Announcement

Collapse
No announcement yet.

Novi clan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Ajd odzada cu, ne znam, ja sam vidio da ima kod ovih sto prodaju, fat burner znam prevesti, 2x dnevno se trosi to sam vidio, sta i kako iskreno ne citam mnogo. Mislio kupiti i probati, kao t strong npr, zali boze samo pazenja da popijem navece, nista ne radi
    Ne mogu ja tu toliko posvetiti vremena, obaveze, fakticki 2 posla radim, porodica, kuca... I ovo je maks maksimuma sto odvojim

    Ubacicu screenshotove iz aplikacije, tako ces najbolje vidjeti kilaze, sve je 12-10-8, nisam jak, nemam tu energiju nestala je negdje, spor sam i trom, prosle godine sam imao navale testosterona i to mi je godilo, ove nista

    Nisam mjerio nista al vidim po kaisu i odjeci, gdje gubim i gdje dobijam ali slabo se topi stomak, ono salo na ledjima, pazuhenone debele imam genetski isto

    Od alkohola ono pivo sa grejpom pijem par komada poslije bicikliranja, disem na usta pa mi ono najbolje vrati culo okusa, kafe pijem al bez secera, 3-4 komada, mozda jednom u 7 dana popijem sok da ne odbijem domacina

    Koraka u smjeni na poslu radim u prosjeku 12 000, smjena je 9 sati na nogama, tako kaze google fit

    Nije kao ranije, to hocu reci, ranije sam ja to skidao, samo vidis kako nestaju, i stomak i glava i sve tanje, ove godine nesto mi ne ide

    Comment


    • #32
      Ne znam sto bi ti rekao..

      "Par pivi" koje navodis veoma lako nadoknadne sve potrosene kalorije koje si odradio voznjom bicikla..
      Tako se postavlja pitanje kakvog efekta opce ima bicikliranje, ako bez njega te pive neces ni popit npr.?

      Moj prijateljski savjet (ako ti je doista bitno da izgubis kilazu), je da se fokusiras na balansiraniju prehranu..
      Batali suplemente i *****rije, jer kao sto rekoh bacas novac.

      Posao koji treba odradit ne moze odradit nitko drugi nego ti sam..
      Za koji prije svega moras bit poslozen u glavi i spreman da odradis fizicki dio..
      Mentalna prica je kljucna u svemu, fizicki tijelo isprati sve ono sto um naumije bez problema.

      A te price imam familiju, radim dva posla, itd.
      Su price za djecu..

      Osobno sam prijatelj sa ljudima koji se uz obitelj i sva posla pripremaju za takmicenje u bodibildingu djecu..
      A pripreme za takvo sto nemaju apsolutno nikakve veze sa klasicnim skidanjem kg. (iziskuje DALEKO tezi, spartanski i restriktivni rezim po spagi).

      Tako da se opet vracamo samo na mentalnu snagu i volju za ciljem..

      Svi mi radimo i imamo svoje obveze, razlika je u prioritetima i odluci koliko vremena ce se posvetit samome sebi u citavoj prici..


      Trening ti je vise manje tu, kardio takoder, korake skupljas..
      Znaci najveca stavka vrlo vjerojatno je raskalasenost u klopi..

      Znaci postavlja se pitanje pripreme, ako zena kuha ili jedes nesto usput to je razlika 30minuta posla tvog kuhanja svaki dan da se pripreme kompletno svi obroci za cijeli dan..
      Onaj koj kaze da nema 30minuta iz dana, da prostis (sere)..


      S obzirom da navodis prijasnje godine..
      U faktor se mogu uzet godine i usporenje "metabolizma" koje neminovno (u jednu ruku) dolazi s godinama..
      Ali je to mizerno spram zivotnih okolnosti i promjena navika..

      Direktno ili indirektno..
      Promjena posla, manje kretanja, manje jakog inteziteta treniranja, vise sjedenja i gledanja tva, vise grickanja procesuirane hrane itd. faktora i "malih" stvari je milijon, pa samo uzimam za primjer..


      Sve sto ti govorim,
      govorim ti iz iskustva rada sa veoma mnogo razlicitih ljudi kroz godine..

