Announcement

Collapse
No announcement yet.

IIFYM/Lean bulking

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Nerazumijem onda kako bi trebao jesti da budem u deficitu,koliko bi kcal trebao jesti
    Inace imam 17 god

    Comment


    • #32
      Originally posted by CeLe111


      Ovisno za koju fazu malo, za koju kilazu i za koji bodifet.
      Mnogi takmicari koji su zasigurno tezi od njega, zavrsavaju dijete na tom "niskom" unosu.
      Osobno znam momke koji su isli na ekstremno niskih 1200-400kcal.

      Tako da 1850kcal i nije tako jako nisko, ali defitinitvno nije nesto dugorocno odrzivo niti previse korisno/pametno.
      Da,ali su takmicari na niskom unosu zadnjih nekih 4-5 sedmica a on je na pocetku i planira da radi to koliko sam ja shvatio 10 sedmica sto nije nikako preporucljivo.

      A velika je razlika takmicara i pocetnika to znas.On moze sigurno da zajebe i hormone s ovim.

      Bolje da se pravi deficit tako sto ces povecati aktivnosti.Primjer: tebi je bazalni 1800+aktivost neka je 700=2500kcal i ti unosi onda 2100,2200 zavisno od toga kako se tjelo ponasa ako ti je cilj vec deficit,jer ne narusavas svoj bazalni tako.
      Last edited by alexxx; 15-05-17, 10:45.
      Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

      Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

      Comment


      • #33
        Originally posted by alexxx View Post
        Da,ali su takmicari na niskom unosu zadnjih nekih 4-5 sedmica a on je na pocetku i planira da radi to koliko sam ja shvatio 10 sedmica sto nije nikako preporucljivo.

        A velika je razlika takmicara i pocetnika to znas.On moze sigurno da zajebe i hormone s ovim.

        Bolje da se pravi deficit tako sto ces povecati aktivnosti.Primjer: tebi je bazalni 1800+aktivost neka je 700=2500kcal i ti unosi onda 2100,2200 zavisno od toga kako se tjelo ponasa ako ti je cilj vec deficit,jer ne narusavas svoj bazalni tako.

        tako je...

        Blacking
        u teoriji vise kcal, vise aktivnosti (koliko je potrebno) je uvijek bolje od manje kcal, manje aktivnosti
        Online Transformacijski Specijalist:
        Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
        Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
        Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
        Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
        ->
        http://www.fgfitness.uk
        GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

        Comment


        • #34
          Okej onda nek tako bude
          Dali da onda jedem 2 grama UH po kilogramu ili više ?
          Zato sta jedem vec 3 tjedna po 1800 kcal i nevidim promjene zapravo se osjecam malo deblje,kilaza se smanjila ali to je vec bilo u onom prvom tjednu kada voda ode
          Last edited by Blacking; 15-05-17, 14:59.

          Comment


          • #35
            Originally posted by Blacking
            Okej onda nek tako bude
            Dali da onda jedem 2 grama UH po kilogramu ili više ?
            Zato sta jedem vec 3 tjedna po 1800 kcal i nevidim promjene zapravo se osjecam malo deblje,kilaza se smanjila ali to je vec bilo u onom prvom tjednu kada voda ode
            Organizam se vec navikao na taj unos i ne radi nista tj.stagnira.Ja bih pokusao da obustavim dijetu na neko vrijeme sve cisto kako bih izbostao metabolizam i onda bih pravio samo deficit preko potrosnje bez diranja bazalnog.Ovo sto si izgubio mogu da budu misici.
            Kada bi nastavljao dijetu ne bi smio da smanjujes kcal jer sa takvim tempom bi dosao do 1000kcal a da ne bi gubio nista masti a izgubio bi samo dobru hormonalnu sliku.
            Mozes pokusati da povecas kcal za 100-200 a isto da povecas i aktivnosti jednako tim dodatim kcal.

            Sto se tice hidrata ja ih licno drzim kada sam na deficitu na nekih 3g najnize.To moze da dosta varira neko bolje podnosi hidrate a neko ne.Mozes ih slobodno drzati na 2-3 g pa vidi kako se tijelo ponasa.
            Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

            Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

            Comment


            • #36
              Neznam kako da podignem jos aktivnost zato sto jednostavno nemam vremena hodam do skole i nazad do treninga i nazad...sad kad bi npr.jeo 1800-1900 kalorija i imao aktivnost ovakvu dali bi se definirao
              Ustvari trebam samo pojacata aktivnost?

