Announcement

Collapse
No announcement yet.

Lijepi pozdrav svima

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lijepi pozdrav svima

    Pozdrav svima koliko vas ima. Evo da vam se predstavim. Ja sam Ante,iz Zagreba sam,al nazalost nisam u Hrvatskoj tj radim u inozemstvu na popravcima brodova. Imam 34god,visok sam 180 i imam 97-98kg sto je previse (pivski trbuh). Citao sam dosta vase postove i nisam nista razumio jer mi je ovo prvi put. Kad sam bio puno mladji,metabolizam mi je bio puno brzi jer sam se bavio 9 godina brdskim biciklizmom,dva puta na natjecanju tako da sam imao plocice na trbuhu i bio puno izdrzljiviji na tezim uvjetima treninga (150km u jednom danu),fizicki i psihicki nastrojen. Sad sam se malo previse zapustio i na kraju sam se odlucio da se vratim u formu,nadam se uz vasu pomoc. Htio bih vratiti plocice i povecati misicnu masu,prosiriti ledja i ramena,noge su mi dosta jake jer stalno na poslu hodam i idem na stepenice na brod (najmanje 30-50 na dan). Skoro nemam vremena za teretanu,tako da sam odlucio zasada da vjezbam kod kuce. Molio bih vas savjet za prehranu i koristenje whey proteina za brzi ucinak i vjezbe da me uputite za pocetak,bio bih vam vrlo zahvalan. Lijep pozdrav svima i ugodan vikend vam zelim.

  • #2
    Suplementacija ti nece dati brzi napredaK, (whey), velika zabluda svakog pocetnika.

    Mora se vjezbati citavo tijelo, bez toga bi samo napravio disbalans i nastetio tijelu.

    Kod kuce, sklekovi, propadanja, vratilo, cucanj, trbusni, ledji.

    Ako budes redovan, kroz kratak period ce ti to postati lahko, trebat ce ti utezi.

    I zadnje, prehrana je 99%. Ne rastes na treningu, to je samo stimulans za rast. Rastes kad odmaras i to pokrivas pravilnom prehranom/snom.


    Comment


    • #3
      Razumijem. Recite mi samo kako da pocnem? Cime? Kupio sam utege mislim 20kg set. Koliko sklekova? Cucnjeva? Sto je propadanje? Totalni sam laik u svemu ovome ali sam vrlo odlucan da pocnem. Moram pocet jer vec sam 15 godina sam sebe zapustio. Izgledam kao 55 godisnjak,a za zenu mi svi pitaju da li mi je kcer. Mladje izgleda. Molim upute gdje sta i kako? Unaprijed zahvaljujem na pomoci. Jos jedno pitanje. Je li moguce smanjiti vjezbama guzicu? Velika mi je kao kod Amber Rose...

      Comment


      • #4
        Trening je dosta individualan. Sve zavisi od tvog slobodnog vremena, motivacije i fizicke spreme.

        Mozes vjezbati tri puta sedmicno, full body workout. To znaci da ces svaki trening odraditi svaku misicnu skupinu.

        Pitanje koliko cega je skoro nemoguce odgovoriti. Ja ne znam stanje tvojih misica da bi ti mogao reci radi to i to.

        Najbolje bi bilo da pocnes sa tipicnim 3x8/10 za svaku misicnu skupinu i sam procjenis da li je to puno ili malo za tebe.

        Ne ocekuj rezultate preko noci, tek nakon 3-4mj, ako budes uporan, vidjet ces promjene. Ne zaboravi, prehrana je sve.

        99.99% tvojih pitanja je prezvakano na forumu barem stotinu puta. Samo prelistaj malo i naci ces sve sto ti treba.
        Last edited by Aldiin; 07-04-19, 19:32.

        Comment


        • #5
          Poz Ante i dobrodošao.
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment

          Working...
          X