Announcement

Collapse
No announcement yet.

Trebam li i dalje na definiciju ili da krenem na masu?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trebam li i dalje na definiciju ili da krenem na masu?

    Pozdrav,zanima me vaše mišljenje jer ne znam što napraviti. Naime imao sam 83kg na visinu 176cm,do sad sam tri mjeseca na definiciji i pao sam na 70kg uz treninge 4 puta tjedno i pravilnu prehranu. Trebam li biti još recimo mjesec ,dva biti na definiciji i izgubit recimo 5kg pa onda krenut par mjeseci na masu ili da odmah krenem na masu? Dolje je priložena slika sadašnjeg stanja…


    Uglavnom,također trebam kratko pojašnjenje oko prelaska s definicije na masu te povratka s mase na definiciju...Kako će to u praksi izgledat? Promjenit ću svoj plan prehrane i treninga,nabacit ću 10kg hraneći se pravilno uz redovne treninge i nakon toga svejedno ću uz nabacivanje mase dobiti i određeni dio masnog tkiva ako sam dobro shvatio i onda bih se opet trebao vraćat na defku da skinem to i kada postignem cilj onda trebam održavat to i naravno postavljat si dalje ciljeve? Plan mi je do ljeta,pocetak 7.mj pristojno izgledat,da mi ne visi salo,da mogu skinut majicu bez srama 
    Naravno krajnji cilj mi je trajna promjena prehrambenih navika ,stalno održavanje kondicije te dugotrajni treninzi i recimo za godinu dana od danas izgled kao na slici dolje…

  • #2
    Re: Trebam li i dalje na definiciju ili da krenem na masu?

    ma kakva definicija, ovo je i više nego uredu
    Znoj štedi krv

    Comment


    • #3
      Re: Trebam li i dalje na definiciju ili da krenem na masu?

      neces tako izgledat za godinu,a možda ni za dvije

      Comment


      • #4
        Re: Trebam li i dalje na definiciju ili da krenem na masu?

        Definicija? Cek, ti stvarno radis definiciju? Sorry, nebi rekao...
        Definicija = definirati , sto znaci definirati (istesati, iskipariti ) tijelo uz ocuvanje postojece misicne mase.
        To sto ti radis je obicna dijeta, jer nemas ama bas nista sto bi se dalo definirati. Sad fino odmah, ali odmah prestani izgladnjavati svoje tijelo i kreni jesti. Smeta te skembica? Jbg.. postoji period kad covjek izgleda lose nebi li na kraju izgledao bolje.
        Od cackalice ne mozes da si neznam kakav kipar napraviti kip, od debla vec mozes. Zato jedi, budi deblo...i sljedeci put kad krenes na ''definiciju'' da nesto i bude od toga.
        Pozz...

        Comment


        • #5
          Re: Trebam li i dalje na definiciju ili da krenem na masu?

          Ok ok,samo sam pitao,prije tri mjeseca sam fakat bio debelo krme što se toga tiče,znači šta mi je sad činiti? Čitati o vježbama i prehrani za masu i prebacit se na taj režim...Samo imam pitanje,kako ću na takvom režimu izgubit ovo salo što imam sa strane?

          Comment


          • #6
            Re: Trebam li i dalje na definiciju ili da krenem na masu?

            odi ti prvo na masu...

            Comment


            • #7
              Re: Trebam li i dalje na definiciju ili da krenem na masu?

              To ti moras znati i niko ti osim tebe ne moze dati odgovor. Sta ti je cilj biti mrsav momak kojem je najdeblji dio noge koljene, kojem je struk siri od ramena ili zelis imati lijepo atletsko, definirano tijelo za kojim ce zenske uzidisati. Ako ti je cilj ovo prvo onda idi dalje mrsati i bices mrsav momak sto je bolje nego debeo kakav si bio ali nije idealno. Ak zelis izgraditi lijepo tijelo onda kreni u izgradnju misicne mase, i to da se na masi mora dobiti sala na masi nije istina. Nesto da ali 10 kg sala ne, ako se pravilno radi.

              Comment


              • #8
                Re: Trebam li i dalje na definiciju ili da krenem na masu?

                udri po masiiii ........... ekstra trenerkaa

                Comment


                • #9
                  Re: Trebam li i dalje na definiciju ili da krenem na masu?

                  ako zelis utjehu, ja sam na prvu mislio da si ono na trecoj slici ti i da nam pokazujes transformaciju i savjet dali da se jos definiras..

                  no dobro.. stvar je takva da pocnes jest i trenirat ko zivotinja....znaci kvalitetna masa..
                  pa se cujemo za dalje na proljece = )
                  There is a price to pay for everything you gain.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Trebam li i dalje na definiciju ili da krenem na masu?

