Announcement

Collapse
No announcement yet.

Molim vas, pomozite ako mozete.. 18god - 185cm - 59KG.. MUSKO!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Molim vas, pomozite ako mozete.. 18god - 185cm - 59KG.. MUSKO!

    Vidite, imam jedan problem, za mene ogroman..

    Stvar je u tome da sam citav zivot za svoje godine bio jako mrsav, s obzirom na to da sam uvijek bio i visi malo..
    Nisam alergican ni na sta, nisam bolestan niti ista.. ali jednostavno, ne mogu da se udebljam .. To me jako nervira, ne radi drustva nego radi toga sto samom sebi citav zivot svaki dan obecavam da cu uraditi nesto povodom toga, da cu se udebljati..
    Ali eto.. ne ide..

    vec 3 mjeseca idem u teretanu, nema nikakvog efekta sto se tice debljanja, radim trening za masu, napravio sam to sebi ovako :
    Pon - ramena + triceps
    Uto - prsa + podlaktica
    Sri - Triceps + noge
    Cet - Odmor!
    Pet - Biceps + ledja
    Sub - Prsa + podlakcica
    Ned - Odmor!

    Svaki misic po 3-4vjezbe(sprave) // Svaka vjezba(sprava) je 3serije po 7-8dizanja, tezina najveca koju toliko puta dignit' mogu..

    ..ja kako vidim, program je dobar jer izmedju svakog rada istog misica imam odmora 2-3dana
    ... Ispravite me ako grijesim..

    Sto se tice ishrane, zadnjih mjesec dana sam poceo da jedem 5 puta dnevno :
    Pon - Pet : 1. ujutro u 6, prije skole (vikendom u 08.00h) // 2i. u 10h // 3i. u 14.00h // 16.00 teretana // 4i. put u 18.00 (odma posle teretane) i 5i put u 20.00h ... E sad, nije to neka hrana, jedem sta se nadje, ali jedem onako, cisto da zadovoljim apetit, ne i da se prejedem pa da nemogu ponovo jesti kad' treba..

    Sad' mi recite, sta da radim? .. da bar 5kg dobijem prije mature ( idem u srednju skolu ), koja je u maju 2012.. za 5mjeseci...

    Molim vas, i najmanji savjet bi mi dobro dosao.
    Hvala unaprijed.

  • #2
    Re: Molim vas, pomozite ako mozete.. 18god - 185cm - 59KG.. MUSKO!

    Prvo i osnovno šta nevalja je prehrana,jedeš u malim količinama i vjerovatno junk,nedovoljan unos uh i p...tako se ni nemoš udebljat,od 14.00 do 18.00 su 4 sata ta 4 sata si ti bez ikakve hrane,onesvistit ćeš se jedanput na treningu!znači malo potrazi forum pod teme prehrane,imašu masu prehrana za početnike,nađi što ti odgovara,ekipa više manje svi imaju isti doručak i osnovni bb dorucak,to je whey + zobene pahuljice,to je extra početak dana,za ručak se jede meso(piletina,brzole itd.) s integralnom rizom,u frizideru moras uvik imat tune,posni sir,jaja,prije treninga se unosi više ugljihidrata nego proteina,cirka sat vremena prije vjezbanja,UH ti da energije,povećavaj unos kvalitetnih uh sve do treninga,izbjegavaj bijeli kruh,i junk iz fast fooda inače itd,u večernje sate pumpaj samo masti i proteine,prije spavanja grickaj orašaste plodove,i kad ideš leć pojedi posni sir,ili uzmi kazein od suplemenata...nakon treninga pij whey + dekstrozu... to su neke osnove ) i jedi dosta voća tokom jutra kupi i vitamine neke i omega 3 masne kiseline !

    Comment


    • #3
      Re: Molim vas, pomozite ako mozete.. 18god - 185cm - 59KG.. MUSKO!

      Gledaj ti sa 59kg imas ocito jaako brzi metabolizam. Dok ne dodes do barem 65 kg jedi koliko mozes i sta mozes! Znaci nebitno oces se najest cvaraka ili pizze. Samo se trpaj! I gledaj da se *najedes* u tih 5-6 obroka dnevno. Naravno nemoj ovo shvatit pre slobodno, odnosne da se najedes cokolade 3 obroka svaki dan, ali nemoj se brinut previse sto jedes jer se neces usalit!
      -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
      Napreduje se... Avatar^^

      Comment


      • #4
        Re: Molim vas, pomozite ako mozete.. 18god - 185cm - 59KG.. MUSKO!

        nemoj mu junk savjetovat...

