Announcement

Collapse
No announcement yet.

...ja došla :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ...ja došla :)

    Pozdrav svima

    Registrirala sam se kako bi vas mogla pitati nekoliko pitanja...pa eto, nadam se odgovorima.

    Inače, imam 24god, visoka sam 170cm.

    Pred kraj veljače sam odlučila nešto poduzeti...napunila hladnjak zdravim namirnicama, kupila si orbitrek... i sa svojih, tadašnjih 110kg krenula u akciju.

    Prehrana mi se bazirala na piletini,puretini,ribi, jajima, posnom siru,nešto orašastih,kojekakvo povrće, zobene za doručak, integralna tjestenina, malo integralnog kruha, integralna riža,kuhani krumpir sa piletinom/ribom za ručak...Vježbala sam na orbitreku koliko sam tada mogla... dosta sam hodala...šetala...

    Jutros je vaga pokazala 94,5kg. Iz prehrane sam postepeno izbacila tjesteninu,krumpir,rižu i potpuno ih zamijenila za povrće.
    Npr. današnji meni:

    oko 9:30 - 2 kuhana jaja, 50g dimceka, krastavci
    oko 11:30 - 200g posnog
    oko 14:30 - 200g piletine + špinat + zdjelica zelene salate
    oko 18h - 2 fileta oslića na grill tavi + miješana salata
    oko 21h - 200g posnog i šaka kikirikija u ljusci

    Više - manje, tako mi izgledaju meniji... još uvijek vježbam na orbitreku... u jutro oko 30min i onda predvečer još 30min. Isto tako, navečer idem sa frendicama u šetnje...koje traju po 2h.

    Sve sam do sada sama čitala o prehrani, googlala...pa eto, molila bi neki komentar...koliko je ovo dobro ili nije...savjet... nešto



  • #2
    Re: ...ja došla

    Ovo je sve dobro, za 4 mjeseca si izgubila cca 15 kg. Ali kreni sada u teretanu i vježbaj sa utezima da ne gubiš mišiće, jer bez utega ne možeš sačuvati mišiće.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: ...ja došla

      Hvala..

      jel se pod utezi misli samo ovi slobodni utezi ili mogu sprave?

      Nemam iskustva sa vježbanjem sa utezima... na faxu smo na tzk išli u jednu malu teretanu..pa smo samo na spravama radili.

      Comment


      • #4
        Re: ...ja došla

        Pod utezi se podrazumijeva opterećenje s kojim ne možeš napraviti više od desetak ponavljanja; slobodni utezi, sprave, bučice, vježbe sa tijelom zgibovi, dipsevi itd...
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #5
          Re: ...ja došla

          Vjerovatno se bojiš utega i misliš da ćeš dobiti puno mišića i da nečeš izgledati ženstveno jer to većina cura misli. Naprotiv curama je još teže dobiti na mišičnoj masi al nemoj da te to obeshrabri, a i utezima ćeš učvrstiti svoje tijelo. Svakako ti preporučavam da kreneš što prije.
          Originally posted by Songoku
          najbolji pwm je burek

          Comment


          • #6
            Re: ...ja došla

            Da da da .... Obavezno teretana. Ja skoro poceo teretana ima mnogo cura koje dolaze i super izgledaju bez misice i takve stvari od koje se vi boite ama imaju tjelo... aOOOO ... strasno jako. To sto gledam kako instruktor daje programe curama ako zelis mogu ti nesto reci o tome za da oslabis (ako ti je to cilj)
            I live for BODYBUILDING

            Comment


            • #7
              Re: ...ja došla

              Pozdrav.
              Super napredak a bio bi još veći da si krenula sa teretanom. Ali naravno možeš slobodno krenut i sad.
              http://www.myspace.com/daliborzulejhic

              I know it's hard to keep an open heart
              When even friends seem out to harm you
              But if you could heal a broken heart
              Wouldn't time be out to charm you

              November Rain, Guns and Roses

              Comment


              • #8
                Re: ...ja došla

                Originally posted by TheShadow View Post
                Da da da .... Obavezno teretana. Ja skoro poceo teretana ima mnogo cura koje dolaze i super izgledaju bez misice i takve stvari od koje se vi boite ama imaju tjelo... aOOOO ... strasno jako. To sto gledam kako instruktor daje programe curama ako zelis mogu ti nesto reci o tome za da oslabis (ako ti je to cilj)
                pišiiiii... čekam

                Problem je u tome što ne znam odakle bi krenula... mogla bi doći tamo...stati i gledati

                Comment


                • #9
                  Re: ...ja došla

                  Originally posted by Maslačak View Post
                  Problem je u tome što ne znam odakle bi krenula... mogla bi doći tamo...stati i gledati
                  Upiši se u teretanu i uzmi si privatnog trenera na nekoliko sati i rasporediš to u npr. 2 tjedna i on će ti pokazati vježbe, gledati dali pravilno izvodiš vježbe i napisati progam za treniranje i plan prehrane.

                  Ako si iz Zg javi se u PP pa ti mogu preporučiti jednog trenera kojeg sam ja uzeo i bio sam jako zadovoljan svime što mi je pokazao i naučio me!

                  Comment


                  • #10
                    Re: ...ja došla

                    Nisam iz ZG....iz Slavonije sam

                    i pojma nemam kako se uopće kreću cijene privatnih trenera??

                    Comment


                    • #11
                      Re: ...ja došla

                      Javi se kelly-ju .. Koliko znam on je iz Slavonije pa ako ste blizu dogovori se s njim jer čovjek ima znanje...

                      Cijene su oko 100 kn po treningu (1h). Negdje više, negdje manje. Dogovoriš se.

                      Comment


                      • #12
                        Re: ...ja došla

                        Što cijena privatnih trebera tiče, ma što se cijena bilo čega tiče možete biti sretni što n zivite u Dubrovniku!

                        U jednoj teretani je bilo za 3 puta tjedno 250 kuna, ako si studoš 230kn, pa ti kešaj majčin sine...
                        Ljepota je ravnoteža uma, tijela i duha

                        Comment


                        • #13
                          Re: ...ja došla

                          kolko placate mj/2mj??

                          Comment


                          • #14
                            Re: ...ja došla

                            znam da je u ovoj teretani što je blizu mene 170kn/3x tjedno...

                            Comment


                            • #15
                              Re: ...ja došla

                              Dobro došla i sretno

                              Comment

                              Working...
                              X