Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pozdrav svimaa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pozdrav svimaa

    Pozdrav svima, nova sam ovdje...
    Ne znam dal sam na pravom putu pa me zanima vase misljenje...
    Inace visoka sam 166 i imam 59 kg, ali i dosta sala oko trbuha i nogu... oduvjek sam aktivna u sportu al u posljednje dvije godine nesto manje posto sam imala dvije trudnoce u kojima sam se dovela u ovo stanje...
    Po kalkulatorima bazalni metabolizam mi je 1500 kcal, ja od prilike unosim oko 1300 kcal s time da treniram 4 puta tjedno... sad me zanima dali je to premalo il previse posto mi je cilj gubitak masnog tkiva...
    Primjer jelovnika: dorucak: 2 jaja il zobene, rucak: tortilja s piletinom il piletina i riza vecera: posni sir il tuna, meduobroci: saka orasastih il jabuka...
    Sto se treninga tice, odradim 2 treninga snage, i 2 kardio (tipa tabata)... nekad odem trcat oko 35 min... evo slobodno pisite komentare i kritike, dobro ce mi doc da mogu znat dal sam.na pravom putu...

  • #2
    Pozdrav Gabi,

    koliko dugo si na trenutnom "rezimu" unosu kcal?
    Kakvi su rezultati i sto se desava sa tijelom na tjednoj bazi?

    S obzirom na navedenu hranu, jesi li sigurna da si na unosu od 1300kcal?
    Jer vidim i proteine i ugh. i masti u ishrani? U tom slucaju kolicine mora da su jako jako malene po obrocima.


    Online Transformacijski Specijalist:
    Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
    Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
    Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
    Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
    ->
    http://www.fgfitness.uk
    GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

    Comment


    • #3
      Ej hvala na odg, ma nisam sigurna sto posto posto odokativno unosim, vidim napredak al polako... treniram tek 2 tjedna redovno, al prehrana je vec mjesec dana ovakva... ne znam dal da ostanem pri ovome il mozda da probam s ketozom, ne znam sta je pametnije...

      Comment


      • #4
        Kolicine hrane au male

        Comment


        • #5
          Prije svega pocnit pratit unos ne odokativno nego tocno..

          Ako jedes odokativno gotovo zasigurno da taj unos nije tako ni blizu nizak.
          Samo saka orasara bez problema moze imat 500tinjak kcal. a di je ostala hrana kroz dan.

          Sto se napredka tice. Trebala imat nekakvu vodilju jer samo ogledalo nece biti dovoljno objektivno..

          Krojacki metar: mjera struka, kukova, nadkoljenice, nadlaktice, kilaza nataste, fotografije.

          I prati promjene svako desetak dana u istim uslovima, idealno ujutro nataste.

          Kada znas koliko unosis i kakve su promjene nakon xy dana, znas tocno sto je iduci korak i treba li sto korigirati ili ne.
          Online Transformacijski Specijalist:
          Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
          Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
          Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
          Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
          ->
          http://www.fgfitness.uk
          GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

          Comment


          • #6
            Ketoza ili ne, pitanje se postavlja sto je tebi lakse odrzivo...

            Nije stvar u obliku ili nazivu dijete, samo kontinuiranom kalorijskom deficitu koji je "must" da bi masno tkivo sa tijela odlazilo..

            Hoce li to biti sa high carb, low carb, cikliranjem, atkinsom, paleo, iifym, ketom ili necim petim, zapravo je veoma malo bitno.

            Bitno je sto tebi najbolje sjeda i odgovara da bi u tom procesu i ustrajala.
            Online Transformacijski Specijalist:
            Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
            Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
            Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
            Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
            ->
            http://www.fgfitness.uk
            GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

            Comment


            • #7
              Znaci ostati na 1300 kcal dnevno, samo tocno? Trening je okej??? Sori na maltretiranju, ne znam kog da piam haha

              Comment


              • #8
                Ne znam na koliko kcal si bila do sada, niti kakav napredak si imala, jer kazes da je bilo odprilike..

                Ako je to bilo npr. 1800kcal i mrsavila si, onda je 1300kcal prenisko.
                Isto bi stajalo i za 2000kcal, 2500kcal ili bilo koji unos na kojem se skida masno tkivo.

                Generalno, sto vise kcal (a da mrsavis) to je naravno bolje!

                Ono sto ti savjetujem je da jednostavno kao sto sam i rekao, krenes pratit:
                1. Tocni dnevni unos hrane (izracunaj apsolutno sve sto jedes trenutno u gram)
                2. Promjene na tijelu nakon xy dana

                Misljenja sam da je 1300kcal veoma nizak i ekstreman unos.
                Ako je to ono sto je potrebno da mrsavis (pod "must"), to je onda jednost. unos koji trebas unosit
                Online Transformacijski Specijalist:
                Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                ->
                http://www.fgfitness.uk
                GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                Comment


                • #9
                  Hvala, za prvu ruku cu poceti pratit tocnu gramazu hrane i napravit mjere, pa cu videt kako napredujem... buni me sve to 😅😅

                  Comment


                  • #10
                    Gabi pozdrav i dobrodošla.

                    Jesi li sigurna da je tvoj bazalni 1500 kalorija? Ja bih rekao da je manji, negdje oko 1350. Daj nam link da vidimo na kojoj stranici si to računala.

                    Preniskim unosom kalorija nećeš gubiti salo, možeš izgubiti samo zdravlje i mišiće, onda se usporava metabolizam, poremetiš rad hormona itd. Kalorijama moraš pokriti bazalni i sve aktivnosti visokog intenziteta, onda dodaš još cca 10% kalorija za TEF, i tek onda će ti aktivnosti niskog intenziteta trošiti salo. Jednom tjedno napraviš punjenje i to je to. Trening sa opterećenjem je obavezan na definiciji jer upravo on čuva mišiće u deficitu i tjera tijelo da troši salo.
                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #11
                      http://www.vjezbaj.com/kalkulatori/bazalni-metabolizam/ na ovaj sam stranici racunala...
                      Cini mi se da je premalo unoaiti 1300 al iskreno bilo mi je logicno, sto mozda i nije al meni je... mozda da ostanem jednostavno na 1500 pa vidim kako ce se odvijat... radim trening snage, al isto tako i kardio... hvala na savjetu 😊😊

                      Comment


                      • #12
                        Imam jos pitanje, koliko da unisim proteina, koliko ugljikohidrata i masti?

                        Comment


                        • #13
                          Ne znam kako si dobila 1500 kalorija, upiši opet točno godine/cm/kg pa vidi. Bazalni nije isto što i dnevna potrošnja. Ovdje je po meni najtočniji izračun:
                          https://www.trzaj.com/kalkulator-bazalnog-metabolizma

                          Bitno je da unosiš dovoljno proteina, pa masti a UH što uleti, u dane punjenja ćeš se napuniti sa svime pa i sa UH. Idi sa najmanje 2g P po kg tjelesne mase.
                          U dane kad imaš trening utezima unosi 1700 kalorija, u ostale dane 1500, a u dan punjenja ne moraš brojati, samo jedi koliko možeš, preko 2000. Radi tako i prati stanje, pa ćeš korigirati ako bude potrebno. I bilo bi dobro da imaš barem 3 treninga tjedno sa utezima.
                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • #14
                            Hvala na savjetima, pokusat cu tako kako si rekao... 😀

                            Comment


                            • #15
                              Ajde sretno, javi se bar jednom tjedno da vidimo kako ide.
                              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                              Comment

                              Working...
                              X