Announcement

Collapse
No announcement yet.

Želim smršaviti - molim pomoć i savjete

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Želim smršaviti - molim pomoć i savjete

    Pozdrav svima,
    Imam 41 godinu, visok sam 190 cm i imam 123 kg. Nikad u zivotu nisam bio teži i deblji, te mi mi je takvo moje stanje pocelo stvarat znatne probleme u normalnom zivotu (manjak energije, sve mi je tesko, premala odjeca, brzo se umaram, znojim se...). Nikad nisam bio "mrsav", medjutim u zadnjih 5 godina sam dobio izmedju 25 i 30 kg, sto je dovelo do danasnjeg stanja.
    Mislim da ne pretjerujem u "redovnim" obrocima i prehrani, medjutim slabost mi je slatko (cokolada) i pogotovo gazirani sokovi (coca cola). Na zalost, kod mene doma uvijek ima milke i cole, nije rijetkost da pred spavanje maznem pola litre cole i cokoladu...uz telku, knjigu... ). Takodjer, solidan sam pivopija, volim pivu, volim iskusavat nove vrste, volim popit dobru pivu uvijek.

    Sukladno tome, odlucio sam sa ulaskom u novu godinu okrenuti novu stranicu i napraviti nesto od sebe.
    Puno sam citao ovaj forum, ima stvarno jako puno informacija, mozda cak i previse jer se pocetnik kao ja lako izgubi.

    Za pocetak bi zelio napisati svoj trenutni jelovnik (unazad 10-ak dana od kada sam krenuo sa pricom):

    Dorucak (oko 07:30 ujutro): mlijeko, zobene pahuljice, mjerica wheya....
    Rucak (oko 11:30): kombiniram kaj imam na meniju u firmi, pa si slozim nesto sta mislim da je najprihvatljivije od ponudjenih menija (tipa varivo bez kruha, piletina/puretina sa salatom, riba petkom..u potpunosti izbjegavam bijeli kruh, przeni krumpir i sve ostale fine stvari
    Medjuobrok (oko 15 sati): saka badema i banana
    Vecera: posni sir (pola pakiranja iz Lidla) ili cijelo ono manje

    Vjezbanje:
    Trening boksa dva puta tjedno po 60 minuta (navecer, od 19 sati)
    Sobni bicikl (4-5 puta tjedno): ujutro prije posla - oko 05 ujutro

    Na zalost, radi zivotnih obaveza (dvoje male djece - blizanci) ne mogu ici cesce na trening boksa (mogao bi ici 5x tjedno), tako da je ova dva puta tjedno najbolje kaj mogu izvuc.
    Cardio na sobnom biciklu radim na prazan zeludac, ne znam dali je to dobro. S obzirom da cardio radim ujutro od 05 do 06, nisam siguran da bi mogao tako rano ujutro nesto pojesti. Prvi obrok mi je nakon cardia kad dodjem na posao.
    Kaj se tice treninga boksa, moj suunto na ruci mi po treningu izmjeri potrosnju cca 1300-1500 kcal, dok na sobnom biciklu izmedju 600-700. Trening boksa je stvarno visokog intenziteta, na kraju budem mokar kao da sam se tusirao obucen.
    Kupio sam prije par dana i bučice od 5 kg, pa sad i to pokusavam navecer kod kuce ubacit u raspored na dane kad nemam boks (prsa, bicepsi, tricepsi).

    Muci me rupa izmedju medjuobroka i vecere, u tom periodu sam non stop u akciji s klincima i nisam doma, tako da ne znam kaj bi tu mogao ubaciti za pojest..svaki savjet dobrodosao.
    Inace, stalno osjecam glad od kad sam poceo, nakon rucka, nakon vecere...prve dane nisam mogao ni zaspati.
    Vagao se jos nisam, ne osjecam se da se nesto bitnije dogodilo, pa se necu ni vagati...
    Svaki savjet je dobrodosao, bilo za prehranu, bilo za trening.

    Imam uzasno jaku volju i zelju, ne samo smrsaviti nego u potpunosti promijeniti stil zivota, prehranu i navike...

    Unaprijed hvala na svim odgovorima i pomoci.


  • #2
    Pozdrav i tebi.

    Čokolada i coca cola prije spavanja je nešto najgore što možeš pojesti, dobro da si to izbacio. Samo jedna litra cole sadrži 110 grama šećera, živi otrov.

    Moraš srediti prehranu još malo;
    - izbaci mlijeko u doručku, stavljaj vodu
    - ne treba ti ni banana popodne

    Općenito izbaci UH, oni ti dižu inzulin zbog kojeg osjećaš glad, jedi proteine, masti i povrće, ubaci sjemenke i orašaste plodove a izbaci voće i mliječne proizvode, i pazi da unosiš dovoljno proteina; barem 2g po kg tjelesne mase.
    Izračunaj si bazalni metabolizam i jedi po tome, prati tako stanje tjedan dana pa ćeš vidjeti jel treba šta korigirati.
    Kako budeš gubio kilažu tako će ti se i bazalni smanjivati pa korigiraj.
    Prvo punjenje napravi nakon 2-3 tjedna, onda kako vrijeme prolazi sve češće.

    Samo budi uporan i moći ćeš sve.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Evo izračunao sam ti bazalni; oko 2200 kalorija.
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Hvala puno na vremenu i savjetima.
        Izbacio sam mlijeko iz pahuljica za dorucak (i zamijenio sa vodom)...mislio sam da ne moze biti gore, sad vidim da moze

        Comment


        • #5
          Voda i pahuljice?

          To je mit, to nitko ne jede.

          Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

          Comment


          • #6
            Bok Casual i dobrodosao na forum..

            Kraj svega sto si napisao kljucna je konzistentnost..!

