Announcement

Collapse
No announcement yet.

Novi clan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Bravo.

    Brojanje kalorija je po meni najsigurniji i najdjelotvorniji nacin za dugorocno skidanje, odrzavanje ili dobivanje kila na zdrav i odrziv nacin.

    Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

    Comment


    • #62
      Trenira li jos neko sem mene na ovom forumu?

      Kilogrami se skidaju, trenutno je 118, nije mi problem to tako, e sad , do koliko najbolje da skidam, sve salo ili da ostane sta? Zasto, visok sam 194, trenutno 118 kg, sala imam samo od struka na gore. Kad sam imao 15 godina imao sam istu visinu i 70 kg i opet mi je gornji dio tijela bio salast, latovi, pazusi, takvi smo genetski. Ne znam da to moze nestati pa da priupitam sta tu raditi?

      Comment


      • #63
        Vratio sam na 120 kg, dok sam svaki dan vozio sat dva bicikl to je islo dole al nema se vremena vise
        Procitah negdje da za definiciju ide duplo vise proteina nego za masu pa sam htio da pitam jel to samo za profesionalce ili vazi i za nas debele rekreativce. Trenutno uzimam samo 2 mjerice wheya u toku i poslije treninga, dal bi znacilo sta da ga pojacam i svakodnevno?

        Comment


        • #64
          Za masu ide oko 2g P a za defku možeš i 3g, ali bitan je suficit i deficit.
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #65
            Mjerica proteina gore dole je tako nebitna dok na sebi imas 40 kila viska.



            Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

            Comment


            • #66
              Ako je 40 kg viska onda mi ostane 80 a 80 ima zensko po mom ukusu tako da od tog nema nista. Dakle ja bih bio zadovoljan kad bih dosao na 110, znaci imam 10 kg viska

              Pitam dal da uzimam vise wheya, recimo 2x 2 mjerice dnevno a da izbacim nesto od hrane, dal bi to dalo ikakav rezultat?

              Jos da pitam, kupio sam od gym beam-a glutamin, karnitin, tirozin i glukozamin i to vec nekih 15ak dana trosim. Da to ne veze vodu jer nije mi bas normalno da dobijam na kilazi, ok manje vozim bicikl skoro nikako al opet logicnije bi bilo da stagniram

              Comment


              • #67
                Koliki ti je body fat?

                Ako jedes dovoljno proteina iz "prave" hrane ne treba ti uopce whey.

                Ili da odgovorim na tvoje pitanje 2+2 whey-a i izbacivanje hrane nece dati nikakve rezultate.

                Ti jednistavno moras biti u kalorijskom deficitu i tako drzati djetu dok ne istopis sta zelis istopit.

                Svi ti preparati su ti bacanje novaca. Jedi manje, jedi kvalitetno i treniraj te spavaj. I to ponavljaj do unedogled.

                Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

                Comment


                • #68
                  Ne znam bf, nisam se nikad mjerio, i ne zanima me trenutno, znam da sam debeo

                  Ma da, to je to, i ja pitam a odgovor znam, smanjiti jelo i sto jaci trening

                  Ove suplemente sam kupio slucajno, ajd ovo za zglobove sam ranije trosio samo od drugih proizvodjaca, ovo ostalo je metabolizam i tirozin sam vidio u nekim fb grupama da piju za neke druge stvari pa eto i ja da probam. Ne mogu se naspavati vec nekih 10-15 godina pa onda cesto tako napamet pokusam ubosti neki suplement ne bi li jednom ustao ujutro odmoran, dosadio mi umor. U biti najodmorniji sam poslije treninga, tad krv procirkulise i tijelo podigne temperaturu pa se dobro osjecam, cim se ohladim sve boli

                  Comment


                  • #69
                    Tvoj problem nisu suplementi niti trening, nego prekomjerena kilaza i nebalansirana ishrana..

                    Sa gubljenjem kilograma moguce je da ce i druge stvari doci na svoje, jer ako postoje odredeni problemi moguce da postoje i problemi sa zdravljem u pozadini (krvna slika, kolesterol, hormoni, bolovi u ledjima, itd.)

                    Koristit suplemenate u ovom slucaju je odprilike kao gasiti gorecu kucu sa bocom od 2litre vode..

                    Sto sam vec u vise navrata pokusao objasnit u prijasnjim postovima, kao i neki drugi clanovi..
                    Medjutim osim puste price doslo je do manje implementacije, i opet malo po malo nastavljas po svome.