      Imao sam klijenta davnih godina kojeg sam doveo u nevjerojatnu formu na poprilicno velikoj kolicini hrane..
      Par godina nakon toga (urednog treninga), suradivali smo opet, medutim forma je drasticno kaskala i trebalo je mnogo manje hrane da bi se doslo do priblizo slicne forme kao prije, i vise rada opcenito.. Nakon analiziranja sto se desilo, jer brojke nisu stimale, dosli smo do zakljucka kojeg on uopce nije imao na pameti..

      Sa pedaliranja na posao (poprilicno km) svaki dan, presao je u meduvremenu na elektricni bajk koji iziskuje mnogo mnogo manje njegovog rada..
      Bez promjena ijedne druge okolnosti to je bilo dovoljno da je citav proces bio mnogo tezi, jer je i njegova potrosnja kalorija htio ne htio bila par godina nakon puno manja..

      Znaci tu smo uzeli samo JEDAN faktor u obzir koji je pravio drasticnu razliku.. a di su mali sitni faktori koji se skupe jos a da ih nisi ni svjestan..


      Matematika nikad ne laze, i ljudi zapravo zauzimaju kojekave izgovore ne bi li si namazali oci i tako se bolje osjecali kriveci vanjske faktore i duhove podzemlja..
      Pritom ne gledajuci sebe u ogledalo i vlastite oci priznajuci samima sebi gdje su skrenuli i u cemu sa puta..

      Imas tu Dijega koji mi moze bit tata po godinama, covjek se drzi u formi veoma impresivnoj za svoje godine..
      I vise manje je u formi zivota..

      Ta forma zivota nije dosla s neba, nego disciplinom i radom koji je usaden u njega veoma dugi niz godina..

      Promjena navika na lose lako bi mu mogla donest 15-20kg vise gdje bi covjek u njegovim godinama mogao rec isto sto i ti (obitelj, godine, itd.)
      lagajuc sebi samome bjezuci od istine..

      Kao sto velika vecina njegovih vrsnjaka i prijatelja oko njega vrlo vjeroj i jesu..
      Online Transformacijski Specijalist:
      Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
      Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
      Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
      Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
      ->
      http://www.fgfitness.uk
      GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

      Comment


      • #33
        Jbg, ne znam sta bih ti rekao, ajd mogu ja da ne pijem pivo, nista mi ne znaci pa da vidim dal ima promijene al sumnjam da ce biti
        Ne znam, probacu, nema mi tu neke logike, radim 9h fizickog posla, fakticki vani na zraku, odradim trening, 7 vjezbi za 35-40 minuta, sve po minut razmaka, odvezem sat bicikla i trebao bih biti umoran kao sva moja generacija i bez treniranja a meni se uopste ne spava. Dok mi nije smartwatch krepao biljezio je samo 3-4h sna, mozda je tu kvaka, negdje sam procitao da bez dobrog sna salo ne spada

        Comment


        • #34
          Svakako i to igra kao faktor..
          Znaci generalno trebas promjenit i poboljsat rezim, pristup citavoj prici
          Online Transformacijski Specijalist:
          Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
          Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
          Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
          Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
          ->
          http://www.fgfitness.uk
          GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

          Comment


          • #35
            Moram nesto rijesti do zime. Zimi ne mogu trenirati i ako je docekam ovakav nece biti dobro

            Comment


            • #36
              Pa broji kalorije pa znas sigurno na cemu si.

              Ovo po osjecaju nema nikakve svrhe jer ljudi cim osjete glad misle da mrsave i da malo jedu.


              Meni brojanje pomoglo da sa od zapustenog tate ugledam trbusnjake i to prvi put u kasnim tridesetima.

              A i pocastim se sa pivom i volim slatko.




              Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

              Comment


              • #37
                Kolimo dnevno da unosim? I ja ne mogu jesti 6 puta, nemam uslove, 2 puta il eventualno 3 i to da jedem ujutro cim ustanem
                Kako da racunam, evo jeo sam 5 jaja pecenih za dorucak i unio u aplikaciju al za rucak ce biti grah i to cu pojesti 2 tanjira, kako da izracunam koliko je to grama graha pa da aplikacija izracuna kalorije?
                Last edited by west_81; 23-05-20, 11:50.

                Comment


                • #38
                  Kako mislis kako?!

                  Kupis digitalnu vagu i kazes zeni sve sastojke prije nego sto stavi u lonac neka prije izmjeri i zapise na komad papira.

                  Fazol 200 grama
                  Ulje 10 grama
                  Pasta 200 grama
                  Itd...

                  I sad imas ukupan broj kalorija koji je u loncu.