                    Imam neki osječaj da dečko nije shvatio o čem pričate.

                    Čuj "masa" je naziv za period kada prilagođavaš prehranu i trening ka povečanju mišične mase.

                    Dok si na masi nećeš skinuti ovo masno sa struka, ali ćeš dobiti na mišićima.
                    Dok si dobio popriličnu mišićnu masu, krećeš na definiciju (period kada skidaš svo masno tkivo sa sebe, tj. definiraš se)

                    Onda će ti otići i ono masno oko struka.

                    Obavezno odmah kreni na masu, jer (na žalost to tako moram reći) nemaš mišića uopće, fali ti materijala.
                    Samo kreni!

                    Sretno!
                    Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

                    http://www.facebook.com/adoni.costo
                    http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
                    http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

                    Comment


                    • #11
                      Re: Trebam li i dalje na definiciju ili da krenem na masu?

                      Originally posted by ScuderiaBull View Post
                      I
                      Dok si na masi nećeš skinuti ovo masno sa struka, ali ćeš dobiti na mišićima.
                      Dok si dobio popriličnu mišićnu masu, krećeš na definiciju (period kada skidaš svo masno tkivo sa sebe, tj. definiraš se)

                      Onda će ti otići i ono masno oko struka.
                      usput rečeno, da ima sada 10 kg mišića na sebi ne bi mu ni smetalo ovo malo sala šta ima.
                      Znoj štedi krv

                      Comment


                      • #12
                        Re: Trebam li i dalje na definiciju ili da krenem na masu?

                        Odlicno ljudi,hvala na savjetima,to sam i tražio,mišljenje
                        Našao sam jedan dosta opširan članak,idem ga pročitati,pa se javim s pitanjima ako ih bude bilo i ako ne pronađem odgovor negdje ovdje...

                        Comment


                        • #13
                          Re: Trebam li i dalje na definiciju ili da krenem na masu?

                          neznam neznam, slažem se sa ljudima koji su napisali da treba nabacit miške...

                          baš zajebana situacija...

                          probaj 2 tjedna svaki dan držat kalorije 1000+ i strength training svaki dan
                          onda 2 tjedna -1000 i tada samo kardio
                          Black leather, knee-hole pants

                          Comment


                          • #14
                            Re: Trebam li i dalje na definiciju ili da krenem na masu?

                            Originally posted by Weedeemer View Post
                            neznam neznam, slažem se sa ljudima koji su napisali da treba nabacit miške...

                            baš zajebana situacija...

                            probaj 2 tjedna svaki dan držat kalorije 1000+ i strength training svaki dan
                            onda 2 tjedna -1000 i tada samo kardio
                            Da baš zajebana situacija za koju sam si sam kriv,no dobro ne ocekujem rezultate brzo,samo mi je bitno da kroz mjesece vidim pomak,ugl.ne znam koliko ima smisla da idem u deficit pa u suficit svaka dva tjedna...tj.kako bi to rezultiralo...pitat cu jos par osoba za savjet...

                            Comment


                            • #15
                              Re: Trebam li i dalje na definiciju ili da krenem na masu?