        Comment


        • #5
          Re: Molim vas, pomozite ako mozete.. 18god - 185cm - 59KG.. MUSKO!

          napravi si BB jelovnik imas ih tu na stotine,i drz se njega,to je osnova,sto se tice junk hrane,ako ces ju i jest nece ti previse stete napravit s obzirom na genetiku,tebi je svaka kalorija bitna i MORAS se drzat svakog obroka kao sto predvidis i rezultat nece izostat.
          nekad je bolje pojest junk nego nista ne pojest.
          I SLUSAJ SVOJE TIJELO
          ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

          Comment


          • #6
            Re: Molim vas, pomozite ako mozete.. 18god - 185cm - 59KG.. MUSKO!

            Trenig izgleda dobro ali kao što su ti svi već rekli tvoj problem je ishrana.Moraš jesti što više ali ne da bude neki junk il sta ja znam.Nemože mišić rast bez proteina.Isto tako potrudi se da ti PWM bude obilan.Čitaj malo forum i to je to!
            Bodybuilding is an art, your body is the canvas, weights are your brush and nutrition is your paint. We all have the ability to turn a self portrait into a masterpiece.

            Comment


            • #7
              Re: Molim vas, pomozite ako mozete.. 18god - 185cm - 59KG.. MUSKO!

              najbitnije mu je da mu prolazi kroz glavu da nema brzih rezultata
              ovo je takva vrsta sporta gdje trebas ulagati godinama
              novac, trud i celicnu volju

              kupi zinc magnezij
              prije spavanja tuci posni sir + saku badema npr
              ujutro zob + whey (ako ga vec imas...ako nemas onda 5 kuhanih bjelanjaka)
              sretno
              Originally posted by servantess
              Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

              Comment


              • #8
                Re: Molim vas, pomozite ako mozete.. 18god - 185cm - 59KG.. MUSKO!

                a da ne mislite da previse trenira?! i to previse parcijalno... mislim, podlaktica i to.
                4 puta nedeljno, a mrsav...
                po meni, bolje bi bilo da ide 2 do 3 puta nedeljno maximaaaalno. Ode i radi samo compound vezbe, malo ponavljanja, malo serija, sto vece tezine i ide kuci odmah posle 30 minuta. I da sedi i da jede dok ne pukne i tako vise puta dnevno
                “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                mind, it doesn’t matter.”

                Comment


                • #9
                  Re: Molim vas, pomozite ako mozete.. 18god - 185cm - 59KG.. MUSKO!

                  a da probas npr

                  pon - ruke
                  uto - noge
                  sri - odmor
                  cet - prsa - zadnje i srednje rame
                  pet - ledja - prednje rame
                  sub - odmor
                  ned - odmor
                  Originally posted by servantess
                  Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

                  Comment


                  • #10
                    Re: Molim vas, pomozite ako mozete.. 18god - 185cm - 59KG.. MUSKO!

                    Originally posted by Mario1707 View Post
                    a da probas npr

                    pon - ruke
                    uto - noge
                    sri - odmor
                    cet - prsa - zadnje i srednje rame
                    pet - ledja - prednje rame
                    sub - odmor
                    ned - odmor
                    Ne kužim čemu 3 dana tjedno odmor, ja treniram 6 puta tjedno.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Molim vas, pomozite ako mozete.. 18god - 185cm - 59KG.. MUSKO!

                      3-4 puta tjedno je optimalno za misicni rast, bas zato jer imas ta tri dana pauze. misic raste uz kvalitetnu prehranu i dovoljno odmora.
                      Nazalost vecini naprednih vjezbaca je 3 puta premalo pa onda idu 4 puta tjedno u teretanu i nemaju dan odmora iza svakog treninga, cisto zbog cinjeice sta tjedan ima 7 dana, Dorian Yates recimo govori da bi bilo dobro radit treninge nevezano o danima u tjednu, u osmodnevnom sistemu ili cak i vise ako tijelo trazi odmora. Znaci mozda bi ti bilo bolje reorganizirat malo trening i dat sebi vise odmora...

                      Comment


                      • #12
                        Re: Molim vas, pomozite ako mozete.. 18god - 185cm - 59KG.. MUSKO!

