Announcement

Collapse
No announcement yet.

Lijep pozdrav

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    https://www.building-body.com/?s=bodyweight



    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #17
      Pozdrav ponovno nakon nekog vremena.
      Dakle poslušao sam savjete i drzao se bw vjezbi, nasao neke kanale na yt koji se fokusiraju na calisthenics i zadnjih tjedana radio iskljucivo to.
      Rezultati su vec tu. Neku misicnu masu nisam nabio sto je i ocekivano obzirom da je prilagodba prehrane bila minimalna iz razloga koje sam naveo ranije, ali su problemi sa bolovi ma u ledjima gotovo nestali. Isto tako, jako su mi ojacala koljena (to tek sad vidim) i imam dosta bolju stabilnost u kojekakvim okretima za koje prije nisam imao ravnoteze.
      Trenutno pokusavam malo ojacati tricepse jer koliko cujem oni su razlog mojih manjih teskoca sa close push-ups.

      Moje jedino pitanje je, zasto se mucim sa Sphinx push-up? Isto tricepsi?

      Drugo pitanje a tice se kolege s posla.
      Lik je dakle jako mrsav, cca 65 kg i cca 175 cm.
      Godinama se pokusava udebljati ali ne ide.
      Kupio je whey to jest dobio je to na preporuku i kreatin.
      Na whey pise da uzime 30 grama dnevno Ali zasto 30 kad bi to trebalo ovisiti o ciljevima osobe i trenutnoj masi (2g po kg).
      Pise isto da whey vecinom uzrokuje mrsavljenje.
      Drugo, kreatin koliko vidim djeluje na nacin da povecava kolicinu vode u misicima. Je li to onda upce pravi nacin za dobijanje mase?

      Moram naglasit da ga nekakav trening ne zanima, bar zasad. Nego samo nabijanje kila.

      Moze li razlog njegove mrsavosti biti to sto pije 6 kava dnevno minimalno, koje su abnormalno zasecerene?

      Zahvaljujem unaprijed.

      Comment


      • #18
        Ja cu ti odgovoriti za frenda, radije nek frend taj whey i kreatin pokloni nekome kome to treba njemu ocito ne treba, od te love se mogao posteno najesti, skuhati kolko kila rize, tjestenine i uzivati
        Whey nikako ne moze zamijeniti uravnotezenu prehranu, i sama njegova definicija je suplement, dodatak prehrani, ne hrana. Whey se koristi tamo gdje je praktican, nekome tko ne moze uobicajenom prehranom unijeti potrebne proteine, u nekakvom sejku poslije treninga, mozda ujutro sa zobenim, ali nikako kao zamjena za meso, ribu, sir i ostale izvore proteina.
        Od kave sigurno nije tako mrsav, nego iz razloga sto je jeo tj unosio manje nego sto trosio, znaci rjesenje je jesti, jesti i samo jesti Bar je to jednostavno

        Reci frendu da ne baca lovu na kreatin, ako bude jeo dovoljno hrane zivotinjskog podrijetla sigurno mu u zivotu nece nikada zatrebati kreatina.

        Comment


        • #19
          Valek je sve rekao, ne deblja se od određene namirnice nego od kalorijskog suficita, ako se ne debljaš onda ne jedeš dovoljno, koliko god ti mislio da jedeš dovoljno...
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #20
            Ok zahvaljujem obojici. Kolega nije presretan al sta da se radi xD.
            Mislio sam da mu je kava jedan od problema jer znam da u nom slučaju, ona itekako smanji apetit na sat ili dva. I onda ako ih piješ 7 dnevno ko on, nemas apetit. To je bilo neko moje razmisljanje.

            Pozdrav do sljedećih problema

            Comment


            • #21
              Moj muz kad me upoznao imao je 65kg a visok je 180 i isto je tako tvrdio da se ne moze udebljat i da su njemu prirodno podlaktice jace od nadlaktica, jeo je iskljucivo poli samalu, hernovke, pileca prsa i jaja i slatkise a ostalo nista doslovno i max je mogao pojest jedno jaje...
              Nakon 2 godine braka ima 93kg i gle cuda ima i prsa i ipak mu podlaktice nisu prirodno vece i jede sve osim kavijara ( skup je ) ... tako da samo hrana, hrana i hrana i sve se moze ... sad smo jos i secer, brasno i sol izbacili ...
              -krenuli smo tako da je poceo doruckovat najprije palacinke, kiflice i bilo sto, sto voli pa smo poslije kad se projeo pazili smo na sastav...
              - meduobroke smo ubacili kikriki maslac, voce, orasate plodove, suho voce i razne proteinake cokoladice, umak od avokada (avokado, rajcica,kapula,kumin, malo limete i cilija) na wassa kreker ili na kukurzne tortilje dehidrirane u pecnici ( to je jeo dok gleda i tv)
              -rucak piletina plus rizina tijestenina, wok sa piletinom, kupusom kineskim, rizim rezancima i povrcem poslije smo ubacivali i govedinu i kozice, piletina "pohana" jaja i sezam i na papir za pecenje u pecincu, jaja punjena laznom fracuskom ( grcki jogurt, kuhana mrkva, grasak, gauda, dincek, kiseli krastavci, limunov sok, zlica senfa bez secera ), omlet sa gaudom i pilecim prsima, sendvic sa domacim proteinskim kruhom od piletine, gaude, kukuruza, paredaiza, ramstek sa tijesteninom gluten free (kukuruz i riza) milanez na moj nacin ( na maslacu uprzim cesnjak na listice, dodam paredaiz na kockice i zacinim sa bosiljkom ) itd
              -vecera tortilja sa bilo cim unutra, mozzarela otopljena na proteinskom kruhu, raznjici od piletine, kapule i paprike, rizina tijesteina u umaku ( goveda snicla narezana i marinirana u snefu, sparoge, sojino vrhnje ... isprziti komadice govedine, dodat sparoge, soyino vrhnje i zlicu senfa ako voli ) itd itd ko tome jos je znao svasta pojest kroz dan energetskih cokoladica i svih cuda ... po malo je poceo "grist" u 8 ako nije doruckovao ... citav zivot je mrsav sa 25 je nosio hlace iz srednja a sad mora pazit sta jede 🤣🤣🤣

              P.S ne znam jeli ispravno ali svakako je djelovalo za debljanje ... svakako poslusajte ljude punk strucnije i iskusnije od mene ovo je samo iskustvo prepricano

              Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk


              Last edited by DSorka; 30-01-20, 15:52.

              Comment


              • #22
                Nema tu ništa komplicirano, ak se ne debljaš onda ne jedeš dovoljno, jednostavno da ne može biti jednostavnije... tako me tip pitao zašto se ne može udebljati a "jede kao konj", kažem ja aj mi napiši plan prehrane, on počeo; doručak kifla i kava... hahaha, pa kiflu pojede golub za doručak... sve rečeno.
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment

                Working...
                X