Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bol u desnom predijelu glave.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bol u desnom predijelu glave.

    Pozz svima ja sam novi pa imam par pitanja treniram vec nekih 3 do 4 mjeseca i na pocetku kad sam krenuo vjezbat odradim citav trening i krenem sklekove i onda ta ostra vrela bol u glavi i neogu vise vjezbat prejako boli imam osjecaj kao da ce mi nesto puknut u glavi i poslije mjesec treninga to je prestalo kreno sam vise razgibavat glavu i sve je super.Prije neka 3 dana opet se pojavilo pa da vas pitam dal je neko imo slicno iskustvo??

  • #2
    Re: Bol u desnom predijelu glave.

    Imam ponekad slicne simptome posebno kad radim cucanj 10x10, od velikog pritiska me zaboli glava i vrti mi se, mislim da kad puls skoci u nebo i nastavis se oprerecivati dodatno dolazi do glavobolje...
    Pokusaj pravilnije disati prilikom vjezbanja, koncentriraj se i mozda pomogne malo.

    Comment


    • #3
      Re: Bol u desnom predijelu glave.

      Hvala na odgovoru ja sam mislio da je od previse napora treniram 2 puta dnevno jednom tjednom se odmaram.

      Comment


      • #4
        Re: Bol u desnom predijelu glave.

        pusim cigare al nepijem kavu imam jako visok tlak reko da nije zbog cigara da su mi pocele smetat sutra odo doktoru.

        Comment


        • #5
          Re: Bol u desnom predijelu glave.

          Originally posted by Kravlje Ludilo View Post
          pusim cigare al nepijem kavu imam jako visok tlak reko da nije zbog cigara da su mi pocele smetat sutra odo doktoru.
          od visokog tlaka može bolit glava... lijeći to...
          Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

          Comment


          • #6
            Re: Bol u desnom predijelu glave.

            @riss
            Moze li biti od prevelikih otkucaja srca? Pri velikim naporima puls dosta skoci i automatski stvara pritisak u glavi sto nakon sat treninga moze dovesti do glavobolje?

            Comment


            • #7
              Re: Bol u desnom predijelu glave.

              Mene nije bolila glava,ali nakon intenzivnih treninga ponekad osjetim pulsiranje u glavi,imam osječaj koda će mi žila eksplodirat.
              Pravilan trening,pravilna prehrana i rezultat neće izostat

              Comment


              • #8
                Re: Bol u desnom predijelu glave.

                Originally posted by WTF View Post
                @riss
                Moze li biti od prevelikih otkucaja srca? Pri velikim naporima puls dosta skoci i automatski stvara pritisak u glavi sto nakon sat treninga moze dovesti do glavobolje?
                prevelik broj otkucaja srca je upozoravajući znak a ne uzrok.. kad mišićima treba više krvi, žile se u mišićima rašire, minutni volumen srca pada i odgovor na to je povećani broj otkucaja i brži protok krvi.. povećavanjem otkucaja raste i tlak.. glava može bolit i od visokog i od niskog tlaka.. u teretani najčešće oni kojima je tlak inače niži iskuse upravo to da im tlak u glavi padne jer je krv otišla u mišiće.. onda slijedi vrtoglavica i moguća glavobolja, mučnina pa i povraćanje..
                oni koji imaju inače povišen krvni tlak, njih glava može bolit i u mirovanju ali i u naporu može počet bolit jer tlak dodatno poraste.. i pri tom brzina otkucaja nije toliko bitan faktor..
                način borbe protiv hipertenzije je smanjenje sala, prestanak pušenja i dugotrajna tjelesna aktivnost, ako je potrebno lijekovi.. ne valja da je u mirovanju iznad 140/90 mmHg
                Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                Comment


                • #9
                  Re: Bol u desnom predijelu glave.