                  Znaci ako pojedes pola lonca pojeo si pola svih kalorija na papiru.

                  Pocmes sa npr 2500 kalorija dnevno. Ako u tjedan dana nisi izgubio pola kile smanjis na 2200. Ako jesi nastavi sa 2500.

                  I za kraj...oces li jesti 10 puta dnevno ili samo jednom nema ama bas nikakve veze. Bitan je samo ukupan broj kalorija koji ti u jednom danu uneses.

                  Ovaj nacin pracenja jela zahtjeva malo truda ali je uspjeh zagarantiran.

                  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

                  Comment


                  • #39
                    Ako znas takvu zenu gdje da ima javi da dodjem oteti
                    Nista, onda cu da jedem nesto sto je lakse izmeriti kolicinski
                    Instalirao sam aplikaciju, ona kaze da ako hocu mrsaviti zdravo mogao bih danas pojesti jos 2 i po puta vise nego do sad, plus me nije jos snimila u teretani. Nista danas cu jos da popijem dvije mjerice wheya i dosta unosa za danas, eventualno jabuka. Kako mi je bolje whey trositi, 2x2 mjerice ili 4x1 ili nema nikakve veze?

                    Comment


                    • #40
                      Ja nisam iskusan kao forumasi ovdje koji su ti vec dali dobre savjete, ali, iz osobnog iskustva, -27 kg u godinu dana, najbitnije je stvoriti si naviku vaganja hranje, racunanja kalorija. Imas fitnesspal, jednostavan app, kupis si malu vagu za kuhinju i deri.
                      Iskreno 4200 kcal mi se cini puno za nekoga tko zeli smrsati tako da mi je obaj tvoj app sumnjiv. Izracunaj si TDEE, ima gomila online kalkulatora, iako nisu tocni, ali vidjet ces na vagi najbolje svakog tjedna gdje si, pa korigiras po tome.
                      Nesto sigurno krivo radis, jer kazem, ja sam skinuo isto dosta kila, ali islo je kao pjesma, zadnjih par kg je bilo muka skinuti ali slusajuci tu savjete forumasa sam i to prokuzio. Ugl kreni s vaganjem hrane, potkrada ti se sigurno puno kalorija. Mrsavljenje je zapravo najednostavniji proces, cista matematika, unesi manje nego sto potrosis, i to je to.
                      Sto se tice wheya, nemoj pretjerivati, dosta ti je mjerica poslije treninga.

                      Comment


                      • #41
                        4200 je zbog broja koraka vjerovatno, ne znam bas da je to mjerodavno, forsiraju te korake u aplikacijama kao nesto bitno, ajd ok ko inace ne koraca al ja cijeli zivot tako radim, nema to efekta kod mene. Meni izbaci vise potrosenih kakorija tu nego od voznje bicikla uzbrdo gdje srce i pluca hoce da izadju na nos, bez veze
                        Trenutno pokazuje budget 2900, jer sam samo ustao iz kreveta, ne pada mi na pamet toliko da jedem, juce sam provukao dan sa 1650, 8 litara vode popio, juce ujutro 130.1kg, danas 128.3. Sad kad bih uspio tako drzati nekih 15kg bi spalo za 20 dana a onda ide sporo. Vec sam to radio al bez ikakvog treninga, dnevno 10 litara vode, hrpa jabuka i komad mesa, znao sam za 2 sedmice skinuti 16kg
                        Problem ce biti sutra na treningu, krenem dizati a ruke drhte i teg hoce da me
                        ubije

                        Comment


                        • #42
                          Aplikacija radi po nekim cudnim parametrima i uopce se ne bi trebao oslanjat na to sto ona kaze, vec sam odredit/pronac sto ti treba..
                          Ona sluzi samo da pomogne u brojanju kalorija/makrosa.

                          Nije li zanimljivo kako je nakon 8litara vode (sto je lose za bubrege btw. i ne znam zasto bi toliko pio vode uopce), a kilaza je dve kile dolje (vide cuda pa ti mozes da gubis na vagi).

                          I sto tocno si zakljucio da je drukcije odradeno samo u jednom danu, u odnosu na mjesece prije kada nisi gubio nista?

                          Sto se tice tvoje konstatacije gubitka, da se vratimo na pod "normlano".

