Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koliko bi mjeseci od tih 10 trebao ići na definiciju a koliko na masu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Koliko bi mjeseci od tih 10 trebao ići na definiciju a koliko na masu

    Trebam vašu pomoć...naime namjeravam krenuti u teretanu od rujna ove godine....cilj mi je u 10 mjeseci znači do ljeta iduće godine doći što bliže izgledu na posljednjoj slici....na prvoj sam slici ja pa sada može li mi tko preporučiti koliko bi mjeseci od tih 10 trebao ići na definiciju a koliko na masu....hvala unaprijed...svi savjeti su dobrodošli ) Inače 180 cm i 74 kg.... Nemam ja sad baš veliki trbuh nego me više mući nezategnutost prsa i ostatka tijela....dok sa nogama nemam nikakvih problema jer se već puno godina bavim nogometom...

    IMG_1620.PNG

    IMG_1621.PNG

    RippedAbs2Crop.jpg

  • #2
    Re: Kako do ??

    Uh dragi, za pocetak odj-ebi misao ljeto 2013 , jer pred tobom puno posla da bi si zadao ovako je-ben cilj za tako kratko vrijeme.
    Kreni na masu, pravu masu, sto podrazumijeva 100% sređenu prehranu i treninge poslije kojih ces trebati neciju pomoc da te iznesu van. Racunaj da ce ta masa potrajati i do 2 godine, znaci 2 godine je-benog pumpa. Onda ako budes zadovoljan masom, pazi: ''mišičnom masom'' onda pocnes razmisljati o definiciji.
    Ne zelim te obeshrabriti, ali pred tobom je jako dug put, ako krenes kako treba i budes se drzao reda, onda ces mozda za jedno 2.5 godine biti kao ovaj sa sike.
    Predlazem da potrazis strucnu pomoc u vezi prehrane i treninga.
    Sretno.

    Comment


    • #3
      Re: Kako do ??

      Da bi izgledao ko' ovaj na zadnjoj slici moras pocet dzepni biljar igrat ljevom rukom!
      -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
      Napreduje se... Avatar^^

      Comment


      • #4
        Re: Kako do ??

        Ja ne izgledam ko taj tvoj sa slike, a vježbam 3 godine, a dobro ja sam malo specijalac XD, al svejedno...

        Comment


        • #5
          Re: Kako do ??

          Ma dobro ni nije cilj bas takav...nego ono sto bolji ucinak u nekih narednih 10 mjeseci...
          Najvise me zanima koliko bih od tih 10 mjeseci trebo posvetiti defki a koliko masi..??

          Comment


          • #6
            Re: Kako do ??

            Hmmmm... Sretno ;D Sta drugo reci i da se slažem sa WTF-om
            U BB-u nema nista nabrzaka jako sporo to ide...

            Comment


            • #7
              Re: Kako do ??

              kvalitetno papat trebaš... naravno i trenirat žestoko... sretno

              Comment


              • #8
                Re: Kako do ??

                Jesan li ja jedini koji misli da onaj izgled nije ništa posebno, nego je skoro i prosječan te da se to može postić u 10 mjeseci?
                "What the mind believes the body achieves."

                Comment


                • #9
                  Re: Kako do ??

                  ti se posveti masi i vidit ces napredak..za 10 mj stavi slike pa cemo te dalje voditi..ajd cao! citaj jedi treniraj spavaj
                  Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                  progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                  kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                  Youtube:

                  Primjer treninga snage/hipertrofije
                  Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                  Sve o prehrani
                  Sve o treningu

                  Comment


                  • #10
                    Re: Kako do ??

                    Dečko djeluje kao da ima 13 godina... tako da za deset mjeseci... nekako djeluje teško nabit mišića toliko... ali uz sređenu prehranu... tj doooosta kvalitetnih proteina.... možda, al teško...

                    Comment


                    • #11
                      Re: Kako do ??

                      Ima 17 godina
                      "What the mind believes the body achieves."

                      Comment


                      • #12
                        Re: Kako do ??

                        Mozda bi i mogao kad bi nekom dao da mu slozi kompletan program treninga i prehrane, radio maksimalno dobro i ne posustao nakon 3 dana
                        GO HARD OR GO HOME !!!

                        Comment


                        • #13
                          Re: Kako do ??

                          znam da ima 17, al kažem da izgleda kao da ima 13...

                          Comment


                          • #14
                            Re: Kako do ??

                            "What the mind believes the body achieves."

                            Comment


                            • #15
                              Re: Kako do ??

                              Originally posted by bot1950 View Post
                              Jesan li ja jedini koji misli da onaj izgled nije ništa posebno, nego je skoro i prosječan te da se to može postić u 10 mjeseci?
                              Pa izgled zeljenog izgleda nije nista posebno, ali naspram njegovog trenutnog stanja to je ''Bog i batina look''...
                              Ja isto mislim da se u recimo 8 mjeseci moze nabiti zavidna masa ( krsi se s teorijom koja kaze 0.5 do 1 kg misicne mase mjesecno), ja mislim da to bez beda ide puuuuno jače ukoliko je prehrana odlicna a treninzi brutalni, poslije tih 8 mjeseci mu ostaje 2 mjeseca za defkanje i dalo bi se napraviti dobro posla. Međutim, mislim da je on ipak u dosta losem stanju da bi to postigao, da je recimo nekih pola godine u treningu onda bi i mislio da moze, ovako, u njegovom slucaju tesko... ipak krece od teske nule....


                              @marko17
                              Nema vremenskog ogranicenja koliko bi trebao biti na masi, na masi si dok ne zadovoljis sve misicne skupine. To pak ovisi o tebi, mozes biti gotov s masom za 6 mjeseci, mozes za godinu, dvije... a mozes i nikad....
                              Tvoje stanje je jako loše, nema te nigdje...i prva stvar s kojom se trebas pomiriti je strpljenje. Puno hane, puno jakih treninga, dobar san i kvalitetan odmor, ako sve budes radio kako treba, s naglaskom '' kako treba'' onda ces promjene primjecivati iz mjeseca u mjesec, posebno kao pocetnik promjene ces vidjeti dosta brzo....
                              Budi uporan i strpljiv, i nemoj odustajati....

                              Comment

                              Working...
                              X