                  Originally posted by riss View Post
                  prevelik broj otkucaja srca je upozoravajući znak a ne uzrok.. kad mišićima treba više krvi, žile se u mišićima rašire, minutni volumen srca pada i odgovor na to je povećani broj otkucaja i brži protok krvi.. povećavanjem otkucaja raste i tlak.. glava može bolit i od visokog i od niskog tlaka.. u teretani najčešće oni kojima je tlak inače niži iskuse upravo to da im tlak u glavi padne jer je krv otišla u mišiće.. onda slijedi vrtoglavica i moguća glavobolja, mučnina pa i povraćanje..
                  oni koji imaju inače povišen krvni tlak, njih glava može bolit i u mirovanju ali i u naporu može počet bolit jer tlak dodatno poraste.. i pri tom brzina otkucaja nije toliko bitan faktor..
                  način borbe protiv hipertenzije je smanjenje sala, prestanak pušenja i dugotrajna tjelesna aktivnost, ako je potrebno lijekovi.. ne valja da je u mirovanju iznad 140/90 mmHg
                  trebam li se ja brinut zbog niskpg broja otkucaja u minuti? recimo u stanju mirovanja iznosi između 50 i 55, rjeđe do 60. nemam vrtoglavica na treninzima

                  Comment


                  • #10
                    Re: Bol u desnom predijelu glave.

                    Originally posted by Kravlje Ludilo View Post
                    Pozz svima ja sam novi pa imam par pitanja treniram vec nekih 3 do 4 mjeseca i na pocetku kad sam krenuo vjezbat odradim citav trening i krenem sklekove i onda ta ostra vrela bol u glavi i neogu vise vjezbat prejako boli imam osjecaj kao da ce mi nesto puknut u glavi i poslije mjesec treninga to je prestalo kreno sam vise razgibavat glavu i sve je super.Prije neka 3 dana opet se pojavilo pa da vas pitam dal je neko imo slicno iskustvo??
                    Imao sam ja nešto slično - baš bih tako opisao, kao da će puknuti nešto, međutim, točno se sjećam kako je počelo - radio sam propadanja i kao da sam uklještio neki živac, ne znam točno, neki nezgodan pokret je bio, rame je otišlo preblizu vratu i negdje iz podnožja vrata kao da je bol skočilo prema glavi. Narednih mjesec dana znala me boliti, odnosno pulsirati prilikom svakog većeg napora, no jednostavno sam se više razgibavao u vratu, a i istezao, smanjio opterećenje i povećao broj ponavljanja i s vremenom se smirilo. Sada nema više problema.
                    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Bol u desnom predijelu glave.

                      Originally posted by cro-cop View Post
                      trebam li se ja brinut zbog niskpg broja otkucaja u minuti? recimo u stanju mirovanja iznosi između 50 i 55, rjeđe do 60. nemam vrtoglavica na treninzima
                      Ne trebas, u dugoročnom periodu, mož da napravi sranje sa zaliscima, ali inače, imas uvećanje leve pretkomore, to ti kompenzuje pritisak, tako da je sve ok. Još plus, imaš opasno velik kapacitet za povećanje snage.
                      DR. Lonnie Lowery

                      Da li ste se ikada priljubili uz vasu zenu ili devojku i primetili da su njena pozadina i butine znatno hladnije od ostatka tela?

                      Comment


                      • #12
                        Re: Bol u desnom predijelu glave.

                        Pozz ja sam mjerio tlak juce tijekom treninga imao sam 143 -103-175 otkucaj srca jel to normalno a kad neradim nista imam 142-98-112 otkucaj srca.malo sam zabrinut sa obzirom da imam 17 sad cu 18 god i imam 93 kg visina 188.svi su rekli da je taj tlak nenormalan za mene al ja se vise brinem za glavu danas odo to rijesit kod doktora.hvala na odgovorima.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Bol u desnom predijelu glave.

                          po ovome što si napisao povišen ti je i sistolički i dijastolički...i to u vrijednostima da se već može reći da je to prvi stupanj hipertenzije. Dijastolički iznad 100 već prelazi u 2. stupanj (a tebi je 98 ). Trk doktoru!
                          Last edited by Slavonka23; 28-09-12, 09:20.
                          I know i can be what i wanna be,
                          if i work hard at it,
                          i'll be where i wanna be
                          i know i can, i know i can <3

                          Comment


                          • #14
                            Re: Bol u desnom predijelu glave.

                            Odi po uputnicu za holter...

                            Comment


                            • #15
                              Re: Bol u desnom predijelu glave.

                              Danas sam bio kod doktora i dala mi je uputnicu da vadim krv a za glavu mi je rekla da je to mozda nedostatak kisika u mozgu..ako se nastavi ta glavobolja tijekom treninga dat ce mi uputnicu da snimam glavu.

                              Comment

                              Working...
                              X