Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ja želim masu, a uvijek mi je rezultat definicija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: ja želim masu

    yep, dobro obrazlozeno od @Kudzu Billy
    Samo mudri tragaju za mudrošču - S. Suzuki

    Comment


    • #17
      Re: ja želim masu

      Originally posted by Kudzu Billy View Post
      http://www.building-body.com/Sto-su-...i-pokreti.html

      Osnovni ili složeni (compound) pokreti su oni u kojima sudjeluje više mišićnih skupina (čučanj, bench, mrtvo,...)^

      Izolacijski, kako im ime i kaže izoliraju pojedini mišić - pogađaju određeni mišić, dok ostali mišići ne obavljaju rad, ili znatno manje. (mašine, kablovi i sl.)

      EDIT:
      Ako budeš u sebe unosio bilo kakvu hranu, velika je šansa da ćeš unijeti puno nepotrebnih šećera i zasićenih masti, te da nećeš unijedi dovoljno proteina (bjelančevina).
      Sredi tu prehranu, potraži po forumu.
      Ugl. jedi svaka 3 sata (5-6 obroka na dan a može i više), svi obroci P+UH, pred spavanje P+M
      izbaci junk i čitaj puno.... sretno
      hvala na savjetu
      http://img820.imageshack.us/img820/7...uildinglog.jpg

      Uploaded with ImageShack.us

      Comment


      • #18
        Re: ja želim masu

        Originally posted by ajacoub View Post
        imas ovdje na forumu i na portalu gro toga na temu.

        jedan kratki rezime o razlici: http://www.building-body.com/Izolacijska-vjezba.html
        hvala dosta toga sam sad skuzio
        http://img820.imageshack.us/img820/7...uildinglog.jpg

        Uploaded with ImageShack.us

        Comment


        • #19
          Re: ja želim masu

          ali kolko sam skuzio bicepse i treicepse bas moram podvrgnut izolacijskim vježbama ako ih oču povečat i još me zanima sa kojim režimom treba više odmora kada radim izolacijske vježbe ili osnovne
          http://img820.imageshack.us/img820/7...uildinglog.jpg

          Uploaded with ImageShack.us

          Comment


          • #20
            Re: ja želim masu

            -al samo mi nije jasno da treniras 4 godine i da neznas ono osnovno??tj. da do sada nisi naucio??i da jedes SVE sta ti padne pod ruku??

            Comment


            • #21
              Re: ja želim masu

              nema na čemu

              stvarno me čudi da treniraš 4 godine i neznaš osnovne stvari (razliku složenih i izolacijskih vježbi, pravila ishrane i sl.)

              Moraš srediti prehranu i početi kvalitetno trenirati, jer u 4 godine bez pomaka je stvarno čudno. I unosi puno složenih UH (riža, krumpir, zobene, tjestenina i sl.) ako teško dobijaš na masi.

              Comment


              • #22
                Re: ja želim masu

                neznam puno zato sto meni od pocetka nije niko pomagao i nikad nisam isao u teretanu vjezbam kod kuce od 7 razreda i nije mi imao ko objasniti ista sve ove vjezbe koje redim i dane odmora sam sam sastavio prvi odgovor na neko pitanje vezano uz bodybuilding sam dobio kad sam se uclanio na forum koji sam također sam našao tako da sam praktički kroz godine proučavao svoje mišiče i gledao reakcije na određene vježbe i slozio sam si program a nisam ni gledao koje su to osnovne i izolacijske vježbe
                http://img820.imageshack.us/img820/7...uildinglog.jpg

                Uploaded with ImageShack.us

                Comment


                • #23
                  Re: ja želim masu

                  Originally posted by Kudzu Billy View Post
                  nema na čemu

                  stvarno me čudi da treniraš 4 godine i neznaš osnovne stvari (razliku složenih i izolacijskih vježbi, pravila ishrane i sl.)

                  Moraš srediti prehranu i početi kvalitetno trenirati, jer u 4 godine bez pomaka je stvarno čudno. I unosi puno složenih UH (riža, krumpir, zobene, tjestenina i sl.) ako teško dobijaš na masi.
                  ima pomaka u te 4 godine al pomaka samo u definiciji al ja ne zelim definiciju nego masu
                  http://img820.imageshack.us/img820/7...uildinglog.jpg

                  Uploaded with ImageShack.us

                  Comment


                  • #24
                    Re: ja želim masu

                    ti trebas lijepo sada kao iz samog pocetka. Prvo svladaj sistem vjezbi, ne znam kako vjezbas, da li pazis na prtavilno disanje, pravilan rad s tezinama. Prehrana, prehrana jer ako ne sredis prehranu i sustavno ne jedes tesko da ces ista napraviti.

                    Uzmi po dvije osnovne vjezbe po misicnoj grupi, mozes i tri, 8 ponavljanja, 4 serije, pazi na one odmore izmedju serija i ponavljanja.

