si na 100tinjak grama, neces sigurno dic unos za 200grama odjednom.
                          Opet se vracamo na pitanje, individualnih potreba pojedinca. Nije isto nekom ko uspije zavrsit dijetu na 200grama ugh. i nekom tko je radio keto npr.
                          Polazne tocke su drukcije.
                          Prati i kg i struk, dokle god struk stoji ili se minimalno povecava, na dobrom si putu.
                          Uz taj uslov, porast kg koliko god da je velik, nije problem.
                          Ako skocis kilu i struk se ne pomakne znas da si na dobrom putu, ali ako skoci struk cm a kilaza nista. Znas da ipak nesto ne stima
                          Online Transformacijski Specijalist:
                          Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                          Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                          Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                          Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                          ->
                          http://www.fgfitness.uk
                          GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by CeLe111 View Post


                            Ja proteine drzim uvijek podjednako kao i unos masti, cijele godine...
                            Ono s cime se igram jest upravo unos ugh.
                            Ako sada unosis blizu toga i pri kraju si dijete onda da.
                            Ako si na 100tinjak grama, neces sigurno dic unos za 200grama odjednom.
                            Opet se vracamo na pitanje, individualnih potreba pojedinca. Nije isto nekom ko uspije zavrsit dijetu na 200grama ugh. i nekom tko je radio keto npr.
                            Polazne tocke su drukcije.
                            Prati i kg i struk, dokle god struk stoji ili se minimalno povecava, na dobrom si putu.
                            Uz taj uslov, porast kg koliko god da je velik, nije problem.
                            Ako skocis kilu i struk se ne pomakne znas da si na dobrom putu, ali ako skoci struk cm a kilaza nista. Znas da ipak nesto ne stima
                            Okej znaci vise se prati struk,trenutno sam na 148 g UH.Dijeta mi je tek pocela tako da ima jos vremena samo volim na sve biti spreman
                            .Hvala ti na ovome puno si mi pomogao

                            Comment


                            • #15
                              Tako je... kada zavrsis krenes lagano da podizes i dalje pratis stanje...
                              ja ne bih pretjerivao, ovisno o tome sto se zbiva naravno.
                              Ali recimo da je to u rasponu od 30/50grama po tjednu. Ukoliko se sa strukom nista ne desava, ako se desava, preskaces jedan tjedan.
                              Odnosno mozes da ostavis isti unos, dok opet ne dode do stagnacije
                              Online Transformacijski Specijalist:
                              Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                              Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                              Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                              Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                              ->
                              http://www.fgfitness.uk
                              GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                              Comment

                              Working...
                              X