Announcement

Collapse
No announcement yet.

Skidanje sala stomaka,prehrana i trbusnjaci.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Skidanje sala stomaka,prehrana i trbusnjaci.

    Nisam znao u koji PF da otvorim temu pa sam odlucio ovde (valjda nisam pogrijesio).Nego zanima me posto mi se sada bas pofino nakupilo sala oko stomaka i dobio onako pomalo "izbacen stomak" cak i kada stojim normalno,pocelo mi je smetati to,a i volio bih popraviti to.Prije sam uvijek bio mrsav i stomak ravan kao ploca sve dok nisam napunio 19 godina,dok mi se pretpostavljam metabolizam nije promjenio,a sada mi je 20 godina.Znam da sada ovo sto cu pitati sve zavisi od osobe do osobe,ali opet me zanima koliko otprilike utjecu vjezbe (trbusnjaci,plankovi i ostale) samo fokusirane na stomak u skidanju sala uz ostale "klasicne vjezbe" (sklekovi,neke osnovnije vjezbe sa tegovima...),i takodje me zanima koliku ulogu tu igra ishrana?pretpostavljam da je ona mozda i kljucnog znacaja.Sada kada bih krenuo trenirati i kada bih nastavio jesti cipseve,kroasane,cokolade i ostalo,koliko bi to lose bilo cak kada bih npr.pojeo 2 pakovanja cipsa u 1 sedmici,da li bih postigao brze i bolje rezultate kada bih sve to potpuno izbacio?Sto se tice dnevne ishrane,zivim u naselju i vec mozete pretpostaviti kakva je tu ishrana,tj.eto moglo bi se reci da sam seosko dijete i da mi je takva i ishrana,navesti cu odma sta sve otprilike jedem i koliko jedem da ne bi kasnije trebao dopisivati u postove drugih ako budu htjeli pomoci..Na meniju kuci sta jedem je:grah,pire krompir,spagete sa mljevenim mesom u saftu/corbi,i bez mljevenog mesa,isto se odnosi i na makarone (nekad sa saftom nekad sa pavlakom),pecena piletina sa i bez krompira,i znam za veceru praviti omlet,stavim 3 jaja i 2 manje kasicice brasna,premazem to sa kecapom i pavlakom i ubacim koju snitu salame (znam da zvuci bljutavo i da bi neki rekli,koji ti qrac jedes jbt,ali meni je ukusno,a i vjerujem da nisam jedini koji tako eksperimentise sa omletom ),a nekad i ubacim nesto drugo,tj.eksperimentisem .Sada...sto se tice bilo kakve hrane na "kasiku" ne pojedem ni punu zdjelu,tj.pola zdjele eto vise manje ponekad,(jedino kada je grah/pasulj u pitanju,kada ubacim kupus salatu zajednom sa tim tada vec 1 i pol zdjelu mogu pojesti,a i bez kupus salate pasulja mogu u vecim kolicinama pojesti).Jednostavno jedem sto mi se postavi,nisam izbirljiv sto se hrane tice.Eto to je to.

  • #2
    Bok,

    salo neces gubit makar radio tisucu trbusnjaka dnevno.. Trbuh nisi dobio jer ti se usporio metabolizam, vec radi toga sto si poceo konzumirat vise hrane ili si postao manje aktivan (ili kombinacija oboje). Isto tako kilazu, trbuh neces gubit dokle god se to ne korigira (energetski balans, iliti unos-potrosnja).

    Rijesenje je korigirat ishranu (najlakse od cega mozes krenut jest reguliranje/reduciranje prvo navedenih "junk" namirnica).

    Treniras samo kuci?
    Online Transformacijski Specijalist:
    Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
    Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
    Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
    Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
    ->
    http://www.fgfitness.uk
    GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

    Comment


    • #3
      Originally posted by CeLe111 View Post
      Bok,

      salo neces gubit makar radio tisucu trbusnjaka dnevno.. Trbuh nisi dobio jer ti se usporio metabolizam, vec radi toga sto si poceo konzumirat vise hrane ili si postao manje aktivan (ili kombinacija oboje). Isto tako kilazu, trbuh neces gubit dokle god se to ne korigira (energetski balans, iliti unos-potrosnja).

      Rijesenje je korigirat ishranu (najlakse od cega mozes krenut jest reguliranje/reduciranje prvo navedenih "junk" namirnica).

      Treniras samo kuci?
      Da kuci samo treniram,prije 4 dana sam poceo.Sto se aktivnosti tice,i prije sam "lijencario" stalno bio kuci,jedino sto sam imao rutu "skola,kuca", i to je jedino sto se aktivnosti promijenilo.A sto se ishrane tice apetit isti imam kakav sam i prije imao,istu kolicinu hrane jedem.
      Pretpostavljam znaci da bez teretane tesko bi islo a?

      Comment


      • #4
        Teretana bi uvelike olaksala pricu, pogotovo ako cilj nije samo brojka na vagi i skidanje kilograma, vec nekakvo oblikovanje/izgradnja tijela.
        Online Transformacijski Specijalist:
        Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
        Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
        Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
        Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
        ->
        http://www.fgfitness.uk
        GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

        Comment


        • #5
          Originally posted by CeLe111 View Post
          Teretana bi uvelike olaksala pricu, pogotovo ako cilj nije samo brojka na vagi i skidanje kilograma, vec nekakvo oblikovanje/izgradnja tijela.
          Pa brojka i nije velika za moju visinu,92kg na 192cm,tako da me tu visina izvlaci,ne bih ja ni skidao kile kada bih moglo,jer kako sam bas visok i sa ovih 92kg jos uvjek izgledam pomrsav .Pa da planirao sam i da sredim tijelo,ali ne sada toliko pretjerano.Hvala na savjetu.
          Last edited by IronDany; 30-12-18, 11:51.

          Comment


          • #6
            Nemaš ti puno kila, tvoj problem je što imaš premalo mišića i previše sala. Počni raditi težinske vježbe da izgradiš mišićnu masu, mišići su ti koji troše salo, i naravno jedi manje i kvalitetnije.
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment

            Working...
            X