Announcement

Collapse
No announcement yet.

boksanje i mišićna masa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • boksanje i mišićna masa

    Pozdrav,
    zanima me dal je moguće treniranjem odnosno vježbanjem na boksačkoj vreći dobiti mišićnu masu na nekim dijelovima tijela poput ramena i leđa?
    tenks, LP

  • #2
    Ne,spariranje,shadow itd. sve su to kardio vjezbe u kojoj srce jako brzo kuca te se naše tijelo više troši i znoji.

    Comment


    • #3
      Originally posted by Blacking View Post
      Ne,spariranje,shadow itd. sve su to kardio vjezbe u kojoj srce jako brzo kuca te se naše tijelo više troši i znoji.
      Dakle može biti dobro samo za definiciju ne...poslije boksanja na vreći osjećam/vidim da su mi ramena nekako "veća" pa sam mislio da možda...

      Comment


      • #4
        Da li to moze da podstakne razvoj misica mozda da a mozda ne.Pogledaj atleticare koji se bave sa disciplinom vjezbi na karikama imaju bolja ramena od mnogih bodybuildera,a pogledaj judiste oni imaju nevjerovatno razvijena ledja .

        Vjerujem da udaranje na vrecu moze da razvije neke misicne partije ali samo do neke razine.
        Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

        Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

        Comment


        • #5
          Slazem se sa alexxxom da moze do neke razine povecati ali ne na nesto ozbiljnije.Probaj radit shadow s bucicama od 250 grama,tako ces vise aktivirat ramena i misice,ako mislis nes sa boksanjem postic ulovi se sparinga pusti vrecu

          Comment


          • #6
            Udaranje u vreću nije vježba za masu, masa se postiže vježbama sa opterećenjem.
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment

            Working...
            X