                              Evo malo poduži je post s mojim bilješkama…

                              Iz čitanja sam naučio sljedeće. Bitno je par stvari : postupno povećanje opterećenja,kalorijski višak,kvalitetan program treninga,kompletan plan prehrane,odmor i oporavak te vrijeme i praćenje napretka.
                              Što se tiče postupnog povećavanja opterećenja jasno mi je ovisno o mojoj snazi,pojedine vježbe radim određen broj serija i u svakoj seriji određen broj ponavljanja. Bitno je kada „uspješno“ izvedem sve serije sa svim ponavljanjima da kad drugi put budem radio istu vježbu da dodam malo više težine i pokušam na taj način postići zadan broj serija i ponavljanja u serijama,te kada uspijem to opet povećavam težinu dok ne uspijem postići s tom većom težinom opet zadani broj serija i ponavljanja,i tako u krug bez žurbe i pretjerivanja.
                              Kalorijski višak – unijeti više kalorija nego što mi je potrebno kako bi se mišići imali od čega izgraditi.
                              Da ove kalorije koje su viška ne bi otišle u masne naslage potreban mi je kompletan plan treninga odnosno dobar i kvalitetno odrađen trening uz obvezno postupno povećanje opterećenja.
                              Dnevni višak kalorija kretat će mi se između 250 i 500kcal.
                              Moj BMR iznosi 1770. Kcal, a DEE odnosno kalorijski unos za održavanje trenutne mase tijela mi 2743Kcal što znači da bi dnevno trebao unositi između 3000 i 3250 Kcal kako bih bio u granici pravilnog kalorijskog viška.
                              Tjedno ću na masi dobiti između 200 i 500g,što mjesečno iznosi između 1 i 2kg.
                              Kvalitetan program treninga,vježbat ću cijelo tijelo ,čitav gornji dio tijela (prsa, leđa, ramena, bicepse i tricepse) i čitav donji dio tijela (kvadricepse, ložu i listove) opet uz naglasak na postupnom povećanju opterećenja te odgovarajući odmor između serija.
                              Kompletan plan prehrane: Dnevno ću unositi najmanje 2g proteina /kg. Što znači da ću u početku na svojih 70kg unosit 150g proteina bez obzira vježbam li taj dan ili ne. Što se unosa masti tiče dnevno bih trebao unositi između 20 i 30% od ukupnog broja unesenih kalorija. Što bi u mome slučaju (ukupni dnevni unos:3200Kcal) iznosilo 640 do 960Kcal,a budući da 1g masti ima 9Kcal to bi u konačnici bilo između 70 i 105g masti. Većinu masti trebam unijet konzumacijom ribe,kikirikija,orašastih plodova,maslinovog ulja…
                              Unos ugljikohidrata: Budući da ću dnevno unositi 150g proteina,a 1g proteina ima 4Kcal to će biti 600Kcal iz proteina. Što se masti tiče koju bih trebao unositi između 20 i 30% uzet ću sredinu,odnosno unos od 25% od 3200Kcal što iznosi ukupno 800Kcal dnevno unešenih iz masti odnosno 88g masti dnevno. I na kraju ugljikohidrati 3200Kcal – 600Kcal – 800Kcal = 1800Kcal što ispada 450g ugljikohidrata svaki dan. Napraviti prilagodbu gore navedenog,recimo ako bih htio unositi 3g proteina po kilogramu težine to bi bilo uredu samo moram imati na umu da trebam smanjiti unos ugljikohidrata da bi na kraju ukupni unos kalorija ostao 3200.
                              Obrok prije treninga bit će bogat ugljikohidratima i proteinima,bez masti,nakon treninga također i to u tekućem obliku whey + dekstroza + puno vode. Dnevno ću imati 5-6 manjih obroka u danu s razmakom od 2-3h između obroka. Dnevno piti 2-4 litre vode. Spavati najmanje 8 sati.
                              Moja pitanja:
                              Moj BMR iznosi 1770. Kcal, a DEE odnosno kalorijski unos za održavanje trenutne mase tijela mi 2743Kcal,navedeni rezultat sam dobio tako da sam BMR pomnožio sa 1.55 Umjerena aktivnost (3-5 dana u tjednu) Dnevni iznos kalorija za održavanje težine = BMR x 1.55.
                              Moje pitanje je sljedeće. Treniram 4 puta u tjednu i u dane treninga mi je sigurno DEE jednak 2743Kcal,a što je sa danima u tjednu kada ne treniram? I tada mi dnevni unos treba biti jednak ? Rekao bih da da,ali malo me to zbunilo.
                              Moje drugo pitanje je: Trebam li nastaviti i dalje trčati odnosno raditi kardio oređene dane? Pitam jer mi je sada cilj baš masa i kvalitetan trening.
                              Ovaj režim prehrane biti će dosta skuplji pa namjeravam kupiti veće pakiranje whey-a te dosta veće količine posnih.
                              Moje treće pitanje je: Je li mi dobro određen dnevni unos kalorija te postotci unosa UGH,proteina i masti? Nekako mi to sve izgleda puno iz razloga jer mi je do sada režim prehrane bio potpuno drugačiji,odnosno unos je bio puno manji…isto cca.150g proteina,ali 20-25g masti te nekih 200g UGH.
                              Do kada bih trebao biti na masi? Planirao sam do proljeća…Odnosno neka 4 mjeseca,a onda se bacit na defku.
                              Tko već pročita post,molim da me ispravi ako negdje griješim,neki savjet itd. Jesam novi,ali ću se fakat ozbiljno uhvatiti ovoga.
                              Dosta je teorije,od sutra sve ovo primjenjujem u praksi 

                              Comment

                              Working...
                              X