Announcement

Collapse
No announcement yet.

Trebam li i dalje na definiciju ili da krenem na masu?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Trebam li i dalje na definiciju ili da krenem na masu?

    Imaš taj zajebani trbuh na kojem se voli skupljat. Ovaj plan ti je dobar. Cardio nemoj raditi. Nek sljedećih par mjeseci bude period čiste mase. Fino da se osjetljivost na inzulin preokrene za 180 stupnjeva, da dobiješ jednu finu količinu mišića i da onda negdje početkom 3. ili 4. mjeseca kreneš na defku.

    btw. ko prepoznaje forumaša sa zadnje slike?
    Originally posted by magarac
    pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
    dzaba mu sve

    Comment


    • #17
      Re: Trebam li i dalje na definiciju ili da krenem na masu?

      Baca mi malo na onog gymaniaca
      "What the mind believes the body achieves."

      Comment


      • #18
        Re: Trebam li i dalje na definiciju ili da krenem na masu?

        Ajde ljudi gdje ste :P,odgovarajte na gore postavljena pitanja...
        Usput nekako mi se fakat previše čini 450g UGH dnevno unositi...varam li se? :/
        A što se ovoga tiče: "Moj BMR iznosi 1770. Kcal, a DEE odnosno kalorijski unos za održavanje trenutne mase tijela mi 2743Kcal,navedeni rezultat sam dobio tako da sam BMR pomnožio sa 1.55 Umjerena aktivnost (3-5 dana u tjednu) Dnevni iznos kalorija za održavanje težine = BMR x 1.55.
        Moje pitanje je sljedeće. Treniram 4 puta u tjednu i u dane treninga mi je sigurno DEE jednak 2743Kcal,a što je sa danima u tjednu kada ne treniram? I tada mi dnevni unos treba biti jednak ? " Opet me zanima odnosi li se to samo na dane kada treniram ili na sve dane,a bit je u tome da je trening 3-5 puta tjedno? I opet jeli to realan pokazatelj pošto sam prije imao kardio trening + trening s utezima,a sad neću imati kardio? Tj. zanima me koliko mi realno iznosi DEE odnosno dnevni iznos kalorija za održavanje težine da si po tome mogu mjeriti suficit.

        Comment


        • #19
          Re: Trebam li i dalje na definiciju ili da krenem na masu?

          obavezno prvo na masu ,tu nema uopce mesa koje bi imalo posteno izgledalo kad bi se spustio na bf ko na zadnjoj slici
          TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
          Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

          Comment


          • #20
            Re: Trebam li i dalje na definiciju ili da krenem na masu?

            korisniče, a jel znaš ti za onu "do you even lift?"

            od piskaranja na forumu se nitko nije usrečio. umjesto onog kilometarskog posta koji 99% ljudi neće pročitati si mogao odraditi trening.
            dobronamjerni savjet
            Znoj štedi krv

            Comment


            • #21
              Re: Trebam li i dalje na definiciju ili da krenem na masu?

              Originally posted by kingpin View Post
              korisniče, a jel znaš ti za onu "do you even lift?"

              od piskaranja na forumu se nitko nije usrečio. umjesto onog kilometarskog posta koji 99% ljudi neće pročitati si mogao odraditi trening.
              dobronamjerni savjet
              Post je pisan u noćnoj

              Comment


              • #22
                Re: Trebam li i dalje na definiciju ili da krenem na masu?

                Na jedno pitanje dao sam si sam odgovor...uzimat ću 4-5 grama UGH po kg svoje mase...u konačnici to će biti 280-350g odnosno 1120 do 1400kcal od UGH,zatim 900Kcal od zdravih masti odnosno 100g masti dnevno i 160+ g proteina,odnosno 640+ kcal dnevno što u konačnici čini zbroj od cca. 3000 kcal dnevno.
                Sve s brojkama štima jer za oblikovanje mišića potrebno je dnevno 40 kalorija po kilogramu tjelesne težine u gore navedenom omjeru.
                Od danas kreće primjena istog,svaki tjedan vaganje,pa ću vidjeti kako napreduje kilaža,možda će biti potrebno nadodati ili oduzeti 200-250Kcal.