                          Gubitak od pola kile, blize kili u tvome slucaju bio bi idealan..
                          Sve manje od toga (moglo bi brze), sve brze od toga (sanse da ces zadrzat kilazu koju ciljas, kada do nje i dodes, biti ce veoma umanjeno).

                          A nesto mi govori da si to radio i u proslosti, naglo gubio kile ko sumanut, i onda nazad nabijao isto ili i vise kila, pa tako u krug (vrlo vjeroj jos nezdravije i gore po srce i citav hormonalni panel, nego jednostavno biti samo debeo cijelo vrijeme).

                          Moje pitanje tebi,
                          jesi li uzeo ista vremena pa procesljao po forumu korisnih tema i naucio nesta novoga?

                          Ili makar primjenio sto ti je receno u ovoj temi?
                          Jer po svemu sto pises ovdje (10litara vode, hrpa jabuka, gubljenje 16kg u dva tjedna itd.) nema veze sa zdravim razumom, da ne govorim o riskiranju vlastitoga zdravlja koje na tvojoj kilazi ne bi trebalo bit zezancija..

                          Ne trebas se potrhranjivat i izgladnjivat..
                          Trebas tijelu dat dovoljno hranjivih nutrijenata i kalorija (primarno zadovoljit proteinski unos), tako da trening ne pati, da snaga ide gore, da nema razrazivosti i gladi, da normalno funkcioniras kroz dan.. Da sve sto radis bude odrzivo kroz mjesece ili godine, da steknes zdrave navike i fit izgled odrzis zauvijek.. i da gubis zdravu kolicinu masti na tjednoj bazi kao sto sam gore rekao..

                          A ne radit sokantno glupe i ne logicne poteze koje si radio do sada, i ocito te nisu (i nece) dovesti nigdje..
                          Online Transformacijski Specijalist:
                          Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                          Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                          Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                          Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                          ->
                          http://www.fgfitness.uk
                          GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                          Comment


                          • #43
                            Mislis da ne bih mogao skinuti brzinski pa onda treningom i normalnom ishranom to odrzavati?
                            Ovo gore da, naravno da sam gubio i dobijao kilograme, volim hranu, sto nezdravija to vise uzivam u njoj i to me naravno kostalo. Nemam problem s tim da to priznam ni sebi ni bilo kom nit se lazem da se necu udebljati kad pocnem da zderem, obicno to ide preko zime.
                            Sad bih probao da kad skinem kilograme jedem zdravije, isao bih opet na taj nezdravi fazon 15kg odmah pa onda jos 10 laganim tempom
                            Zasto voda, da ne osjecam glad, da izbacim toksine nagomilane....

                            Negdje sam procitao da u teretanu ne vrijedi ici debeo, prvo skinuti visak pa onda u teretanu, nisam poslusao taj savjet a sad bih probao da vidim kako ce to funkcionisati

                            Comment


                            • #44
                              Sto ti podrazumijevas pod "normalna" prehrana?
                              Takvim naglim gubljenjem kilograma i izgladnjivanjem ne radis dobro tijelu i hormonima..

                              Aktivacija hormona gladi u 99.9% slucajeva nakon takvih rigoroznih procesa nosit ce nagomilavanje kila nakon, jer ce glad bili apsolutno nesnosna, do te mjere da mnogi razviju poremecaje hranjenja "binge eating" iliti nekontrolirano jedenje..

                              Unosenjem tolike kolicine vode stetis bubrezima dugorocno jer je to daleko od necega sto bi trebalo biti normalno za ljudsko tijelo..
                              Ides iz ekstrema u ekstrem.

                              Krivo si procitao, treniraj sa tegovima u kojoj god da si fazi, nece skodit
                              Online Transformacijski Specijalist:
                              Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                              Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                              Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                              Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                              ->
                              http://www.fgfitness.uk
                              GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                              Comment


                              • #45
                                Nemam ja taj osjecaj gladi, ja jednostavno volim da jedem . Ne jedem ni od zivaca, necu biti nesretan i nervozan i ako ne jedem, al cu biti sretniji ako jedem. Ne jedem mnpgo ali jedem nezdravo, biljke tek upoznajem, glupo zvuci al nisam ih poznavao do skoro. Malo ovo pozurujem s gubljenjem kg jer ide ljeto, treba garderobu kupovati pa da odmah uzmem da mi pase. Necu prestati trenirati naravno al mislim da necu napredovati na dijeti, necu imati snage

                                Comment

                                Working...
                                X