Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nekoliko Pitanja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nekoliko Pitanja

    Pozdrav svima!

    Kako sam donekle pohvatao konce sto zelim i kako,bilo mi je drago ali se otvorilo tisucu drugih pitanja.

    Buduci da imam ograniceno vrijeme za treniranje,odlucio sam se za Calisthenics.Ovo mi odgovara iz gotovo svakog razloga.Nemam toliko potrebe za spravama (trebam nekoliko sitnica kod kuce) dakle bodyweight je glavni,nisam obavezan ici u teretanu sto je odlicno jer sam kratak s vremenom i posljednje svidja mi se sto taj trening ukljucuje odredjene skillove.

    Ali,iako prehrana ne mora biti toliko strogo vodjena u milimetar kao kod "klasicnog" body-buildinga ipak se mora odrzavati nekakav red.
    Nasao sam ovdje na forumu ovaj link:
    https://forum.building-body.com/foru...po%C4%8Detnika

    E sad,buduci da imam 79kg i 185 cm,dakle moram naibiti misicnu masu,smatrate li da bi ovo mogao iskoristiti unatoc tome sto je ovo program prehrane za nekoga od 90 kg?
    Dakle jeli to dovoljno da bi bio u suficitu?

    Drugo,kako rekoh vec nekoliko puta ogranicen sam vremenom jer radim full-time i imam neke obaveze nakon posla.Pa bi problem sa ovim programom prehrane bio nedostatak vremena za pripremanje svega toga izmedju 6-17h.Dorucak mogu izvesti pravilno jer ujutro imam vremena.Kako zivim u Becu i radim u njemu,uvijek imam Billu ili drugi veliki supermarket u blizini,Pa me zanimalo sto mogu kupiti u trgovini,spremljeno gotovo,kao zamjenu za neke od navedenih obroka?

    Eto prvo ovo sto mi zadaje najvise brige.Pa onda ostatak da ne pisem sad kobasicu cijelu.
    Last edited by icetea666; 05-02-20, 22:29.

  • #2
    Može se i kod kuće vježbati, bw vježbe su odličan izbor za svakog rekreativca, bitno je raditi sve 3 velike skupine, noge, leđa i prsa, za to su dovoljni čučnjevi, iskoraci, zgibovi i sklekovi po mogućnosti dipsevi. Od opreme trebaš samo šipku za zgibove koju možeš kupiti za 20-ak € i uglaviti je u štok vrata, bilo bi dobro i jednu girju kupiti za čučnjeve i swing sa girjom. Uz to ubaciš malo trbušnjaka i leđnjaka i imaš sve...
    Prehrana je jednostavna, ako se ne debljaš nisi u suficitu, ali ako si početnik moguće je da ćeš biti na istoj kilaži jer možeš istovremeno povećavati mišićnu masu a smanjivati masnu...
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Iskreno ne svidja mi se ta stvar sto se na stok montira jer imam ograniceno kretanje prema gore, ne mogu na tome raditi dips, a ni stokovi u mom stanu mi ne ulijevaju povjerenje.

      Ja sam mislio uzeti nesto sto sam vidio na amazonu. Standalone set sipki na kojima mogu raditi pull-ups, dips, a za pocetak australian pull-ups i resistance band dips.Jedina mana je navodno blagi osjecaj nestabilnosti mada svi kazu da je to samo iluzija.


      Trenutno sam u fazi ojacavanja tricepsa. Do neki dan sam mogao ravno nula pravih sklekova, sad sam vec na 7 ili 8.

      Sto se tice prehrane tu zasad imam navise problema. Paziti na dovoljnu kolicinu proteina i nije tesko. Meni muku zadaju masti i UH jer ne znam koliko cega bih trebao tocno.

      Bio bih zahvalan ako bi netko mogao napisati barem popis nekih namirnica koje imaju ono sto mi treba,ako je vec puno traziti vec okviran plan prehrane

      Ili da tucem jednostavno po ribi, sniclama govedini, vocu, zitnim pahuljicama, jajima, posnom siru i integralnom kruhu, i da vidim gdje cu stici s time?

      Comment


      • #4
        Nemaš brige, i ja imam stari štok i uglavio sam tu šipku, nema šanse da to otpadne. Evo i fotka:



        You do not have permission to view this gallery.
        This gallery has 1 photos.
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #5
          Al cekaj... Kako na ovakvom setupu mozes napraviti recimo muscle-up ili chin-up?

          No i s time, nemogu na tome Dips raditi, a kupovanje odvojenih sprava mi je nezgodno zbog ogranicenog prostora.

          Ima razlog zasto ovo nije dobro rjesenje?

          https://www.amazon.de/gp/aw/d/B07GQC...?ie=UTF8&psc=1

          Comment


          • #6
            Ovo je šipka-vratilo za zgibove, ne možeš na šipki raditi dipseve. Ovo tvoje je isto dobro ako imaš mjesta u sobi.
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Originally posted by kelly View Post
              Ovo je šipka-vratilo za zgibove, ne možeš na šipki raditi dipseve. Ovo tvoje je isto dobro ako imaš mjesta u sobi.
              Bio kod ortopeda,dijagnozirana skolioza.Nije rekao nista u detalje ali se vidi na ramenu,bradavicama i na boku.
              Ono sto mene zanima je,hocu li imati problema sa nekim vjezbama poput zgibova.Trenutno ne mogu niti jedan ali vjezbam negative.Kada sam pri dnu skoro kao da mi lopatice nekako otkazu i samo se spustim dole posljednjih par centimetara,
              Na BW discordu su mi rekli da to nema veze i da ne bih trebao imati probleme radi skolioze ali rekoh da potrazim drugo misljenje.

              Drugo pitanje,ne mogu kako rekoh niti jedan pull-up ali zato mogu chin-up.Dali bi vjezbom chin-upa postigao potrebnu snagu za pull-ups?

              Comment


              • #8
                Ako trebaš drugo liječničko mišljenje odi kod drugog liječnika, nemoj to tražiti po forumima.
                Što se tiče zgibova na dobrom si putu, radi negative dok ne ojačaš za cijeli zgib, radi i jedne i druge...
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment

                Working...
                X