Announcement

Collapse
No announcement yet.

pozdrav svima

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pozdrav svima

    Pozdrav svima!

    25 godina, visok 184cm, 80 kg

    Imam mini teretanu kod kuće, dvije klupice sa kojima mogu raditi i kosi bench te potisak za listove,klupicu za trbusnjake, dvije ravne sipke , ez sipku, sajlu gdje radim vjezbe (za lat,povlacenje, triceps) , sipku za zgibov, postolje za dips, uz to imam bucice i oko 100 kg tegova

    Prije pola godine sam ima 74 kg, mrsav, noge pretanke, zguren, malo pivskog stomaka, te sam krenuo sa bodybuildingom

    Tjedno odradim 4 treninga koje rasporedim kroz tjedan i ovisno o obavezama:

    1 dan radim listove,čučnjeve i iskorak (sve sa optrećenjima)

    2 dan prsa i biceps

    3 dan leđa,deadlift

    4 dan ramena i triceps

    Trenizi su isključivo bili sa većim optrećenjima i manjim brojem ponavljanja


    Kroz ovih pola godine nisam mario za prehranu i način života.

    Što se hrane tiče skoro svaki drugi dan na poslu sam jeo brzu hranu, dok je doma bila dosta raznolika i kvalitetna seljačka hrana, uz to sam jeo dosta kruha.

    Poslije treninga sam znao popiti dosta pive


    Rezultat sve ovog je dobitak 6 kg , dosta dobro sam se razvio u svakom pogledu.

    Problem je što sam dobio skoro 1 kg nekvalitetnih masnih naslaga na trbuhu


    Razumijem da bih smanjio naslagage na trbuhu, da moram imati kalorijski deficit.

    Konkretno me zanima je li moguće da nastavim dobijati na masi , konkretno mislim na noge , a da topim masne naslage sa trbuha , uz korekciju prehrambenih i zivotnih navika

    Koliko puta tjedno i kojim intezitetom kardio treninga bi bilo dovoljno da bi se našao optimum za povećanje mase nogu i sagorijevanje trbusnih naslaga


    Nadam se da ste razumijeli moj problem

  • #2
    Da li zelis dobiti misicnu masu ili istopiti masti?



    Last edited by FeedMe Tothestars; 26-06-20, 14:33.

    Comment


    • #3
      Zelim da istopim mast, a da i dalje razvijam misice, pogotovo kvadriceps i zadnju lozu

      Comment


      • #4
        U teoriji nije moguce..
        Kalorijski deficit je nuzan za gubitak masnog tkiva, a uz isti je ne moguce "gradit" ako necega ima manjka jelte..

        Medjutim, kod nekoga tko je imao neadekvatnu ishranu ili/i neadekvatan pristup trening..
        Jednom kada se sve kockice posloze moguce je napredovat u misicnoj masi i topit masnoce (neko vrijeme..)

        Ovisno sto je u trenutnoj fazi primarnije, ja bi se na to fokusirao..
        U praksi opet 90% ili vise (karikiram sada s brojevima), ali velika vecina ljudi imala bi benefite od kcal deficita i spustanje postotka masnog tkiva..

        Jer od takvog stadija je sve lakse.. graditi kvalitetnu misicnu masu i snagu..

        Masna ruka od 44cm izgledat ce manje od oderane ruke 40cm.
        Ista stvar i s nogama ako ne postoje linije i detalji i ako je u tim cm mascoba koja prekriva misic. Sto i jest stvar kod velike vecine..

        Tako da se ja mjerama i vagom ne bi pretjerano opterecivao, vec se vodio onim sto vidim u ogledalu..
        Online Transformacijski Specijalist:
        Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
        Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
        Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
        Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
        ->
        http://www.fgfitness.uk
        GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

        Comment


        • #5
          Kad bi se moglo istovremeno graditi mišiće i topiti masti onda nitko više ne bi išao periode masa-definicija. To je moguće neko kratko vrijeme na početku ali ti više nisi na početku. Nabij kvalitetnu masu pa ćeš lakše i salo skidati, jer mišići su jedini potrošači sala.
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment

          Working...
          X