Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ako natovarim velike tezine na sebe da ce mi se smanjiti rast i smijem li koristiti proteine?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ako natovarim velike tezine na sebe da ce mi se smanjiti rast i smijem li koristiti proteine?

    Eh ovako, visok sam 158,5 sace mi za koji mjesec 14 godina i imam jedno dva-tri pitanja ... Krenuo sam sa vjezbanjem kod kuce ima jedno mjesec dana tj. cijeli mjesec sam se samo uhodavao a prije jedno sedmicu sam krenuo aktivno po sat-sat i pol treninga, eh sad, ja sam trenutno u razvoju pa sam procitao da tegovi ne smanjuju rast, to me ne brine, nego me zabrinuo jedan post u jednoj temi u ovom boardu tj. da ako natovarim velike tezine na sebe da ce bas mi se smanjiti rast, eh sad, u kojim vjezbama bas ne bih smio te velike tezine natovariti na sebe jer ne planiram ja raditi bench ili mrtva dizanja tj. fali mi još jedno 5-6 godina da bi to krenuo raditi, pa bil me mogli malo uputiti u to u kojim vjezbama ne smijem uzimati velike tezine... i da, smijem li koristiti proteine?

  • #2
    Re: Prevelike težine

    ja bi ti preporucio da si redovno aktivan i da se bavis sportom,da dobro jedes i da ne koristis proteine jos ,pocekaj bar godinu dvije ako bas zelis koristit proteine

    Comment


    • #3
      Re: Prevelike težine

      Originally posted by Adatar View Post
      ja bi ti preporucio da si redovno aktivan i da se bavis sportom,da dobro jedes i da ne koristis proteine jos ,pocekaj bar godinu dvije ako bas zelis koristit proteine

      Adatar dragi, koristiti i ne koristiti proteine (mislis whey) je jednako kao i jesti meso ili ne jesti meso.
      Whey kao izvor proteina nikad, ali bas nikad nije na odmet.

      Comment


      • #4
        Re: Prevelike težine

        Ma to sam za whey pitao... Mati i otac su mi doktori i znaju sta su ta govna, al necu da ih pitam jer znam kakav bi im odgovor bio za proteine, rekli bi da sam još ja za tog mal za toga i ostala govna... ... a za ove tezine mogul dobit jos odgovora? na kojim vjezbama bas i ne bi smio uzimati prevleike tezine...

        Comment


        • #5
          Re: Prevelike težine

          Originally posted by Hopzz. View Post
          Ma to sam za whey pitao... Mati i otac su mi doktori i znaju sta su ta govna
          WTF is leaving .... a025.gif

          Comment


          • #6
            Re: Prevelike težine

            hahaha, pa sta cu im ja, samo bi mi rekli da ja jedem kuhanu hranu itd. xd

            Comment


            • #7
              Re: Prevelike težine

              i dobro bi ti rekli
              slusaj ih,znaju

              jedi kuhanu i zdravu hranu

              ovo za tezine,ti si jos u razvoju,mozes se lako ozlijedit i onemogucit pravilan razvoj,pogotovo mislim na ledja,ali i na ozlijede,zato sam ti preporucio da se bavis sportom,imas 14,nemas gdje zurit

              vozi biciklu,bavi se sportom

              Comment


              • #8
                Re: Prevelike težine

                ma ok to, nego ja inace radim samo biceps, triceps, grudi, pomalo ramena i nikako da sad nisam radio ledja, pa me zanima jel bih samo kod ledja mogao ozljediti to ili i kod ostalih vjezbi?

                Comment


                • #9
                  Re: Prevelike težine

                  nisam znao da više od pola foruma, skupa samnom, jede govna...
                  The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                  Fak me, right?

                  Comment


                  • #10
                    Re: Prevelike težine

                    Originally posted by WTF View Post
                    Adatar dragi, koristiti i ne koristiti proteine (mislis whey) je jednako kao i jesti meso ili ne jesti meso.
                    Whey kao izvor proteina nikad, ali bas nikad nije na odmet.
                    whey kao whey ili protein kao protein je ok,ali on nema apsolutno nikakvog razloga da ga jos koristi,neka jede domacu zdravu hranu i nek se razvija normalno kao ja i ti u tim godinama (pretpostavljam da nisi pio whey sa 14) a kad bude malo u zrelijim godinama pa nek odluci sam,tad ce to i moc kako treba odlucit

                    Comment


                    • #11
                      Re: Prevelike težine

                      haha, pa sta si se odma uvrijedio, ja sam to samo rekao onako na brzinu, nisam doslovno mislio -.-. .. eto ispravicu'...

                      Comment


                      • #12
                        Re: Prevelike težine

                        Originally posted by Hopzz. View Post
                        ma ok to, nego ja inace radim samo biceps, triceps, grudi, pomalo ramena i nikako da sad nisam radio ledja, pa me zanima jel bih samo kod ledja mogao ozljediti to ili i kod ostalih vjezbi?
                        pod velikom tezinom se mozes ozlijediti i kod ostalih vjezbi,ja sam se primjer neki dan ozlijedio radeci obican sklek,prebrzo sam ih radio a pretezak sam,u ramenu mi nesto puklo i imobilizirao sam se sljedecih 3 dana.
                        radi ti i te vjezbe ako te toliko zanima ali polagano privikavaj tijelo,ledja nemoj izbjegavat,moras ih ojacat ako vjezbas sve te druge dijelove tijela,znaci kilazu primjerenu tvojim godinama i stasu

                        Comment


                        • #13
                          Re: Prevelike težine

                          ma nisam ja mislio nesto pretjerano dizati, jedno 5-6 kila maximuma, vise i ne mogu :$

                          Comment


                          • #14
                            Re: Prevelike težine

                            Reci roditeljima da ne jedu piletinu, ima i onda nekakvih proteina. Mogli bi nedo Bog jetru oštetiti, ili dobiti upalu sljepog crijeva.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Prevelike težine

                              Ma to za težine su *****rije. Problem s velikim težinama može biti u tome što se, usred nepravilnog izvođenja vježbe, možeš ozlijediti. Rješenje ne leži u korištenju malih težina nego u proučavanju tehnike izvođenja pojedine vježbe i u vježbanju te iste tehnike. Neke vježbe koje bi mogle biti "opasnije" su one kod kojih leđa mogu doći u nepovoljan položaj. Npr. sva veslanja, pogotovo veslanje u pregibu, mrtvo dizanje, čučanj.
                              Naravno da se čovjek ne smije forsirati i pretrpavati uteg na vježbi za koju nije sto posto siguran izvoli li točno, ali opet, to ne znači da moraš raditi s utegom za koji osjećaš da je puno lakši od onog s kojim bi mogao raditi.

                              Proteine možeš koristiti, ali mislim da ćeš puno više profitirati od općenitog sređivanja prehrane.
                              Originally posted by magarac
                              pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
                              dzaba mu sve

                              Comment

                              Working...
                              X