Announcement

Collapse
No announcement yet.

17 godina, 78 kilograma, 190 centimetara - Pokušavam jesti sto vise proteina i ugljikohidrata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 17 godina, 78 kilograma, 190 centimetara - Pokušavam jesti sto vise proteina i ugljikohidrata

    Dosta sam visok pa i sam znam da je na visinu tesko nabiti masu. Pokušavam jesti sto vise proteina i ugljikohidrata nadajuci se da ce da ce se povecati masa. Imate li vi kakve prijedloge sto da radim? !

  • #2
    Re: 17 godina, 78 kilograma, 190 centimetara

    daj ti nama napisi svoj jelovnik i naravno navedi kolicinu

    Comment


    • #3
      Re: 17 godina, 78 kilograma, 190 centimetara

      jeden najnormalnije, raznoliko.
      Dorucak zobene one pahuljice haha sa mlijekom. Rucak ovisi sta mater skuha, svaki dan nesto drugo, meso ili riba najcesce meso a prilog bude neko povrce (špinat, blitva, kupus). Vecera pola kila posnog sira i 2 kuhana jaja. Plus sto imam i među obroke. Otprilike 5 obroka dnevno.

      Comment


      • #4
        Re: 17 godina, 78 kilograma, 190 centimetara

        posto vidim da prehranom unosis malo P kupi si whey,i kad ti mater skuha za rucak meso onda ti lijepo si skuhaj 200-250 gr rize i napucaj se kako spada,ujutro si stavi 200 gr zobenih i 30 gr whey, dnevno jedi sta ja znam 5 jaja,a prije spavanja 500 gr posnog i 30-ak grama orasara,bademi,kikiriki,orasi itd. kroz dan mozes slobodno pojesti jos 100-150 gr zobenih,i pojedi dnevno barem jednu tunjevinu u konzervi 100-ak grama
        ugl ovo sto sam ti napisao su samo smjernice to sam onako odokativno napisao jer neznam koliko kolicinski unosis,ali ove namirnice koje sam napisao slobodno koristi i to u vecoj mjeri

        Comment


        • #5
          Re: 17 godina, 78 kilograma, 190 centimetara

          ok od sada cu se pridrzavati ovoga, hvala

          Comment


          • #6
            Re: 17 godina, 78 kilograma, 190 centimetara

            hoces al' malo sutra.

            Comment


            • #7
              Re: 17 godina, 78 kilograma, 190 centimetara

              Ides u teretanu ili vjezbas doma?

              Comment


              • #8
                Re: 17 godina, 78 kilograma, 190 centimetara

                Originally posted by pocetnik
                Prehrana ti je odlicna,ne slusaj mateta prica gluposti...
                Prehrana može biti dobra a može i očajna nije napisao količinu a to je najbitnije ostalo se manje više. Bez suficita nikad neće dobiti ni grama.

                Comment


                • #9
                  Re: 17 godina, 78 kilograma, 190 centimetara

                  Originally posted by mate31 View Post
                  posto vidim da prehranom unosis malo P kupi si whey,i kad ti mater skuha za rucak meso onda ti lijepo si skuhaj 200-250 gr rize i napucaj se kako spada,ujutro si stavi 200 gr zobenih i 30 gr whey, dnevno jedi sta ja znam 5 jaja,a prije spavanja 500 gr posnog i 30-ak grama orasara,bademi,kikiriki,orasi itd. kroz dan mozes slobodno pojesti jos 100-150 gr zobenih,i pojedi dnevno barem jednu tunjevinu u konzervi 100-ak grama
                  ugl ovo sto sam ti napisao su samo smjernice to sam onako odokativno napisao jer neznam koliko kolicinski unosis,ali ove namirnice koje sam napisao slobodno koristi i to u vecoj mjeri
                  Ovo sto si naveo evo dao sam si truda pa izracuno to bi bilo vise manje 260g proteina na dan....znaci on ima 80kg znaci to je vise od 3g proteina po kg tjelesne tezine alo?S tim da si napiso da moze jos toga dodat...To je cisto bacanje proteina u skoljku s takvom prehranom whey je nepotreban!