                    Iz tog razloga u meduvremenu nisam vise nista ni komentirao.

                    Ziv ti nama bio i neka ti je srece i zdravlja
                    Online Transformacijski Specijalist:
                    Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                    Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                    Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                    Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                    ->
                    http://www.fgfitness.uk
                    GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                    Comment


                    • #70
                      Nece doci na svoje, imam hronicnu lajmsku bolest vec godinama, jednostavno tako cu se osjecati do kraja
                      Nekom pomognu suplementi na kratko al nije pravilo koji i koliko, zavisi gdje su osteceni

                      Sta ovo znaci nisam implementirao, jesam koliko sam mogao, koliko su mi mogucnosti dozvolile. Cak u svoj toj frci mislim da sam se bas posvetio, od januara nisam propustio trening, jesam jednu sedmicu kad sam imao upalu sinusa a ostalo je sve u treningu

                      Ishrana je takva kakva je, sredio sam koliko se moglo, sve u skladu s mogucnostima

                      Comment


                      • #71
                        I dalje stojim do onoga sto sam gore napisao od rijeci do rijeci..

                        Osvrni se na prijasnjih pet strana teksta, imas sve moguce alate da skines i ostatak viska, postajes vise fit i zdraviji..
                        Sto sam siguran da ce nosit iducih 10, 20kilograma manje.

                        10kg je fina kilaza, ali tu prica ne bi trebala zavrsit, jer vrlo vjeroj. jos imas 20ak da dodes do "zdravog" BMI, ako ne i vise od toga.

                        Sto rekoh ranije i kao sto su rekli decki gore, mozes skupa sa svim tim suplementima niz skoljku jer u tvojoj situaciji nece da prave gotovu ikakvu razliku..
                        Dakle jednostavno receno bacen novac za 1% onoga sto dobijas zauzvrat..

                        Trazis precicu koja jednostavno ne postoji, a u sustini nista ne moze da zamjeni tvoju disciplinu u kuhinji prije svega, i ajde onda i u treningu..
                        To je stvar koju rijetko tko moze da prihvati, bez uvrede i izigravanja zrtve.. ja mozda jesam direktan, ali jednostavno necu da ti maljam oci *ranjima..

                        U dubini sebe samoga, ti znas najbolje zasto si pretio, ne samo ti, nego i svi drugi.. nije zrak, nisu teske kosti, nije genetika, nije metabolizam..
                        Vec jednostavno, preumjereno jedenje, popraceno neadekvatnom aktivnoscu.. i to je to!

                        Psiholoski razlozi i okidaci zasto si covjek to dopusti, zasto do toga dodje, i zasto covjek ne moze to da promjeni su opet druga tematika u koju necu sada da ulazim...

                        Ili taj svoj cilj imas jasno definiran, krocis prema njemu ne izigravajuci zrtvu, ili prihvatis to di jesi, vratis tih 10kg gore sto si skinuo i zivis kako zivis ako ti je to gust..
                        Ali onda ne jauces i ne trazis razloge zasto je to kako jest, jer razlog si ti sam.. isto kao sto svi mi apsolutno za sebe sami isto..

                        Kilaza krece gore jer se manje kreces, a jedes isto ili vise nego prije.. sto ce se nastavit i dalje ako nesto ne promjenis (citaj do zime si na 130 nazad).
                        Ako nemas mogucnost za toliko aktivnosti kao prije kako kazes, imas apsolutnu mogucnost da kontroliras unos hrane..

                        I ja imam ove godine do sada 7000km u nogama na biciklu, treninge s tegovima i nerijetko 8k koraka u danu pa ne mrsavim nista, iako mi je potrosnja stravicno velika..

                        Ne mrsavim nista i imam visi body fat sada nego prijasnjih godina kada mi je isti bio ultimativni cilj, a kardio gotovo da nije ni radjen.. cisto jednsotavno jer svu potrosnju pokrivam kroz hranu..

                        Da imam fizicku/vremensku mogucnost biti 10x aktivniji od ovoga sada, opet ne bi mrsavio ako bi to pokrivao hranom sto mi ne bi problem..

                        Unazad nekoliko godina kardio kao takav nisam gotovo ni radio, uz to minimalno sam i hodao, a uz trening i Hranu koja je htijeli ne htijeli, apsolutni broj 1. sam skidao 20ak kg u 4-5mjeseci.

                        Dakle moj problem nije u aktivnosti, i jedina stvar koja bi na citavu pricu cinila razlika je drukciji pristup u kuhinji, danas, sutra, prekosutra, zauvijek..

