Announcement

Collapse
No announcement yet.

Što dalje, molim savjet

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Što dalje, molim savjet

    Dakle, imam 30 godina, 176 cm, 87 kg...u nekoliko navrata u životu sam se bavio fizičkim treniranjem, ali više kod kuće (sklekovi, trbuh, sprava za zgibove, propadanje itd)...

    Nebitno, genetski imam predispozicije za dobro tijelo, već sam prije koju godinu tu pitao slično, no negdje je zapelo u treninzima.

    Evo dvije slike od jučer nakon vježbe, i da - malo sam uvukao trbuh, jer radi stresa nekad brzo dišem i jedem, pa se napuhnem ko žaba



    Trenutno 2 puta tjedno vježbam po 30-40 minuta, zgibove samostalno ili zakvačim na nogu teret od 20kg pa onda se dižem, ali to sam tek krenuo.
    Sklekovi i to oni sa sporim propadanjem, pa propadanje, trbušnjaci, pa bočni trbušnjaci itd. Nekad i kod kolege u teretanu idem.
    I inače kad vježbam toliko se ubijem sa ponavljanjima da drugi dan nemogu recimo ruke dići itd.

    E sad - što mi preporučujete za bolji izgled? Imam cijelu zimu, vremena imam.
    Moja misao je bila da nabijam kilažu (piletina, riba itd, prehranu znam i nije problem) do recimo 100 kg kroz par mjeseci, pa onda definicija.

    Da rokam masu dalje?
    You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 2 photos.

  • #2
    Poz.
    od ovoga dalje nabijanje "mase", mislim da ne bi bilo kvalitetno i da bi se samo dodatno mastio, odnosno kilaza i brojka na vagi isla bi vise u korist sala nego misica.
    Uz blagi deficit i dobar pristup u treningu i prehrani, ja vjerujem da bi maksimalno odrzao misicnu masu, ako ne blago ju i povisio a topio masno tkivo.
    Tako da bi ja svakako prije isao na tu opciju nego ovu koju ti navodis.

    Sto ti je opce cilj?
    Planiras li u teretanu?
    Jjer napredak bez nekakve adekvatne opreme je veoma veoma ogranicen, tim vise sa tako malo vjezbanja koje navodis (2x tj po 30-40min.)
    Online Transformacijski Specijalist:
    Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
    Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
    Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
    Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
    ->
    http://www.fgfitness.uk
    GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

    Comment


    • #3
      Iskreno, neznam ni sam 100% koji mi je cilj, sve u svemu da bolje izgledam.
      Teretanu da - ubacit ću minimalno jednom tjednom odlazak, imam kod frenda teretanu.

      Možda po meni je bolje da jednostavno samo vježbam i držim ovu kilažu - vjerovatno će se masto topiti što imam a opet nešto i mišići rasti.

      U biti meni što najviše bi htio je još veće ruke, a i ovako ih imam dosta. Znači nikakve 5% masti u tijelu, pločice i neznam šta.
      Osjećam se super kad vježbam i to je to.

      Comment


      • #4
        Onda udaraj kako je, procisti prehranu sto bolje mozes, pa vidis sa vremenom situaciju..
        nema druge
        Online Transformacijski Specijalist:
        Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
        Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
        Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
        Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
        ->
        http://www.fgfitness.uk
        GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

        Comment


        • #5
          Pa najbolje, budemo vidjeli za 2-3 mjeseca sta bude kad se malo deformiram vise 😁 probat cu se drzat tu oko te kilaze, a sa ciljem da se istopi nekaj masti i misicna masa zategne ili kak bude ispalo 😂

          Comment


          • #6
            Moja ti je preporuka da pocnes brojit kalorije ja jedino tako znam sta radim i zasto sam dobio na kilazi ili nisam

            Comment


            • #7
              Nema šanse da brojim kalorije, to sam radio jedan period prije cca 3-4 godine kad sam držao do toga, i nisam se nikad gluplje osječao u životu. Ja si neželim dopustiti da mi rekreacija toliko zatupi život, meni to mora biti čisto ispucavanje od problema i svega, a opet da nešto korisno dobiješ na tijelu.
              Imam digitalnu vagu u kupaoni tako da radije stanem svakih par dana na vagu hahahah :P

              Comment


              • #8
                Bez uvrede al ovo je jedan od glupljih razloga kojih sam cuo,ako nesto zelis toliko zasto onda sve ne poduzmes da dodjes do tog cilja ?