                  Comment


                  • #10
                    Re: 17 godina, 78 kilograma, 190 centimetara

                    Originally posted by pocetnik View Post
                    Ovo sto si naveo evo dao sam si truda pa izracuno to bi bilo vise manje 260g proteina na dan....znaci on ima 80kg znaci to je vise od 3g proteina po kg tjelesne tezine alo?S tim da si napiso da moze jos toga dodat...To je cisto bacanje proteina u skoljku s takvom prehranom whey je nepotreban!
                    haj molim te nemoj si više "davat truda" jer sve kad se sabere nema preko 200g proteina, jedino ako mu majka za ručak ne kuha pola kile mesa.

                    Comment


                    • #11
                      Re: 17 godina, 78 kilograma, 190 centimetara

                      alo pocetnik,ostavi me se vise puna mi te je kapa,ostavio sam se ja tebe zato te molim da se ti ostavis mene sa tim svojim glupavim komentarima,ja sam decku dao primjer ne prehrane nego namirnica koje moze koristiti i jos sam naglasio da sam mu dao samo smjernice jer neznam uopce koliko kolicinski jede.i ako nemas sto pametnije komentirati onda nemoj bzvz kvariti temu, i jos mu savjetujes da mu je prehrana odlicna a kur*a nevalja,ujutro zobene sa mlijekom sto znaci nema proteina u dorucku,onda drugo rucak meso,riba i jos povrce znaci za rucak proteini a nigdje ugljikohidrata,i pojede jos 2 jaja i pola kile posnog sira i jos nesto malo sitno sto mu uleti izmedu obroka,i ajde sad ti meni objasni po cemu je to njegova prehrana dobra.pa od cega ce rasti,to je prehrana za defku jbt
                      Last edited by mate31; 20-04-13, 22:36.

                      Comment


                      • #12
                        Re: 17 godina, 78 kilograma, 190 centimetara

                        Originally posted by pocetnik
                        whey 25g,20dkg mesa 40g,riza 20g,350g zobenih 30g,5 jaja 40g,500g posnog 60g,orasasti 5-10g,100g tunjevine 25g i mljeko uz whey jos 10g i vise...ajde da se ne pravis pametan vise a?

                        vec se 100x reklo da se ne racunaju iz zobenih,rize, orasastih... zobene i riza su izvor uh, a orasasti izvor masti.. nikakvi proteini..
                        I know i can be what i wanna be,
                        if i work hard at it,
                        i'll be where i wanna be
                        i know i can, i know i can <3

                        Comment


                        • #13
                          Re: 17 godina, 78 kilograma, 190 centimetara

                          Originally posted by Slavonka23 View Post
                          vec se 100x reklo da se ne racunaju iz zobenih,rize, orasastih... zobene i riza su izvor uh, a orasasti izvor masti.. nikakvi proteini..
                          http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=1021

                          ovo sam naso u jednoj temi na forumu...

                          a i zasto su onda deklarirani na pakovanju određenih namjernica moraju i oni imat neku ulogu.

                          Comment


                          • #14
                            Re: 17 godina, 78 kilograma, 190 centimetara

                            ostavi se ti prijatelja zivotinja...lol i uhvati se znanstvenih radova. Svi ti proteini iz mahunarki, rize,zobenih itd. nemaju puni aminokiselinski profil i ne mogu se iskoristiti u organizmu.. da bi im se upotpunio profil moraju se kombinirati sa drugim.. tipa kukuruz + grah...a to nitko ne radi. Mislim da je quinoa jedna od rijetkih koja ima puni profil.
                            I know i can be what i wanna be,
                            if i work hard at it,
                            i'll be where i wanna be
                            i know i can, i know i can <3

                            Comment


                            • #15
                              Re: 17 godina, 78 kilograma, 190 centimetara

                              Samo animalni proteini se računaju za sintezu proteina, biljni se računaju samo u kalorije.

                              I naš vege je počeo koristiti animalne proteine, a i Željko Mavrović se ostavio makrobiotike i jede sve, treba li boljih dokaza?
                              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                              Comment

                              Working...
                              X