Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kada je najpovoljnije vrijeme za uzimanje proteina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Kada je najpovoljnije vrijeme za uzimanje proteina

    Zdravo svima,

    Moram da se zahvalim svima, jer mi kao pocetniku ovaj forum mnogo pomaze. Ali ima par pitanja.

    Treniram vec 4ti mjesec, i mozda sam krenuo u nezgodno vrijeme (ljeto) kako bih dobio na masi/kilazi tako da sam dobio samo +2kg . Da ne bude da sve svaljujem na vrucinu, moj nacin ishrane je vjerovatno doveo do slabijih rezultata u smislu kilaze. Doduse, svi mi govore da se fizicki vide promjene (porasli bicepsi, grudi, ramena itd...)

    Ono sto se razmisljam je da uzmem whey protein posto mojim nacinom ishrane nisam u mogucnosti da unesem dnevnu kolicinu proteina koja je potrebna. S obzirom da imam 70kg to bi trebalo da bude oko 140g dnevno?

    Takodje, posto radim, na trening moram da idem ujutru prije posla tj. cim ustanem. S obzirom da tokom noci organizam ne dobija nikakve proteine (osim mozda od onoga sto jedem/pijem prije spavanja, a to jelo obicno mlijeko (mlijeko je sa 0.5% mm, cca 20g proteina), sta bi trebalo da jedem/pijem ujutru? Naravno, racunate da idem na trening 30 minuta nakon ustajanja...

    Po ovom textu, to bi trebalo da bude whey protein prije treninga i whey protein + carbs posle treninga? Ne znam postoji li izraz "previse proteina" ali zar ovo vec ne pokriva 1/3 ukupnog broja proteina koje bi ja trebalo da konzumiram, a jos uvijek je jutro?

    Moja trenutna rutina je da cim ustanem popijem nesto mlijeka, odem na trening i cim se vratim sa treninga doruckujem (obicno 3-4 bjelanca + frape od malomasnog jogurta sa bananama i medom (0.5L) + hljeb sa dzemom + mlijeko ako ima gdje da stane

    PS. pijem toliko mlijeka jer ga volim

    Comment


    • #17
      Re: Kada je najpovoljnije vrijeme za uzimanje proteina

      Prije treninga popij whey, a s njime pojedi oko 100 - 150 g zobenih pahuljica, a poslije treninga omdah popij whey s glukozom ( dekstrozom ).
      There is no good, no evil - only decisions and consequences.

      Comment


      • #18
        Re: Kada je najpovoljnije vrijeme za uzimanje proteina

        volio bih čuti vaše mišljenje o ovom proteinu i kada ga je najbolje konzumirati

        THE PROTEIN BLEND 2KG
        "What a disgrace it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable”

        Comment


        • #19
          Re: Kada je najpovoljnije vrijeme za uzimanje proteina

          Originally posted by Sicomin
          volio bih čuti vaše mišljenje o ovom proteinu i kada ga je najbolje konzumirati
          THE PROTEIN BLEND 2KG
          piše ti dolje kada je najbolje uzimati, ali možeš ga uzimati i poslije treninga
          http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

          Comment


          • #20
            Re: Kada je najpovoljnije vrijeme za uzimanje proteina

            planirao sam konzumirat dva puta dnevno
            e sad znam da mi je najbolje poslije treninga, a za drugi put neznam dali da uzimam odmah ujutro, prije treninga ili prije spavanja
            Koje mi je najbolje od to troje
            "What a disgrace it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable”

            Comment


            • #21
              Re: Kada je najpovoljnije vrijeme za uzimanje proteina

              obavezno ga uzmi posije treninga, i daj prekini više sorry hahaha
              http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

              Comment


              • #22
                Re: Kada je najpovoljnije vrijeme za uzimanje proteina

                evo trenutno sam malo tanak s parama tako da me zanima neki jeftiniji ali jako dobar protein ne treba mi veliko pakovanje neko manje jer za mjesec dana opet ću biti kod para pa dajte mi neki prijedlog

                Comment


                • #23
                  Re: Kada je najpovoljnije vrijeme za uzimanje proteina

                  Originally posted by Deejay View Post
                  evo trenutno sam malo tanak s parama tako da me zanima neki jeftiniji ali jako dobar protein ne treba mi veliko pakovanje neko manje jer za mjesec dana opet ću biti kod para pa dajte mi neki prijedlog
                  myprotein uzmi, a to sto se tice velicine pakovanja, sve ovisi što je tebi veliko i malo, nekome 5 kg traje mjesec dana, a nekome 6 mjeseci, ja uzimam 2.5 mjerice dnevno i ispadne mi cca. 2.5kg ON mjesec dana (74 servings)

                  Comment


                  • #24
                    Re: Kada je najpovoljnije vrijeme za uzimanje proteina

                    ovo su pisale kompanije i prodavci whey-a mislim, ako ti ujutro fali glikogen, pa se on počne uzimati iz mišića, logično bi bilo pojesti neku hranu sa brzim UH ujutro, a ne proteine, kojima treba vreme da se prebace u glukozu... dakle nema logike. Najbolji prvi obrok ujutro je 10 banana ili pola lubenice od 8 kg, bar meni
                    “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                    mind, it doesn’t matter.”

                    Comment


                    • #25
                      Re: Kada je najpovoljnije vrijeme za uzimanje proteina

                      dizajner hvala ti,dobar post

                      Comment

                      Working...
                      X