                Comment


                • #9
                  Eto nakon mučenja i bezvoljnog vremena doma, okupilo se nas 4 i već 3 tjedna u teretanu idemo. Imamo našu teretanu, svatko je dao od sprava šta ima tako smo u vlastitom miru.
                  E ovako, sad ću ja vama napisati što imamo od sprava, a neka mi netko predloži kako to najbolje iskoristiti u 2 odlaska tjedno u teretanu. Nažalost radi posla i svega rijetko kad mogu više od 2 puta, tako računajte na to.

                  1.) Utega koliko znam imamo 2x15kg, 2x10 kg i hrpetina od 1,5 - 5 kg.
                  2.) Kosa šipka
                  3.) Ravna šipka
                  4.) Dvije male šipke za ruke
                  5.) Multi bench klupa, znači za vježbati od bencha pa do nogu, ovakva https://www.fitness.com.hr/images/up...405&scale=both
                  6.) Klupa za ravne trbušnjake i klupa za one kose trbušnjake
                  7.) Trenazer za trbušnjake capriolo
                  8.) Multi sprava za ruke , noge i ostalo: https://www.fitness.com.hr/Upload/Mi...a-Teretana.jpg
                  9.) Vreća za boksanje

                  Ovakve sprave imamo dva komada, jedna ne nešto u defektu za ruke tako da je namještena za noge večinom ili mrtvo propadanje na ručkama, a na drugoj najčešće ruke ili leđa vježbamo.

                  Nekako sam si konto, pošto mogu tak do 90min biti u teretanu, jel bi imalo logike da ubacim u ta dva puta način da vježbam jedan dan recimo noge, trbuh i leđa, a taj drugi dan ruke i ramena?

                  Inače nisam presretan nešto sa ekipom jer sve rade na krivi način. Svaka čast, jedan zna kako se izvode vježbe, gledao je video isječke i naučio, no sve ostalo sve kontra rade.
                  Ja sebi uzimam oko 30-40sek pauze između serija, dok eto oni po par minuta. Nekad tako borave i po 2-3h u teretani.
                  Također umjesto da drugi dan jedu normalno, oni se izgladnjuju jer njima je cilj smršaviti pošto su malo na salu pojači, no neću u detalje, hoću sebi neki plan napraviti da nemoram izmišljati šta ću raditi.

                  Pa ako tko ima volje, neka ukratko napiše tip vježbe da proučim sve to, hvala.

                  Comment


                  • #10
                    Za dva puta tjedno najbolji je FB, cijelo tijelo u treningu sa osnovnim vježbama.

                    Očito je da postoji mnogo varijacija na osnovu navedenih vježbi; one i moraju poprimati različite oblike od ciklusa do ciklusa.
                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #11
                      super, proučit ću to

                      Danas sam probao bench ponovno.

                      Eto nemam se šta sramiti, ali 65kg mogu dići 2-3 puta maks...

                      Sad evo vi meni recite koliko da maknem kila i sa koliko da vježbam bench?

                      Comment


                      • #12
                        Bench ja osobno radim sa težinom koju mogu podići 7-8 puta, sa 2-3 ponavljanja razvijaš više snagu.
                        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                        Comment


                        • #13
                          Hah, evo nakon 2 mjeseca sad dižem 75kg i to maks 4 puta. Skuzio sam da prvo 50% sam krivo radio bench,a drugo koliko god da sam bio jak u određenim pozama - toliko sam u tom benchu bio slab dok nisam malo razvio ruke i prilagodio vjezbi :P
                          Neznam, probat ću sad dalje na tih 75kg ostati još neko vrijeme dok nebude išlo više puta, pa onda postepeno dalje.
                          Digao sam predzadnji put 81 kg 2 puta, i to jedva drugi put uz malu asistenciju.
                          Ok - malo možda i krivo radim jer uvijek na kraju idem u bench dok su rukem izmorene.

                          Trenutno i dalje idem 2 puta u teretanu, nekad 3 puta, kako uhvatim vremena, stim da 3 tjedna nismo išli radi zime kad je bila, bilo je koma unutra.

                          I dalje sam na tih famoznih 87 kg. Vikendom kad su fešte doguram do 90, utorak opet 87, čak i ispod.

                          Pomak neki na sebi u smislu izgleda logično još ne vidim, jedem ajmo reći slabije jer vodim borbu sa tim trbuščićem i htio bih da on nestane - iako sve više vidim da je to kriv alkohol za vikend i moje ponekad brzo disanje i nervoza pa se napuhnem ko krava.
                          Neznam, jedno vrijeme sam i jeo ko bik i vježbao i bio sam na 87.
                          Šta god da radim sam na 87.
                          Jedino dok sam bio u bolnici 4 dana, došao sam doma sa 84.5 kg, i bogami fino ravan stomak.

