Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pozdrav svima

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • CeLe111
    replied
    Bok,

    50gr ugh tjedno cini mi se poprilicno da bi tim tempom kontinuirano isao na gore, ali stvarno ne mora biti..
    Pitanje u kojem stadiju je tijelo!

    Kreni sa time pa prati na tjednoj bazi promjene.
    Ako struk krene rast pauziraj ili minimaliziraj podizanje u iducem tjednu.

    Lean masa je upravo to sto radis u reversu, u tom periodu bi najvise i trebao rast ako sve odradis kako spada..

    Kada dodes do trenutka da se kreces mastit naglo svakim novim podizanjem hrane, nemas sta dalje terat kalorije i kilazu jer ces pakirat samo vise sala i otezavat si proces dijete u iducem krugu bespotrebno.

    Moje dosadasnje iskustvo rada sa ljudima i na samom sebi, neka zlatna sredina "lean pakiranja" je cirka +10% od ukupne tjelesne tezine nakraju defke (+-) naravno i to pod uslovom da je tijelo poporilicno vec nisko sa bf.

    Leave a comment:


  • valek93
    replied
    Da ne otvaram novu temu nastavit cu tu.
    Trenutno vaga pokazuje 82, prvi put u zivotu vidim plocice, naravno, nije to neki niski bf, ali ja sam zadovoljan. Eh sad u godinu dana i 3 mj sam ukupno izgubio 28 kg, mozda sporo, mozda brzo, no svakako znam u cemu sam grijesio, upoznao sebe bolje tj sto mi vise pase kod gubljenja kg, bilo je razdoblja kad bi gubio i po kilu, kilu i pol tjedno, a razdoblja gdje se nisam mjesec dana micao s mjesta sto se kilaze tice.
    Kako sam vec poprilicno izmucio tijelo, trenutno sam na 1600 kcal, 100 gore dolje, cesce dolje haha. Trebao bih vratiti metabolizam u normalu pa na prvu masu u zivotu krenuti, eh sad, citao sam malo o reverse diet, a i CeLe je spominjao to prije u ovoj temi. Citajuci forum decki su pisali da RD nije preporuka ako body fat nije ispod 10 %, sto kod mene nije slucaj, ali kazem zbilja vise ne mogu biti u deficitu, predugo sam.
    Plan mi je povecavati UH svakih tjedan dana pon 50 grama, znaci 200 kcal, dok ne dodjem na nekih 2700, pa bi poslije toga presao na neku lean masu, o cemu cu kad bude vrijeme za to.
    E sad je li ok stavljati tih 50 g uh u obroke prije i poslije treninga, pa tamo treci tjedan ujutro kao zobene? Na sto bi jos trebalo paziti kod reverse dietinga, jer se ne bi htio sad zamastiti puno hehe, tj ne odjednom?

    Leave a comment:


  • kelly
    replied
    Bilo je nekih problema sa forumom ali evo riješili smo.

    Leave a comment:


  • valek93
    replied
    Budem probao s vise kardia necu kalorije rusit jos nize, pa cu vidjeti. Ako ne budem zadovoljan probat cu i IF.

    Offtopic: danima nije bio moguc pristup forumu

    Leave a comment:


  • kelly
    replied
    Budi tjedan-dva na IF pa ćeš vidjeti, nakon 12-16 sati bez hrane u tijelu nastupa autofagija, što si duže na IF autofagija nastupa sve ranije...

    https://www.mojevrijeme.hr/magazin/2...-zasto-i-kako/

    Leave a comment:


  • kelly
    replied
    Moraš šarati i sa unosom i sa potrošnjom, tijelo se brzo navikava na sve. Keto nije niš posebno, IF je prava stvar, kreni sa 16/8 pa smanjuj na 18/6 ili 20/4.

    Leave a comment:


  • valek93
    replied
    Prehrana mi je uvijek ista. Dorucak 5 kuhanih jaja, rucak pileca prsa 200 g sa zelenom salatom, rukolom, mozda 2 rajcice unutra, medjuobrok kad se vratim s posla je 30 grama orasastih plodova, prije treninga skuham 120 grama rize, s 400 grama pilecih prsa opet, ili ih bacim na tavu, umjesto rize bude i tjestenina, njoki, ali uvijek pazim i vazem da ne prelazi nekih 100 grama uh, to podijelim na 2 obroka, jedan prije, drugi poslije treninga, odmah nakon treninga popijem mjerucu wheya i 20 grama dekstroze i to je to sto se tice prehrane. Sve vazem, ubacujem u myfitnesspal. Ne predje to 2000 kalorija nikako, a ja i dalje stojim na mjestu, idem u gym 5-6 puta tjedno, poslije svakog treninga snage odradim i 15 min kardija, znaci vidim da imam blago manje sala, ali kile ne idu dolje kao prije.

