Announcement

Collapse
No announcement yet.

44 kile,160 cm kako da povecam najvise masu, al da ne kupujem proteine!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 44 kile,160 cm kako da povecam najvise masu, al da ne kupujem proteine!

    Evo ovako...tek sam napunio 14 god. imam 44 kile i 160 cm visine..znam da sam malo prerano kreno u teretanu za svoju dob al ipak cilj mi je malo da se ojacam i da dobijem malo mase stoga imam pitanje kako da povecam svoju masu jer idem 4 puta idem tjedno teretanu,ovakav mi je raspored vjezbanja:

    Pon: Bicepsi
    Sri: Noge
    Pet: Prsa
    Ned: Tricepsi

    Utorkom,Cetvrtkom i Nedjeljom se odmaram jer sam cuo da valja odmorit misice.

    Znaci samo me interesuje kako da nabijam masu al da ne kupujem proteine! Zahvaljujem se unaprijed

  • #2
    Re: 44 kile,160 cm kako da povecam najvise masu

    Originally posted by Bench12 View Post
    Evo ovako...tek sam napunio 14 god. imam 44 kile i 160 cm visine..znam da sam malo prerano kreno u teretanu za svoju dob al ipak cilj mi je malo da se ojacam i da dobijem malo mase stoga imam pitanje kako da povecam svoju masu jer idem 4 puta idem tjedno teretanu,ovakav mi je raspored vjezbanja:

    Pon: Bicepsi
    Sri: Noge
    Pet: Prsa
    Ned: Tricepsi

    Utorkom,Cetvrtkom i Nedjeljom se odmaram jer sam cuo da valja odmorit misice.

    Znaci samo me interesuje kako da nabijam masu al da ne kupujem proteine! Zahvaljujem se unaprijed
    Hehehe, yeah right


    Slobodno ubaci biceps i triceps u isti trening (znači ruke komplet).
    I samo dodaš leđa za nekio drugi dan, I opet te ispadne na isto (mislim, 4 treninga).

    To je za trening, a za MASU ti je hrana (uz trening naravno, ali samo UZ TRENING).
    Jel, rasteš od mesa, jaja, ribe, posnog sira (ma i običnog svježeg), itd.... Treningom ćeš samo upravljati gdje rasteš.

    Ali hrana je svakako najvažnija,
    ako ne misliš ispravno jesti (jelovnik za masu), nemoj trošit novac na teretane i sl. Ozbiljno ti kažem, bacaš lovu u vjetar (vazduh) za bezveze.

    Odi na podforum "početnici" i čitaj, tamo češ sve naći.
    Sretno.

    P.S "Protejini" (kao supliment) ti ni netrebaju (ako imaš složen jelovnik), dok ne postaneš vrlo napredan...
    Last edited by ScuderiaBull; 19-04-13, 15:01.
    Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

    http://www.facebook.com/adoni.costo
    http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
    http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

    Comment


    • #3
      Re: 44 kile,160 cm kako da povecam najvise masu

      haha,a di su leđa i ramena u ovo treningu??? i slazem se sa scuderi... netrebas se briniti,stvarno ti nije potreban whey jer imas tako malo kila da bez problema hranom uneses dovoljno,pojedes 250 gr piletine i jedan posni i eto te na 2,2 gr proteina na 1 kg

      Comment


      • #4
        Re: 44 kile,160 cm kako da povecam najvise masu

        Originally posted by ScuderiaBull View Post
        Hehehe, yeah right


        Slobodno ubaci biceps i triceps u isti trening (znači ruke komplet).
        I samo dodaš leđa za nekio drugi dan, I opet te ispadne na isto (mislim, 4 treninga).

        To je za trening, a za MASU ti je hrana (uz trening naravno, ali samo UZ TRENING).
        Jel, rasteš od mesa, jaja, ribe, posnog sira (ma i običnog svježeg), itd.... Treningom ćeš samo upravljati gdje rasteš.

        Ali hrana je svakako najvažnija,
        ako ne misliš ispravno jesti (jelovnik za masu), nemoj trošit novac na teretane i sl. Ozbiljno ti kažem, bacaš lovu u vjetar (vazduh) za bezveze.

        Odi na podforum "početnici" i čitaj, tamo češ sve naći.
        Sretno.

