Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pozdrav

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pozdrav

    Pozdrav ekipa, moje ime je Mario!
    Imam 23. godine, visok sam 182cm i težak trenutno 73kg. Jučer sam krenuo u teretanu pa sam se odlučio javiti ovdje i pitati za mišljenje iskusnije vježbače. Cilj mi je malo se izdefinirati i ojačati leđa jer dosta vremena provodim sjedeći zbog posla. Pošto se nikada do sada nisam bavio nikakvim sportovima niti trenirao odlučio za sam se za barem prvih mjesec dana na full body workout. Ovo je moj raspored vježbi po danima:

    TRENING 1
    1. POVLAČENJE NA LAT MAŠINI ISPRED GLAVE
    2. SJEDEĆE VESLANJE
    3. BENČ NA MAŠINI
    4. RAMENI POTISAK NA MAŠINI
    5. BICEPS PREGIB BUĆICAMA
    6. TRICEPS NA LAT MAŠINI
    7. NOŽNA EKSTENZIJA
    8. HIPEREKSTENZIJA
    9. TRBUŠNI PREGIB NA KLUPI
    TRENING 2
    1. POVLAČENJE NA LAT MAŠINI POTHVATOM
    2. PEKDEK
    3. LETENJE
    4. BICEPS HAMER PREGIB
    5. STOJEĆA TRICEPS EKSTENZIJA
    6. NOŽNI POTISAK
    7. HIPEREKSTENZIJA
    8. PODIZANJE NOGU
    TRENING 3
    1. POVLAČENJE NA LAT MAŠINI IZA GLAVE
    2. JEDNORUČNO VESLANJE
    3. KOSI BENČ NA MAŠINI
    4. USPRAVNO VESLANJE
    5. DVORUČNI PREGIB
    6. PROPADANJE NA KLUPI
    7. ČUČANJ
    8. KOSI TRBUŠNI PREGIB
    Treninge sam si rasporedio na 3 dana u tjednu sa pauzom između svakog dana. Iako sam prvi dan radio laganim tempom sa malim opterećenjima osjećam lagani low back pain cijelo vrijeme i nemam upale mišića. Zanima me šta mislite o rasporedu vježbi i da li je to normalna pojava s obzirom da sam i ranije imao povremenih problema sa tim bolovima u donjem dijelu leđa?

  • #2
    Poz Mario.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Pozdrav, ne znam kako te i koliko zezaju donja ledja al one vjezbe istezanja za donja ledja jako pomazu, spavanje s jastukom izmedju nogu isto

      Mene bas zezaju zadnjih godina, bilo je s pocetka tesko raditi cucnjeve i mrtva dizanja, dan poslije su se raspadala al da kucnem odozdo u zadnje vrijeme se to smirilo. Ono prisutno je to nesto sto se uvjek osjeti da nije kako treba ali odradim vjezbe i sutradan nisam nista losiji nego obicno. Nije da te nagovaram, mene su svi nagovarali da ne radim cucnjeve i mrtvo s obzirom na godine, visinu i problematiku al eto ja sam svjesno odlucio da necu da poslusam. Ne srljam, 12-10-8 se mora odraditi kao sat, trenutno imam 100kg na cucnju i 90 kg na mrtvom ravne noge, mogao bih minimum 10 jos dodati bez problema al ne zurim, te dvije vjezbe moraju da se odrade od sale kao da je zagrijavanje. S obzirom na to da tako pazim a iscuri disk onda sta bih mu ja, nije ni valjao

      Comment

      Working...
      X