Announcement

Collapse
No announcement yet.

Body mass index: Kako da si točno izračunam taj bmi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Body mass index: Kako da si točno izračunam taj bmi?

    Visok sam 175cm i imam oko 84kg treniram par mjeseci i imam nešto misica a i sala na sebi. na netu sam si racunao body mass index (http://www.coopersguns.com/calculators/bmi-calculator/) i izbacio mi je da sam Overweight 24,5, što mi se činilo jako puno!?!?!
    Također u ZG postoji neki aparat koji primiš u ruke i on ti izbaci bmi, tamo mi je bio 16,5. Kako da si točno izračunam taj bmi????

    hvala, pozdrav

  • #2
    Re: body mass index

    A zakaj ti to treba?

    Ti BMI kalkulatori su besmisleni za ljude koji treniraju jer ispadaju predebeli budući da imaju previše mišića za uobičajene potrebe ("previše" u odnosu na generalnu populaciju).

    BMI se izmjeri, a ne izračuna, ima nekoliko metoda ali što će ti - što ćeš s tim brojem?
    lift BIG, eat BIG, get BIG

    Comment


    • #3
      Re: body mass index

      zaboravi odma na taj bmi, to nis ne vrijedi, neka ti ogledalo bude mjerilo...
      sto se tice tog mjerenja, tih 16% je vjerojatno body fat, ne bmi ^^
      Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

      Comment


      • #4
        Re: body mass index

        moguce da je body fat, ali mislim da sam citao da je idealno da bude oko 8, pa sam mislio otprilike si izracunati koliko bi kila trebao skinuti kada u travnju krenem na definiciju!

        jer mi treba mjesec dana da skinem 3-5 kila. ovisi koliko dugo trcim!

        također ne znam jeli pametno izbaciti glukozu iz proteina poslje treninga, cuo sam od par ljudi da sam lud kaj to pijem pomješano da to samo deblja!

        Comment


        • #5
          Re: body mass index

          Originally posted by Fredy Kruger
          moguce da je body fat, ali mislim da sam citao da je idealno da bude oko 8, pa sam mislio otprilike si izracunati koliko bi kila trebao skinuti kada u travnju krenem na definiciju!
          8% je jako mali BF, to nije više samo tako za postić .. nakon jednog trenutka kile više neće "dole" linearno, već se treba xtra trudit. Ima veze i s tim što ti za isti deficit treba dodatno smanjenje unosa kalorija (jer ti pada bazna potrošnja kako ti pada težina).

          Originally posted by Fredy Kruger
          jer mi treba mjesec dana da skinem 3-5 kila. ovisi koliko dugo trcim!
          3kg bi mogo, 5kg je već puno, tj. može se ali ti treba veći kalorijski deficit i time je veća šansa da ćeš nešto zajebat u strukturi prehrane i treninga i više gubit mišiće. Kažu cca 2kg/mj. se može "normalno" mršavit.

          Trčanje je u tom smislu samo potrošnja kalorija kojom dodaješ na deficit (i to ne puno). Prehrana će ti na definiciji bit ključna, a što se treninga tiče nemaš razloga ne trenirat ko i inače (dok si "na masi"), samo nemoj očekivat gainove jer ih nema otkud bit. Tada trening služi očuvanju mišića (da u deficitu gubiš što manje mišića, a što više sala).

          Za glukozu (šećer) poslije treninga ne vjerujem da xtra deblja jer trebaš nadoknaditi potrošenu energiju, a ti jednostavni šećeri idu u krv i potroše se. Naravno ovisi i o količini (ako pretjeraš neće bit dobro), makar i tu mislim da će te veća količina više nabrijat nego što će se pohranit. Al to više nisam baš siguran nek dopuni neko ko zna.
          lift BIG, eat BIG, get BIG

          Comment


          • #6
            Re: body mass index

            Originally posted by Fredy Kruger
            također ne znam jeli pametno izbaciti glukozu iz proteina poslje treninga, cuo sam od par ljudi da sam lud kaj to pijem pomješano da to samo deblja!
            Glukoza nakon treninga ne deblja, osim ako ne pretjeruješ.

            http://www.building-body.com/forum/v...&hilit=glukoza
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Re: body mass index

              ja stavljam 70g u pwm pa me ne deblja, tak da se nemas ti kaj bojat
              (na mojih 86-7 kg)
              Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

              Comment


              • #8
                Re: body mass index

                Originally posted by Šimun
                ja stavljam 70g u pwm pa me ne deblja, tak da se nemas ti kaj bojat
                (na mojih 86-7 kg)
                Tako je.

                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #9
                  Re: body mass index

                  hvala na komentarima....

                  planiram staviti slike kroz koji mjesec.... želim još malo mase....

                  pa onda kada me izvrijeđate mislim da cu imati volje za cardio....

                  Comment


                  • #10
                    Re: body mass index

                    Ovaj BMI kalkulator nema veze s vezom.
                    There are no shortcuts to any place worth going.
                    ~Beverly Sills

                    Comment


                    • #11
                      Re: body mass index

                      Originally posted by MissFreaky
                      Ovaj BMI kalkulator nema veze s vezom.
                      Naravno.

                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #12
                        Re: body mass index

                        Originally posted by MissFreaky
                        Ovaj BMI kalkulator nema veze s vezom.
                        Slažem se
                        You laugh because I'm different...I pity you beacuse you're all the same!

                        Comment


                        • #13
                          Re: body mass index

                          I meni je 29 izbacilo, sranje.
                          "I don't care if I die, as long they bury me in big fuckin' box"

                          Comment


                          • #14
                            Indeks mase tijela i idealna težina

                            Neznam ima li ova tema ako ima ja se ispričavam,

                            Indeks mase tijela i idealna težina

                            http://www.coolinarika.com/kalkulatori/ ... lesne-mase

                            Comment


                            • #15
                              Re: Indeks mase tijela i idealna težina

                              To nema veze s vezom...
                              Nemoj se zamarati sa glupostima, što prije zaboraviš te tablice bolje za tebe.

                              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                              Comment

                              Working...
                              X