                Comment


                • #23
                  Re: Trebam li i dalje na definiciju ili da krenem na masu?

                  Avdič si to ti xD
                  http://img820.imageshack.us/img820/7...uildinglog.jpg

                  Uploaded with ImageShack.us

                  Comment


                  • #24
                    Re: Trebam li i dalje na definiciju ili da krenem na masu?

                    ak jesi koji ***** mene nisi pito neke stvari objasnil bi ti ne grizem
                    http://img820.imageshack.us/img820/7...uildinglog.jpg

                    Uploaded with ImageShack.us

                    Comment


                    • #25
                      Re: Trebam li i dalje na definiciju ili da krenem na masu?

                      Originally posted by darios View Post
                      Avdič si to ti xD
                      Nisam Avdič xD

                      Comment


                      • #26
                        Re: Trebam li i dalje na definiciju ili da krenem na masu?

                        Originally posted by korisnik20 View Post
                        Nisam Avdič xD
                        a jbg sori zamjenio sam te sa jednim likom imate istu zurku i građu xD
                        http://img820.imageshack.us/img820/7...uildinglog.jpg

                        Uploaded with ImageShack.us

                        Comment


                        • #27
                          Re: Trebam li i dalje na definiciju ili da krenem na masu?

                          VISINA:176cm
                          TEŽINA: 72kg
                          BMR: 66 + 986.4+880 – 135.2 = 1797.2 Kcal
                          DEE = 2785 Kcal
                          DEE+ višak = 3185 Kcal CILJ: Povećanje mase 250 – 500g tjedno.
                          Udio proteina,UGH i masti: Proteini =Najmanje 2g/kg tjelesne težine ,UGH= 4-6g/kg tjelesne mase,ostatak masti.
                          Proteini = cca. 150-200g = 600- 800 Kcal
                          UGH = cca. 288-432g = 1152 - 1728 Kcal
                          Masti = cca. 100-120g = 900 - 1080 Kcal

                          7:00:
                          100g zobenih + 0.2l mlijeka 0.9 m.m + 250g posnog ILI
                          100g Nestle žitarica + 0.2l mlijeka + 250g posnog
                          ILI 4 bjelanjka + 1 žumanjak + 30g zobenih i 0.1l mlijeka 0.9 m.m
                          8:30:
                          Neko voce: 1-2 banane ILI 1-2 jabuke ili par mandarina
                          11:00:
                          100g riže + 200g pilećih prsa + 50g kuhanog povrća ILI
                          120g raženog kruha + 50g dimceka + 250g posnog + 50g povrća
                          14:00
                          250g posnog + 50-80g raženog kruha ili par gran cereale keksa + 30-50g orašasti plodovi ILI
                          250 g piletine,oslića ili posnog sira + 100g riže + 30-50g orašasti plodovi
                          17:00
                          50-ak grama riže + mjerica wheya 35g + jabuka ili naranča ILI 50g raženog + mjerica wheya + jabuka ili naranča
                          Oko 18:30 trening koji traje do 19:30,19:45
                          19:45
                          30g glukoze + mjerica wheya 35g
                          21:15 :
                          300g posnog + 50g kikirikija ili badema + žlica lanenog ili ribljeg ulja

                          Dnevno 2.5 litre vode minimalno.
                          Molim ispravak ako negdje griješim jer mi je ovo prvi zdravi jelovnik za masu,1 put krećem na pravilnu masu.
                          Povrće ne volim,jesti ću ga na silu i pokušat nekako nadoknadit vlakna proizvodima od graham brašna.
                          Usput piti ću neke vitamine u obliku šumećih tableta te ću poćeti koristiti kreatin.
                          U jelovniku će se naći i tanjur juhe 1-2 puta tjedno.

                          Samo da javim da mi ovaj jelovnik što sam sastavio valja,proracun je dobar,napredak za mjesec dana je zadovoljavajuci. (malo ga je Bozicna hrana ovih dana poremetila haha)

                          Zaključak: Masa je majka

                          Comment

                          Working...
                          X