    Razmisljam jos o keto dijeti. Hvala Kelly za ovaj prijedlog za IF, ja mislim da sam previse uspavao metabolizam tj navikao se, trebam nesto mijenjati.

    Jedna otegotna okolnost je sto me za mjesec i pol ocekuje operacija bedrene kosti, tj vadjenje sarafa i plocica (zbog cega sam se i udebljao) pa se bojim da ce me to udaljiti od ciljeva na neko vrijeme, ali bitno je da dobro prodje sve i da napokon bez grebanja sarafa po tetivama mogu raditi cucanj kao covjek
    Last edited by valek93; 13-10-19, 18:06.

    Leave a comment:


  • kelly
    replied
    Nema tu puno filozofije, ako kile ne idu dole onda nisi u deficitu. Diži aktivnosti dok možeš, a kad ne možeš onda smanjuj kalorije. Mnogi pogrešno računaju kalorije, i unos i potrošnju, pripazi i na to. Pređi na IF prehranu, nisam vjerovao da IF čini čuda dok nisam probao.

    Leave a comment:


  • valek93
    replied
    Znaci vaga i dalje ne pada ispod 86 kg, a to sam imao krajem 8og mj, je malo definiranije, ali nema vise onog gubitka od skoro kg tjedno, vec sam lud lagano, uh su i dalje oko 140-150 g dnevno, proteini oko 190 g dnevno i ostatak masti, kalorije budu oko 1900-2000. Poslije treninga ubacim 15ak min trcanja, ali vaga i dalje pokazuje isto vec tjednima. Zelim istopiti jos ovo sala sto je ostalo pa na masu krenuti vec jednom.
    Ne znam sto vise da promijenim, punjenja sam radio svakih 7-8 dana, u vidu neke pizze i sl kao jedan obrok, da rusim kalorije jos? uh ispod 100g dnevno u dane treninga?

    Leave a comment:


  • kelly
    replied
    Puniš se u dan kad odmaraš. Ne možeš se napuniti čim pojedeš nešto.

    Leave a comment:


  • valek93
    replied
    Jesam da, sad mi je jasno zasto sam nakon godisnjeg cak i smrsao malo, a 10 dana sam zderao valjda sve sto sam stigao.
    Preporuca li se cheat meal tj punjenje na rest day ili ga je bolje uklopiti u dan kad se treniraju npr noge pa jos iskoristiti tu dodatnu energiju?

    Leave a comment:


  • kelly
    replied
    Nećeš sa punjenjem izgubiti ništa, samo možeš dobiti. Jesi pročitao članak?

    Leave a comment:


  • valek93
    replied
    Jako rijetko, iako mi se desava sljedece, cm gubim, trbuh izgleda definiranije, a vaga se ne mice vec 3 tjedna na dolje, mislim ne zamaram se brojkom na vagi, ali mi je cudno Iako mislim da cu uskoro na masu, nekih mjesec dana mislim jos u deficitu biti na 2100 kcal, oko 150 g uh dnevno, pa sto uspijem izrezati uspijem. Pa neki reverse pametno odraditi.
    Sto se tice punjenja, kazem rijetko ako i da to bude neki cheat meal npr cokolada ali jednom u dva tjedna. Jednostavno se bojim da cu time unisti npr tjedan truda oko prehrane

    Leave a comment:


  • kelly
    replied
    10 mjeseci u deficitu? Radiš li punjenje?


    https://www.building-body.com/punjen...pjesne-dijete/

    Leave a comment:


  • valek93
    replied
    CeLe111 hvala ti na odgovoru, probat cu s konstantnim unosom pa cemo vidjeti kako ce se odvijati stvari, ja bi to htio malo brze jer sam vec umoran od kalorijskog deficita u kojem sam vec 10 mj skoro. Nekih 150 g uh svaki dan dok u dane odmora smanjiti na najmanju mogucu razinu, kalorijski oko 2100 dnevno.
    Last edited by valek93; 28-08-19, 19:42.

    Leave a comment:

Working...
X