Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pozdrav

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pozdrav

    Pozdrav svima, novi sam član, kako foruma tako i svijeta teretana.

    Eto par stvari o meni:
    - godine: 33
    - visina: 174
    - kilažu: 78
    - cilj: bolja postura i par kila manje
    - uvjeti za treniranje: teretana. imam prostora doma, ali nemam ni znanja ni discipline. Totalni sam početnik.

    Imam sjedilački posao i 95% vremena sam prikovan za uredsku stolicu. Kada dođem doma radim istu stvar. Loše se držim (nemam službenu dijagnozu, no leđa mi izgledaju poprilično kifotično uslijed godina lošeg držanja), ramena također. Nije ništa kronično, no vidi se protruzija. Leđa i butine su mi strašno pokočeni (mogu spustiti ruke do recimo pola potkoljenice), nemam bolova, ali osjetim to cijelo vrijeme. Drugim riječima, pretrul sam za svoje godine i želim to promijeniti.

    Koji su prvi koraci u tome? Idem li prvo na masaže da se to sve koliko-toliko opusti prije neke aktivnosti ili? Idem kod fizijatra, odnosno liječnika? Kako uopće paziti na izvođenje vježbi s obzirom da mi je postura kriva? Kažem, cilj mi je povećati motoriku i pokretljivost, odnosno ispraviti leđa, pa onda izgubiti par kila viška i to je to...

    Što je sa spavanjem, kako se natjerati spavati ispravno? Znam se probuditi cijeli zgrčen i posavijan, da mi je rame praktički u ustima
    Ono, potrebna mi je prava generalka...

Working...
X