                        I upravo u tome lezi problem 99% ljudi.. ako na stranu stavimo osnovne preporuke oko treninga snage 3-4x tjedno, i dnevnih 8-10k koraka sto savjetujem apsolutno svakome covjeku, neovisno o cilju i godinama..

                        Ljudi skidaju 10-20-30kg bez ikakvih treninga u periodu od svega par mjeseci, uz obicno hodanje/kretanje i regulaciju hrane.. da ne bi bilo da lamatam praznu slamu, brojke koje pisem proveo sam osobno u praksu sa ljudima koji mi mogu biti ocevi/majke, djedovi ili bake.

                        Svima im se do uspijeha par stvari apsolutno podudara..
                        Jasno definiranje ciljeva, razloga zasto se do istih zeli doci, i ne trazenja razloga/izgovora zasto to oni ne mogu.. jer mogu.. moze svatko
                        Online Transformacijski Specijalist:
                        Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                        Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                        Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                        Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                        ->
                        http://www.fgfitness.uk
                        GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                        Comment


                        • #72
                          Ne bih ja da se raspravljam po ovom pitanju, nista tim dobiti necemo, ne mogu ni reci u pravu si pa zato bolje da onda preskocimo

                          Radije bih o izvodjenju treninga, znaci ja i dalje radim cijelo tijelo, svaki drugi dan, desi se nekad da imam i dva dana izmedju treninga kad ne mogu stici od obaveza al to je bas rijetkost. Ponavljanja uvijek isto, tezine u svim vjezbama se vremenom povecavaju...

                          Imam neki problem dal kukovi ili kicma, ne odgovara mi pretklon, duboki je ok, mogu dlanovima dirnuti pod al otprilike na 60-90 stepeni je problem, pocne da zateze u desnom kuku i ide u kicmu, ispod 90 popusti

                          Zbog toga sam morao da izbacim veslanje sipkom i bucicama, nikako mi ne odgovara taj polozaj. Radim na skotovoj klupi samo s kontra strane, podignem je skroz i oslonim se na nju da rasteretim kicmu. Tako radim veslanja i biceps pregibe sam poceo jer puno bolje tako pogodim nego kad stojim ili sjedim, to su oni spider curl kako zovu ameri. Pitanje, hoce li to sta nasmetati da ja ostanem radeci te vjezbe tako dugotrajno?
                          Last edited by west_81; 11-09-20, 14:57.

                          Comment


                          • #73
                            Ja bi prvo na tvom mjestu prestao se zamarati suplementima, jer 2 mjeseca bez suplemenata ti je jedan MR jednog segmetna kraljeznice, u tvom slucaju lumbalne, i rjesit ces si dvojbe, neces znati dok ne napravis MRI koji je standard kod takvih problema, i reci ce ti doktor sto smijes, a sto ne smijes radit, tj koje pokrete bi trebao izbjegavati, mozda je bezazleno. Radije ulozi u to i znat ces na cemu si. Onda si krenes slagati trening, uz pravilan izracun TDEE-a, deficita i nema sanse da ne smrsas.

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by CeLe111 View Post
                              forumi su davnih godina generalni postali irelevantni kraj social medie/drustvenih mreza..
                              Sam ih jos poneki nostalgicno posjecuju
                              E upravo ovo

                              Davno su forumi prestali biti legit
                              pored razni reddit pageova
                              mase influencera
                              kvalitet je se povecao al takodjer i masa likova koji nemaju pojma


                              BTW
                              dobrodosao !
                              Originally posted by servantess
                              Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

                              Comment


                              • #75
                                Hvala, ja sam ipak za forum, nekako mi je ilegalnije a ilegala je dobra

                                Nisam dugo nista pitao zato jer nisam trenirao, zasto nisam trenirao, stvarno nije bilo vremena, udarao sam s posla neku gradjevinu kod kuce, skoro svaki dan do ponoci

                                Mjesec dana pauze taman da se sve malo oporavi, kilaza stagnira i poceo sam opet s treninzima. Standarno full body 3x sedmicno, smanjio na 6 vjezbi po treningu u 3 serije, 12-10-8, sve ide dobro

                                Pitanje, mrtvo dizanje, otvaraju mi se sake preko 80 kg. Gledam sinoc Eddie Halla, on kaze trening raditi bez ukrstenog hvata i bez gurtni, isplati li se tako cekati da sake ojacaju ili da vratim gurtne?

                                Comment

                                Working...
                                X