                    Recimo uzmi za prsa bench ravni i kosi, mozes ubaciti i razvlacenje bucicama kao trecu vjezbu, ima tu kombinacija, ali ne pretjeruj. Drzi se tih osniva one su najbitnije da pocnes ubacivati masu. Jedi svaka 2 do 3 sata, ubacuj ne bilo sto, nego kvalitetnu hranu (proteini - ugljikohidrati) i nemoj zaboraviti na vitamine/minerale (neki dobar pripravak). Vode, vode to isto pazi da uzimas dovoljno.

                    Evo ti jedan meni za efektivno dobivanje misicne mase zahvaljujuci kojoj sam i sam imao odlican uspjeh, uz samo nadodan proteinski suplement, a izgradio kvalitetnu mišičnu masu:


                    ZAJUTRAK:
                    6 jaja na bilo koji način
                    1 integralno pecivo s medom
                    1/2 l mlijeka

                    (Bilo je situacija da moram na faks pa bi ubacio u mixer 1/2 l mlijeka s bananom, medom, orasima i wheyom)

                    MEĐUOBROK:
                    1 - 2 kom. svježeg voća


                    RUČAK:
                    250 g biojelog mesa (perad, bijela riba ili kunic)
                    200 g krumpira s povrcem - kuhano
                    1/2 l mlijeka


                    MEĐUOBROK:
                    1-2 kom svježeg voća


                    VEČERA:
                    200 g crvenog mesa (teletina, konjetina, divljač, hobotnica, školjke)
                    150 g riže
                    zdjela salate
                    1/2 l fermentiranog mliječnog (jogurt, kiselo mlijeko, kefir...)

                    PRED SPAVANJE

                    Whey


                    Mozes ubacivati i druge namirnice, ja sam stosta kombinirao, ali bilo je uglavnom uz svježi sir, poneke dane i polumasnog sira zbog puno bjelnacevina (iako i masti)

                    Ja sam pazio na režim ishrane, radio sam i aerobne u anaerobne vježbe da se ne primi sala, ali kad si na masi uobicajeno je dobiti nesto od sala, jer je to tako, no onda prelatzis u period ddefinicije, pa kroz nekoliko mjeseci sagoris masnoce i izdefiniras tijelo do novog ciklusa mase za novih nekoliko cm mišića

                    Konzumirao sam puno vode, tako da sam do 1,5 vode po treningu trusio, a obavezno ne zaboravi na vaznost vitamina i minerala (posebice B kompleks). Ne znam kako drugi ali neka to to bude vazan dodatak
                    Samo mudri tragaju za mudrošču - S. Suzuki

                    Comment


                    • #25
                      Re: ja želim masu

                      no kao najbitie od prvog dana kad mi je trener tada pokazao par osnovnih vjezbi sve ostalo su bili časopisi, komunikacija, učenje od drugih (iako tad ne prviše i nisu postojali forumi ni INternet), nego posudis video u teretani moleci pa se gustas da mozes vidjeti nesto od toga sto je dans preplavljeno na sve strane. Tako da je danas naprosto blagoslov koliko ima materijala o BB-u. Ovaj forum je zlatno vrelo, a kazem tio u ono vrijeme kad je svega bilo kao na kapaljku i uspjevalo se, danas ti je sve na dlanu.

                      Uči i uči, pitaj, idi sustavno, skidaj planove vjezbi i prehrane dok ne skuzis cijelu metodologiju
                      Samo mudri tragaju za mudrošču - S. Suzuki

                      Comment


                      • #26
                        Re: ja želim masu

                        ajd ovako, radi po dvije OSNOVNE vježbe za mišičnu skupinu, radi 3 puta u tjednu i prehrana i za mjesec dana vidi ima li pomak. Izmjeri si obujme misica u opustenom stanju i kilazu, vodi dnevnik
                        Samo mudri tragaju za mudrošču - S. Suzuki

                        Comment


                        • #27
                          Re: ja želim masu

                          -obrok nije -naranca,jabuka,banana!

                          Comment


                          • #28
                            Re: ja želim masu

                            jesi li siguran?
                            Samo mudri tragaju za mudrošču - S. Suzuki

                            Comment


                            • #29
                              Re: ja želim masu

                              Daj nabaci slike da visim tu definiciju (no homo) baš me zanima četverogodišnji rad...
                              Tko želi nešto naučiti, naći će način; tko ne želi, naći će izliku.



                              mene zanima kad ja uzmem saku rize i to skuham i pojedem...kolko je to grama bilo rize odprilike? 40? 60? 80?

                              Comment


                              • #30
                                Re: ja želim masu

                                hvala vam svima na svim savjetima (ajacoub)-probat ču ovaj način treniranja i prehranu
                                a što se tiče bicepsa veličine,slika i to bicepsi u napetom stanju su mi 36,5cm svaki,slike ču pobacat jedan dan kad nađem vremena
                                http://img820.imageshack.us/img820/7...uildinglog.jpg

                                Uploaded with ImageShack.us

                                Comment

                                Working...
                                X