            Cilj koji si napisao mi se svidja, jer nije povezan pukim izgledom koji je uglavnom besmislica..
            Vec pravi "internalni" razlozi koji su valjani i potpuno opravdani, zdraviji, kvalitetniji i duzi zivot, vise energije za igranje s klincima, bolja funkcionalnost i produktivnost kroz dan, stara seksualna privlacnost koju smo izgubili u vezi, ili pak privlacnost prema novom buducem partneru/ici, samopouzdanje, itd. itd. Sve su to ciljevi i jaci motivi od "plocica, bicepsa" ili neceg petog!!!


            Cilj da bi bio ostvariv najgore je sto mozemo napraviti je to da se apsolutno odreknemo svega "losega" u potpunosti..

            Kraj nekakvog balansiranja i ekstremnog pristupa koji si imao, na drugu stranu i ovaj sada je ekstreman..

            To sto si konzumirao slatko, colu, pivo i ostalo nije te dovelo do toga (jer to rade mnogi), vec kolicina i ucestalost navedenoga.. =)

            Sto ne znaci da s vremena na vrijeme ne mozes konzumirat isto ako ti daje izraziti gust, i dalje uz sve to napredovat i ici u zeljenom smjeru..

            Hoce to biti rijede pa u nekoj vecoj kolicini, ili cesce ali u malim porcijama, vise je na tebi..

            Dokle god se ostvari kalorijski minus, uspijes potrosit unesene kalorije, i balansiras maksimalno sa zivotnim "lifestyleom" kilaza ce ici na dolje..

            Kolu npr. uvijek mozes konzumirat u varijatni bez secera (diet, zero, ili ona nova koja je dosla na trziste i ne sadrzi kcal, a okusom je prakticki ista pravoj), od dve losije stvari, biramo makar onu koja nam nece skodit i remetit gubitak kilograma..


            Dalje, osim same kilaze svakako uvijek predlazem da se poslikas (sprijeda, straga i bocno) u donjem rublju, kako bi imao polazisnu tocku i nesto za usporediti kako vrijeme bude odlazilo, jer svi mi smo u ogledalu najcesce veoma samokriticni, i tesko je samom sebi priznat da smo vec odradili nekakav posao prema naprijed...

            Druga bitna stavka kraj gornje dvije (vjeroj. i bitnija), krojacki metar i mjere bitnih dijelova tijela, struk, kukovi, noge i ruke..
            Jer kilaza moze oscilirati na dnevnoj, tjednoj bazi, sto ne znaci nuzno da se ne napreduje u vidu gubitka masnih naslaga!


            Sto se tice gladi koju spominjes i iz svega navedenoga gore u postu savjetujem ti tri stvari, koje ako uspjesno implementiras svakodnevno budu pomogle u navedenom problemu!!!

            1. Povisi unos tecnosti (primarno iz vode, na tvoju masu bez problema 3-4litre na dnevnoj bazi), nosi sa sobom svuda bocu vode i naljevaj se, ucestalo naljevanje vodom tjerat ce te na wc, cestim odlaskom na wc. skupljat ces i dodatne korake svakodnevno, sto ce u jednu ruku pomoc citavoj procesu gubitka kg. uz pojacanje kretanja.. tim vise ako radis u uredu i vecinu dana provodis stojeci, sto sam nekako zakljucio prema gore pisanome i nakupljanju silnih kg. Uz vodu, zeleni caj i crna kava su odlicne opcije, sto iz vlastite prakse, sto iz prakse u radu sa ljudima, znam i uvjerio sam se da pomazu pri supresiji apetita!
            2. Povecaj unos vlaknastog povrca uz sve obroke (prakticki svo povrce zelene/bijele boje, svjeze, kiselo, kuhano, dinstano, kako god). Kada kazem povecaj, ne mislim na list salate, nego npr. pola glavice ili glavicu salate...
            3. Povecaj unos sto ciscih (malo masnih) bjelancevina kroz dan, iliti obroke.. Meso, bjelanjci, posni sir, riba... Sto god ti tko rekao, tesko je da mozes "spontano" pretjerat sa proteinskim unosom i da ce ti isti skodit, a upravo je ovo nutrijent koji daje najduzu i najstabilniju sitost nakon konzumacije. Tako da konzumiraj bez straha vise sve tri stavke!

            Pozdrav i pisi u temu kada i ako sto zapne
            Online Transformacijski Specijalist:
            Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
            Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
            Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
            Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
            ->
            http://www.fgfitness.uk
            GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

            Comment


            • #7
              Originally posted by FeedMe Tothestars View Post
              Voda i pahuljice?

              To je mit, to nitko ne jede.

              Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
              Jedem ja; jutarnji šejk: voda, zobene i whey. Whey je sa okusom, sasvim dovoljno.
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #8
                Originally posted by kelly
                Jedem ja; jutarnji šejk: voda, zobene i whey. Whey je sa okusom, sasvim dovoljno.
                Sa dodatkom poput whey da. Ali samo voda i zobene...to ne zelim nikome u zivotu.

                Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

                Comment


                • #9
                  U zadnje vrijeme pijem puno čaja, pa onda umjesto vode sipam čaj, a same zobene sa vodom nisam nikad pio.
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #10
                    Hvala svima na savjetima.
                    Danas ujutro nakon cardia prvo vaganje...5.4 kg manje

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Casual View Post
                      Hvala svima na savjetima.
                      Danas ujutro nakon cardia prvo vaganje...5.4 kg manje

                      Vrhunski, prati stanje na mjerama krojackim metrom takodjer..
                      Online Transformacijski Specijalist:
                      Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                      Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                      Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                      Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                      ->
                      http://www.fgfitness.uk
                      GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                      Comment

                      Working...
                      X