                          A što radim u teretani? Pa ajmo reći kombinaciju svega, ali najviše ovim sljedom:

                          Prvih 20 minuta radim HIIT trening na način da lupam vreču dok se ne izmorim i onda odem u trbušnjake na spravu. Nakon serije trbušnjaka nazad na vreću i tako u krug, s tim da nekad ubacim noge ili sklekove i opet na vreću.
                          Rezultat je da nakon 20 minuta sam mokar, uspuhan.
                          I onda idem na večinom ruke i leđa kombinaciju i to je to, nekad više ubacim noge da malo ruke odmaram.

                          S tim da se još na kraju nakon 60-70 minuta kum i ja potučemo sa rukavicama, to je sama pamet jer se planirano lupamo u ramena i prsa, no zna i glava dobiti. I nakon 5 minuta boksa više nemogu nikamo, boks je faking super sport

                          Trebao bi prehranu srediti, trebao bih jesti da dobivam na masi lagano, no nikako.

                          Ujutro oko 7.30h pojedem neki tost manji, nekad se trujem sa paštetom ili inim sranjima. Nekad zobene no nemogu ih više jesti jer mi muka od njih svaki dan, pa kombiniram.
                          Gablec u firmi imamo oko 11-12h, i to imamo izbor od ponuđenog - uvijek gledam da je neko meso sa rižom/krumpir/tjestenina, kruh ne jedem. Jbg, gablec je plačen, nebudem birao kad je tako.
                          Oko 16-30h kad dođem sa posla jedem kod roditelja i to na način da najčešče jedem samo juhu jer volim tekuće, a pošto često i poslje 12h imamo gablec jednostavno nemogu jesti, pa uz juhu pojedem komad mesa samo uz malo priloga.

                          Navečer je standard večera, jaja sa slaninom, kuhana jaja, ili nešto složim, tuna sa tjesteninom itd....Kako imam vrmena pošto radim 2 posla i jedva stižem sve.

                          Inače nakon treninga drugi dan baš jedem sve, jer znam da treba svega da se tijelo oporavi, neću da mi mišići propadaju.

                          Comment


                          • #14
                            Poz,

                            sve u svemu bez konkretnog plana/strukture u treningu i prehrani..
                            Koliki napredak si uspio napravit od prvog posta s obzirom da je kilaza ostala ista?

                            Spominjes brzo disanje i napuhnutost, pa me interesira sto konkretno tu mislis uopce?
                            Kakve veze ima disanje sa opcom nadutosti i masnim tkivom?

                            Koncept treninga koji radis, ako i hoces nastavit HIIT odnosno kakti kardio verzija ide poslije treninga opterecenjem..
                            Ako ces koristit tegove, radis prvo njih, pa poslije toga kardio.
                            Misicni glikogen koristis kada ti jepotrebniji (snaga u treningu), HIIT odradis poslije sa snagom koja je preostala, a ne obratno.
                            Ti se potrosis i ubijes u njemu pa ne mozes odradit trening s tegovima kako spada..

                            E sad, opet se postavlja pitanje, sto je cilj uopce?

                            Ako je trenirat da se oke osjecas cisto radi samog sebe, ovo je oke plan..

                            Ako je cilj napredovat i mijenjat se (skidat masno tkivo/defkat se), ili radit na kvalitetnoj masi.
                            Generalno gledano sve bi trebalo mjenjat

                            Online Transformacijski Specijalist:
                            Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                            Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                            Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                            Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                            ->
                            http://www.fgfitness.uk
                            GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                            Comment


                            • #15
                              Napredak? Pa eto iskreno neznam, morao bih slike probati proučiti i usporediti, ali jedino što vidim je da se više ističu žile na rukama i malo utegnuo trbuh s obzirom kakav je prije bio. Najbolje meni da se bolje osječam

                              Brzo disanje imam radi stresa i depresije i nadunem se sa zrakom. Plus brzo jedem. Ako ujutro popijem (sad se nemogu sjetiti naziva) one tablete protiv nadutosti, automatski je druga priča. Jednostavno nakupi se zraka u trbuhu, tipa kao da naliješ 10l vode u želudac. Ujutro kad se probudim sve super.

                              Ok, hvala na savjetu, radit ću HIIT na kraju,nisam ovo znao.

                              Cilj? Nebih htio nabijati masu i debljati se, htio bih ostati tu na ovom nivou ali samo više izdefiniran.
                              Dobro, do 90kg bi išao da se mene pita i volio bih ostati u toj granici. Naravno, što manje masti.

                              Znači ovce i novce hahaha, a niti jedno nemogu dok ne padnem na jedan posao da radim, pa ću više vremena imati, no stignem, to ćemo za ljeto kako ide po polanu.

                              Comment

                              Working...
                              X