Announcement

Collapse
No announcement yet.

Dali je ovo moguce uraditi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dali je ovo moguce uraditi?

    Pozdrav ljudi!
    Novi na forumu ali nisam novi u ovaj sport. Razlog zasto postiram u ovaj dio foruma za pocetnici je zato sto nikad nisam ozbiljno radio ovaj sport.
    Recimo imam probleme sa viska kila, ja idem da treninram i sve to ali jako neozbiljno se hranim (ne kao sto treba da izgleda dieta).
    Zato teoretski nisam pocetnik, ali prakticno (fizicki izgled) mi je kao pocetnik.

    E sad razlog za ovu temu i ovo pitanje e sledece.. Pratim nesto u zadnje vreme neke transformacije, recimo ljudi pocinju sa 88 kg i izgledaju onako Chubby, nakon neko vreme pocinje da se vidi neke misice na njima, % masti opadnut drasticno a razlike u kilazu je za 2-3 kg manje. Da ne zaboravim da kazem da se radi za vjezbace koji nisu Pro a nisu ni neke napredne vjezbace...
    E sad pitanje mi je, kako se ovo moze ostvariti? Dal je uopce moguce da smrsas (tj da namalis % masti) a na vagu da se pomeras skoro minimalno.
    Ja kad vidim da neko je poceo sa 88 kg onako izgleda skoro kao mene, i nakon recimo 3-4 mj namalio je samo 2kg a izgleda kao da je namalio 10kg, iskreno nemogu da vjerujem jer do sad nisam sreo neku strategiju za to da dostignem...

    Ako vec zna neko, i ako zeli da pomogne... Tu sam da poslusam vase savjete oko ishranu i trening programe!! Hvala!

  • #2
    Nisam te bas dobro shvatio ali koliko jesam ti pokusavas smrsavit.Ovo sta si rekao da je netko krenuo sa 88kg i smrsavio 2kg a izgleda kao da je 10 smrsavio po meni to je koliko misica imas npr.Marino Basic ( https://www.fitness.com.hr/images/cl...-basic-gol.jpg ) ima 82,5 kg a za covijeka nikad nebi rekao da ima toliko kila.Uglavnom moras biti u deficitu znaci odredit svoj bazalni metabolizam koje tijelo trosi samo od sebe te dodati aktivnosti,na netu imas brdo takvih kalkulatora,nakon sta si to odredio moras si sloziti prehranu tako da broj kalorija mora biti manji od tvog bazalnog metabolizma te se to zove deficit.U prehrani moras imati pravilno uravnotezene proteine,ugljikohidrate te masti.U manjim kolicinama ugljikohidrata od proteina zato što ciljamo deficit i tjeramo tijelo da trosi masti.Ako imas jos kakvo pitanje pitaj,ali nisi bas najbolje objasnio.Također nebi se trebao zamarat drugima te kako i koliko oni mrsave nego se bazirat na sebe.LP

    Comment


    • #3
      Početniku je moguće istovremeno skidati salo i nabacivati mišiće, tako da ostaneš na istoj kilaži a izgledaš puno ljepše, npr: skineš 5kg sala i nabaciš 5kg mišića. Salo inače ima nekoliko puta veći volumen od mišića pa je moguće biti manji sa istom kilažom.
      You do not have permission to view this gallery.
      This gallery has 1 photos.
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        ja cu pitat o kome se tocno radi kada spominjes te transformacije...?
        sve sto su decki rekli stoji, ali moramo uzet u obzir da u danasnje vrijeme u "fitness svijetu" raznorazni gurui,
        pri cudesnim transformacijama posezu za razno raznim "cudesnim" sredstvima, koja se bas i ne spominju...
        od debelog covjeka, do izrezanog covjeka sa misicima i slicnom kg. nije nikako kratak i jednostavan put.

        ali kada spojis, genetiku, nekoga tko se namjerno zapustio (umastio i izgubio misice),
        ekspresnu dijetu, misicnu memoriju, dobar koncept treninga. Dobijes upravo to sto si gore naveo.
        U protivnom, jako jako tesko.

        kelly,
        napakirat 5kg misica u procesu deficita (natural) i na pocetniku koji zasigurno ne zna da trenira,
        u 3-4mj. zvuci kao si-fi. =)
        Ne samo natural, nego i na hemiji
        Online Transformacijski Specijalist:
        Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
        Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
        Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
        Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
        ->
        http://www.fgfitness.uk
        GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

        Comment


        • #5
          Nisam mislio na neke pro ljude od svetsku scenu BB ali vidio sam nesto na fejsu (od ljude koje ih znam) pa zato sam i pitao...
          A kad smo vec kod ono sto je Kelly reko.. Kako je to izvodlivo da pocetniku mozes da mu skines salo i nabacis masu? Eto kad bolje vidimo i ja sam pocetnik (isao sam u teretanu mjesec dana evo vec mjesec ne idem a prije sto sam isao, nisam trenirao vise od mesec)... E sad razliku izmedju mene i totalni pocetnik je to sto ja znam pravilo izvoditi vjezbe i sve te stvari...
          Tako da kelly ako imas neki konkretni plan za to (trening programu, dietu i bilo sta) tu sam da to prihvatim i probam..

          Inace hvala na sve ostale savjete.

          Comment


          • #6
            Nisam niš precizirao, ali početnik u rukama iskusnog trenera može istovremeno skidati salo i dobijati mišiće, koliko čega i u kojem vremenu ovisi od dosta toga.
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment

            Working...
            X