        P.S "Protejini" (kao supliment) ti ni netrebaju (ako imaš složen jelovnik), dok ne postaneš vrlo napredan...
        Ok hvala...a dali valja npr. jesti bananu poslje treninga? cuo sam da po banani dobivas 1g proteina ali imali bjelancevina isto u banani...sada cu si ja slozit jelovnik cuo sam da jaja najbolje pomazu zbog bjelancevina...moj prijatelj svaki put poslje treninga uzima bananu,ja takodjer uzimam proteine ali samo za snagu neznam dali to valja posto ja nemam bas mase da mi se nece koza previse stisnut ? dali se sta moze dogodit?

        Comment


        • #5
          Re: 44 kile,160 cm kako da povecam najvise masu

          Originally posted by mate31 View Post
          haha,a di su leđa i ramena u ovo treningu??? i slazem se sa scuderi... netrebas se briniti,stvarno ti nije potreban whey jer imas tako malo kila da bez problema hranom uneses dovoljno,pojedes 250 gr piletine i jedan posni i eto te na 2,2 gr proteina na 1 kg
          Znaci ja bezveze koristim proteine ako nemam mase dali sam te dobro shvatio?

          Comment


          • #6
            Re: 44 kile,160 cm kako da povecam najvise masu

            banana nema proteina mislim ima ali to je zanemariva kolicina oko 1 gr po jednoj banani,
            gledaj posto si premrsav ja bi na tvom mjestu ovako, pojedi kroz dan 4 jaja,250 gr piletine,100 gr rize,200 gr zobenih,puno povrca i salate,30 gr orasara,300 gr posnog sira,tunjevina 100 gr i ako ti od ovog nebudes rastao na svoju kilazu e opnda stvarno neznam od cega ces rasti haha,gledaj nemoj da te strah proteina pa unosis ih od kad si se rodio,protein iz whey ili piletina,posnog i slicno... to ti je sve isto,proteini ti i trebaju da bi rasto to nema veze,jedino sto ti trebas manji unos jer imas manje kila

            Comment


            • #7
              Re: 44 kile,160 cm kako da povecam najvise masu

              mate31 puno ti hvala bit ce mi ovaj tvoj odgovor od koristi mogul te dodat na faceu?

              Comment


              • #8
                Re: 44 kile,160 cm kako da povecam najvise masu

                ma face nemam deaktivirao sam ga,ali ako te sto zanima ili bilo sto drugo imas pm i slobodno mi se obrati

                Comment


                • #9
                  Re: 44 kile,160 cm kako da povecam najvise masu

                  @mate31 ok zahvaljujem

                  Comment


                  • #10
                    Re: 44 kile,160 cm kako da povecam najvise masu

                    Samo zderi probaj imat 500 kalorja minimalno u deficitu,radi kompleksne vježbe(cucanj,mrtvo,bench,zgibovi,veslanje,propada nje),ako imas novaca uzmes neki whey i toje to

                    Comment


                    • #11
                      Re: 44 kile,160 cm kako da povecam najvise masu

                      Originally posted by karlući View Post
                      Samo zderi probaj imat 500 kalorja minimalno u deficitu
                      Valjda 500 kcal suficita

                      Comment


                      • #12
                        Re: 44 kile,160 cm kako da povecam najvise masu

                        deficita* falio sam

                        Comment


                        • #13
                          Re: 44 kile,160 cm kako da povecam najvise masu

                          Probaj nabaviti pivski kvasac u kapsulama, imaš ga u DMu, od njega su neki dobili dosta "mase" (ne nužno mišićne) u kraćem vremenu.

                          Comment


                          • #14
                            Re: 44 kile,160 cm kako da povecam najvise masu

                            14 ti je godina, i po meni bi trebao mlatit sve zivo jer si u razvoju, povecaj broj obroka dnevno, i malo pripazi da je kvalitetnija prehrana ako mozes, i to je to.

                            Comment


                            • #15
                              Re: 44 kile,160 cm kako da povecam najvise masu

                              S druge strane, budući da je tek ušao u pubertet, tijelo se još razvija, tako da ne treba pretjerivat s željom za nekakvim nasilnim dobivanjem težine i "mase", jer ćeš do cca 20. godine prirodno sam po sebi još narasti i dobiti kila, nekima se događa da i odjednom u veoma kratkom roku tip 1-2 godine (npr. sa 15-16-17) izuzetno narastu, mislim u visinu.

                              Samo nastavi sa športskim životom.

                              Comment

                              Working...
                              X