Announcement

Collapse
No announcement yet.

Lijep pozdrav

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lijep pozdrav

    Evo da se i ja prikljucim temi. 2014 godine sam isao stalno u teretanu nekih 6-7 mjeseci i dobio sam na masi sto me obradovalo. Tad sam koristio whey, glutamin i kreatin. Napravio sam pauzu i tako i izgubio opet volju za teretanom misici su poceli da opadaju i tako sam smrsao opet ali stomak je rastao (nisam nesta fizicki aktivan od 2015 godine) sjedim po 7h u kancelariji. Sad hocu opet da pocnem da treniram visok sam 185 i jutros stao na vagu 90kg. Znaci sve sto pojedem ide u stomak i tu se skupljaju masne naslage! Sad mi treba savjet (jer sam ispao iz teme i fazona) sta je najbolje raditi za pocetak? Jel trebam prvi trening odraditi full body workout ili standardno (pon: prsa i tricpes i sl) Jel ima negdje neki plan prehrane volio bih malo skresati stomak. I koje bi suplemente preporucili? (Nisam od onih uzet sve suplemente i to ce mi pomoci) znam ima i ishrana veliku ulogu! Nadam se da cu dobiti par savjeta hvala vam!

  • #2
    Pozdrav drug, prije svega..Procitao sam sav text, pa da pocnem..To sto te muci je stomak? Stomak ti je rastao jer si sjedio sasvim je to logicno, i od nezdrave ishrane..Tako da nema potrebe da se brines, ako si izgubio kako kazes "misice"..Tijelo ima misicnu memoriju sto znaci da ces kroz par mjeseci vratiti u formu, samim time suplementi su bacanje para, ako neces paziti na ishranu i imati adekvatan odmor (san), i trening..Sve sto ti mogu reci je to, i da bez adekvatne ishrane i treninga nema nista, suplemente koje vrijedi uzeti je jedino Whey, i neke aminokiseline, ostalo je bacanje para..A i ne treba ti Whey, ako ces unositi dovoljno na dan Proteina, vidim imas 90KG slican si kao i ja, tako da idi 2,2g po 1KG tezine, sto znaci na dan oko 200G Proteina unosi, ugljenehidrate smanji, masti unesi zdrave (kikiriki,jaja,badem, i td)..I rezultati ce doci, nema potrebe za brigom ..Batali te treninge full body i td nisi ti to za to (nemoj se naci uvredjeno), za tebe je idealno po danima sebi rasporedis po jednu laksu misicnu skupinu i jednu tezu npr: Grudi i Biceps, ali vidi, ako imas vremena radi jedan Misic i do 2x u toku sedmice..Toliko od mene, LP .

    Comment


    • #3
      Hvala na pomoci! Ma da rastao je stomak i znam i sam da je to zbog ishrane i malo aktivnosti Ja sam realan i necu sad da pisem i govorim hocu plocice za 3 mjeseca i sl.. I necu ganjati sad toliku dijetu da bih plocice imao dovoljno samo da stomaka malo skinem i nabijem misicne mase (nista pretjerano ne zelim) Znam da je odmor i san bitan... to i nije neki problem da se izvede hahahha! Mislio sam uzeti whey i bcca sad za pocetak ja mislim da ce to dovoljno biti... I naravno pokusati ishranu srediti koliko toliko. Ja sam mislio prvih 2-3 treninga full body odraditi da se upali cijelo tijelo da ga sokiram. i kasnije onda raditi kao sto si sam rekao grudi-bices, ledja-triceps i sl...

      Comment


      • #4
        Originally posted by bada View Post
        Hvala na pomoci! Ma da rastao je stomak i znam i sam da je to zbog ishrane i malo aktivnosti Ja sam realan i necu sad da pisem i govorim hocu plocice za 3 mjeseca i sl.. I necu ganjati sad toliku dijetu da bih plocice imao dovoljno samo da stomaka malo skinem i nabijem misicne mase (nista pretjerano ne zelim) Znam da je odmor i san bitan... to i nije neki problem da se izvede hahahha! Mislio sam uzeti whey i bcca sad za pocetak ja mislim da ce to dovoljno biti... I naravno pokusati ishranu srediti koliko toliko. Ja sam mislio prvih 2-3 treninga full body odraditi da se upali cijelo tijelo da ga sokiram. i kasnije onda raditi kao sto si sam rekao grudi-bices, ledja-triceps i sl...
        Moze tako, nije lose..Samo rokaj, sretno!

        Comment

        Working...
        X