              Comment


              • #37
                Originally posted by Blacking View Post
                Neznam kako da podignem jos aktivnost zato sto jednostavno nemam vremena hodam do skole i nazad do treninga i nazad...sad kad bi npr.jeo 1800-1900 kalorija i imao aktivnost ovakvu dali bi se definirao
                Ustvari trebam samo pojacata aktivnost?
                Imaš 17 godina, ideš u školu i nemaš vremena? Nevjerojatno...
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #38
                  Originally posted by kelly View Post
                  Imaš 17 godina, ideš u školu i nemaš vremena? Nevjerojatno...
                  Pa pored ucenja jos radim kao freelancer dizajner za jednu igricu i skole i treninga

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by Blacking
                    Neznam kako da podignem jos aktivnost zato sto jednostavno nemam vremena hodam do skole i nazad do treninga i nazad...sad kad bi npr.jeo 1800-1900 kalorija i imao aktivnost ovakvu dali bi se definirao
                    Ustvari trebam samo pojacata aktivnost?
                    Mozda bi bolje bilo da se obustavi dijeta i da se krene malo po malo bosta metabolizam.Jer koliko vidim ti nisi ogranicen sa nekim vremenomtj.nemas bas zacrtan datum kada moras da budes u formi.
                    Bolje bi ti bilo povecati sada 100-200kcal.

                    Posto nemas vremena za dodatne potrosnje onda je bolje da kada popravis metabolizam pravis deficit samo preko treninga s tegovima.Ali prvo ti pokusaj da malo izbostas metabolizam.

                    To je moje mišljenje i kako bih ja radio.
                    Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

                    Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

                    Comment


                    • #40
                      Osobno na dijeti ugh idem 1g po kg..prot preko 3..i kak skidas kg smanjujes unos masti i dizes uh..to ja zagovaram..al opet..ja masu sad radim na 180g ugh 350p i 90m i rastem ko gljiva..uh jedem samo iza treninga..pogledaj i prouci malo principe ben pakulskog..to je slican princip..u mom slucaju uh nikad nebi grama u dorucku pojeo pa sve da mi i plate

                      Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

                      Comment


                      • #41
                        Btw..1800kcal ti je malo..smanji te uh i digni malo masti(cuvat ce ti hormone) i puni se svaka 2,3tj..taj dan p spusti na 2grama..ni toliko ne moras..masti na minimum i digni uh na 8grama po kg..od recimo 6 obroka u tom danu nek jedan bude junk..osali clean, pod clean mislim velik unos uh malo masti..znaci keksi i to nista..
                        Eventualno jedan obrok..

                        Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by bubka94 View Post
                          Osobno na dijeti ugh idem 1g po kg..prot preko 3..i kak skidas kg smanjujes unos masti i dizes uh..to ja zagovaram..al opet..ja masu sad radim na 180g ugh 350p i 90m i rastem ko gljiva..uh jedem samo iza treninga..pogledaj i prouci malo principe ben pakulskog..to je slican princip..u mom slucaju uh nikad nebi grama u dorucku pojeo pa sve da mi i plate

                          Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
                          Zasto toliko proteina?
                          Principi Ben Pakulskog, za kakav profil vjebaca?

                          Boldao sam ovo gore u kvotu, jer me zanima zasto? =)
                          Mislim kontam sto bi moglo bit, al zanima me tvoj razlog, i zasto bas tako, koda o tome zivot ovisi?
                          Online Transformacijski Specijalist:
                          Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                          Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                          Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                          Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                          ->
                          http://www.fgfitness.uk
                          GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                          Comment


                          • #43
                            Koliko sam ja shvatio zdrave masti su bademi,kikiriki,maslinovo ulje...koliko bi ih trebao jesti na dan,znam da ovisi o tezini pa neznam kako da to izracunam.Ako sam ja dobro shvatio na defki mi sa zdravim mastima nabijamo kalorije a UH smanjimo,samo mi nije jasno zasto se to radi

                            Comment


                            • #44
                              Moze netko odg?

                              Comment


                              • #45
                                masti gram po kg.
                                proteini dva grama po kg.
                                uh koliko imas lufta
                                Online Transformacijski Specijalist:
                                Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                                Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                                Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                                Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                                ->
                                http://www.fgfitness.uk
                                GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                                Comment

                                Working...
                                X