Announcement

Collapse
No announcement yet.

Trosenje organizma

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trosenje organizma

    Pozdrav svima, imam sledeci problem...

    Imam 26 godina i cijeli zivot sam sklon gojenju, ...zadnjih 4,5 godina zivio sam nezdravo (cigari alkohol). Visok sam 180cm, trenutna kilaza 85kg. Prije godinu i po imao sam oko 100kg sto je bilo previse i tada sam odlucio da pocnem da pazim sta jedem, nista pretjerano ali manje alkohola, manje gaziranog, manje secera, nisam nikada bio lud za grickalicama slatkisima pa mi to i nije tesko palo. Proslo ljeto sam se spustio na 80kg i ove zime sam se ugojio samo 5kg.


    Iako sam imao 80kg nisam sasvim bio zadovoljan svojim izgledom, ruke, noge, dupe mrsavo, al slauf i grudi opet odudaraju, imam i ginekomastiju sto sam mislio da je od debljine al ispostavilo se da nije, jer su grudi i dalje ostale nekako da vise.






    E sada glavni problem, vec 4 godine radim u gradskoj luci kao transportni radnik sto je veoma iscrpljujuc posao, nerijetkk mi se desi da prebacim 25-30 tona tereta preko ruka za nekih 3,4 sata rada bez pauze, pogotovo sada kada temperatura predje 20 stepeni, jednostavno mrsam na oci, i svi oko mene primjecuju. Zbog takvog posla ne mogu bas da treniram kada dodjem kuci, slobodan dan iskoristim za neki lagani kardio i vratilo i razboj zavisno od posla ako imam snage odradim u seriji po 10 ponavljanja siroki hvat na vratilo, razboj, ubacim i malo sklekova cucnjeva.


    Sto se ishrane tice jedem za dorucak jaja,kobasice,slaninu za rucak kuvana domaca jela i veceru nesto lagano ali najmanje 2 sata pred spavanje (jer mi se desavalo da dobijem napade gusenja u snu ako jedem prije kreveta) Hljeb jedem mozda 1 parce dnevno, gazirano ne pijem, popijem ponekad koje pivo ali nista vise od toga, slatkise i grickalice ne jedem uopste.


    Znam da je ovo daleko od sredjene ishrane i zivota a za to mi dosta smeta posao, radim duple smjene, trece smjene, pa recimo posle trece smjene koja zavrsava u 6 ujutru, vratim se na posao u 2 popodne opet.

    Mozete li mi preporuciti nesto od suplementacije da recimo mogu piti tokom posla kako bih kada se trosim koliko toliko sacuvao misic a istopio salo?



    Hvala unaprijed ako sam pogrijesio podforum izvinjavam se.

  • #2
    Bok,

    nijedan od suplemenata nece pretjerano pomoc kraj svega sto spominjes u naumu i cilju koji si odredio..

    Za prevenciju gubljenja misica i optimalno gubljenje masnog tkiva trebas balansiranu ishranu (dat tijelu potrebne nutrijente), prije svega pravovaljan unos proteina (ok whey protein moze pomoc pri tome), i progresivno dodavanje tereta kroz trening snage (utezi, teretana)..

    Velim, to gore je kljucno..

    Povecavanje unosa proteina kroz par mjerica wheya kroz dan mozda moze pomoc malo, ali pitanje koliko..
    Online Transformacijski Specijalist:
    Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
    Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
    Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
    Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
    ->
    http://www.fgfitness.uk
    GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

    Comment


    • #3
      Nece to ici prijatelju tako nazalost...



      Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

      Comment

      Working...
      X