                        Eh, kad' bi ja barem razumio to sve sto govorite.. .msm PWM??? .. UH? .. Mozda ce da zvuci malo bahato, ali ..ne razumijem ja tu nista.. Lakse bi mi bilo ako imate kakav link od te neke prehrane pa da vidim, gledao sam po forumu ali tu isto tako, sve IH, UH, PH .. ne znam vise ni sam sta je sta .. ima li neko od vas da je imao kakvu prehranu ili nesto?
                        i molim vas, bez tih suplemenata, i ostalih preparata, ja bi to normalno da dobijem, bez ikakvih tvornickih proizvoda (whey-a i ostalog)..
                        Za trening sam se savjetovao sa dosta njih u teretani, koji vec duze godina idu, rade.. kazu da je ovo najbolji program za masu..

                        samo eto, htjeo bi tu ishranu nekako da imam, ali.. ne znam bas sad' kako da je sebi sastavim.. kontam ja da treba jest krompir, rizu, meso, jaja, piletinu, alii.. ne mogu sebi da skontam kad', koliko i sta jesti u koje vrijeme .. -.-

                        tolika me nervoza uhvati oko toga kad' pravim plan, pa zaboravim i sta sam procitao na forumu i sve redom -.-.. nervira me -.-.. najdraze bi mi bilo kada bi imao neko sa iskustvom, da mi lijepo kaze "Jedi to i to, tad' i tad', radi to i to" i gotovo..

                        Nije meni prob. jeste nista, ne bitno dal' to volim ili ne.. jedini cilj mi je doci do rezultata, sredstva su nebitna, samo ne bi preko tvornickih preparata..

                        Comment


                        • #13
                          Re: Molim vas, pomozite ako mozete.. 18god - 185cm - 59KG.. MUSKO!

                          dobro onda radis treninge ako mozes 6 puta tjedno u gym
                          Originally posted by servantess
                          Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

                          Comment


                          • #14
                            Re: Molim vas, pomozite ako mozete.. 18god - 185cm - 59KG.. MUSKO!

                            Originally posted by WiseOldUncle View Post
                            Eh, kad' bi ja barem razumio to sve sto govorite.. .msm PWM??? .. UH? .. Mozda ce da zvuci malo bahato, ali ..ne razumijem ja tu nista.. Lakse bi mi bilo ako imate kakav link od te neke prehrane pa da vidim, gledao sam po forumu ali tu isto tako, sve IH, UH, PH .. ne znam vise ni sam sta je sta .. ima li neko od vas da je imao kakvu prehranu ili nesto?
                            i molim vas, bez tih suplemenata, i ostalih preparata, ja bi to normalno da dobijem, bez ikakvih tvornickih proizvoda (whey-a i ostalog)..
                            Za trening sam se savjetovao sa dosta njih u teretani, koji vec duze godina idu, rade.. kazu da je ovo najbolji program za masu..

                            samo eto, htjeo bi tu ishranu nekako da imam, ali.. ne znam bas sad' kako da je sebi sastavim.. kontam ja da treba jest krompir, rizu, meso, jaja, piletinu, alii.. ne mogu sebi da skontam kad', koliko i sta jesti u koje vrijeme .. -.-

                            tolika me nervoza uhvati oko toga kad' pravim plan, pa zaboravim i sta sam procitao na forumu i sve redom -.-.. nervira me -.-.. najdraze bi mi bilo kada bi imao neko sa iskustvom, da mi lijepo kaze "Jedi to i to, tad' i tad', radi to i to" i gotovo..

                            Nije meni prob. jeste nista, ne bitno dal' to volim ili ne.. jedini cilj mi je doci do rezultata, sredstva su nebitna, samo ne bi preko tvornickih preparata..
                            jedi dnevno 500g rize i 500g piletine (rasporedi to u 5 obroka po 100g)
                            ujutro 100g zobi sa 5 bjelanjaka
                            prije spavanja 250g posnog sa sakom badema

                            P > proteini
                            UH > ugljikohidrati
                            M > masti
                            PWM > Post Workout Meal (obrok neposredno poslije treninga > whey + glukoza)
                            Originally posted by servantess
                            Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

                            Comment


                            • #15
                              Re: Molim vas, pomozite ako mozete.. 18god - 185cm - 59KG.. MUSKO!

                              Imas li ti msn?

                              Comment

                              Working...
                              X