Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nezgoda u teretani,preskočilo nešto u ramenu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nezgoda u teretani,preskočilo nešto u ramenu

    Pozdrav,danas sam imao nezgodu uteretani.Radio sam prsa i nakon 1 sat benča ,i 20 min kosog benča...radio sam isto kao benč ali sa jednoručnim tegovima....i 1 teg je imao 12 kg...i sad pošto sam bio umoran u petoj seriji po 10 puta ponavljanja na 6. putu sam jedva podigao teg ruke su mi drhtale i leva ruka koja je slabija otišla je u na desnu stranu ali i iza glave i nešto mi je puklo u ramenu,da nisam bacio teg mislim da bi mi čitavo rame iskočilo.....Došao sam kući stavio led i držao 40 min....u trenutku kada je puklo jako me bolilo rame i tupa bol je išla dužinom leve ruke sve do zgloba šake..najviše se osetilo u ramenu i laktu.Ništa mi nije nateklo ali rame me zaboli ne na pokrete kada ja ocu da napravim nego na pokrete na koje ne razmišljam.....u petak bi trebao raditi leđa i ramena...dali da preskočim taj trening ili?Ima li neko iskustva sa tim i jel mi može dati neke savete kako da se odnosim prema tom ramenu i boli....jer prvi put mi se desila nezgoda nakon 3,5 meseca treniranja...Pozz..Hvala unapred

  • #2
    Re: Nezgoda u teretani,preskočilo nešto u ramenu

    Bol je s prednje strane ramena-......u sredini

    Comment


    • #3
      Re: Nezgoda u teretani,preskočilo nešto u ramenu

      idi doktoru

      Originally posted by SF90X View Post
      Radio sam prsa i nakon 1 sat benča ,i 20 min kosog benča...radio sam isto kao benč ali sa jednoručnim tegovima
      what?
      A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


      If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


      * SHUT UP AND SQUAT *

      Comment


      • #4
        Re: Nezgoda u teretani,preskočilo nešto u ramenu

        Originally posted by TripleZ View Post



        what?
        Nema šta jače kad pitaš nekoga šta radiš danas, koju mišićnu skupinu a on kaže "bendž".

        Comment


        • #5
          Re: Nezgoda u teretani,preskočilo nešto u ramenu

          mozes malo pojasnit 1 sat benca i kosog 20 min

          Comment


          • #6
            Re: Nezgoda u teretani,preskočilo nešto u ramenu

            a nije ni cudo sto se ozljedio,bez uvrede sf90x ali to sto ti radi je jako glupo i nema smisla

            Comment


            • #7
              Re: Nezgoda u teretani,preskočilo nešto u ramenu

              Očito ne čitate..xD....radio sam prsa..tačnije ovu vežbu:
              http://www.google.hr/search?hl=hr&sa...px%3B330%3B281 .To su vežbe za prsa koje radim..benč,kosi benč i ova.....benč sam radio dosta serija jer oću da dobijem na snazi..a ocito sam se premorio...i na kraju ove vezbe.....nisam imao snage i ruka je prevagnula..xD

              Comment


              • #8
                Re: Nezgoda u teretani,preskočilo nešto u ramenu

                ti si pocetnik...sta ce ti toliko serija bencha .. daj nauci prvo nesto, pa onda idi raditi..

                moguce da si se sjebo dobrano...odi doktoru..
                Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                Youtube:

                Primjer treninga snage/hipertrofije
                Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                Sve o prehrani
                Sve o treningu

                Comment


                • #9
                  Re: Nezgoda u teretani,preskočilo nešto u ramenu

                  Originally posted by staragarda View Post
                  ti si pocetnik...sta ce ti toliko serija bencha .. daj nauci prvo nesto, pa onda idi raditi..

                  moguce da si se sjebo dobrano...odi doktoru..
                  Necu jos kod doktora..danas me bolilo rame isto...ali na određene pokrete a ja mogu raditi ramenom i neboli me....rukom stisnem rame neboli....ali samo na neke pokrete me zaboli...vidicu za koji dan ako se nesmiri odo kod doktora..xD

                  Comment


                  • #10
                    Re: Nezgoda u teretani,preskočilo nešto u ramenu

                    Zato sto nisi adekvatno zagrijao ramena. Pretpostavljam da te boli rotatorna manšeta a kad to jednom sjeb.eš onda se pozdravi s benchom, barem s velikim tezinama. Zato se zagrij prije nego krenes satima benchati?!
                    Najbolji nacin za zagrijati rotatornu manšetu je sljedeci:
                    Odeš na cross, staviš kilo dva, povučeš ručku da ti nadlaktica stoji uz tijelo a podlaktica ide preko pupka, I samo lagano rotiraš podlakticu s tim da ti nadlaktica mora ostati fiksirana uz tijelo.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Nezgoda u teretani,preskočilo nešto u ramenu

                      Meni se to u pravilu desi tek nakon 2 sata bendza...

                      Comment


                      • #12
                        Re: Nezgoda u teretani,preskočilo nešto u ramenu

                        Originally posted by WTF View Post
                        Zato sto nisi adekvatno zagrijao ramena. Pretpostavljam da te boli rotatorna manšeta a kad to jednom sjeb.eš onda se pozdravi s benchom, barem s velikim tezinama. Zato se zagrij prije nego krenes satima benchati?!
                        Najbolji nacin za zagrijati rotatornu manšetu je sljedeci:
                        Odeš na cross, staviš kilo dva, povučeš ručku da ti nadlaktica stoji uz tijelo a podlaktica ide preko pupka, I samo lagano rotiraš podlakticu s tim da ti nadlaktica mora ostati fiksirana uz tijelo.

                        Ovako ja mislim da to nije do zagrijavanja...jer ja sam radio gore navedenu vežbu,...za prsa....jednoručnm tegovima..i kada sam zadnju seriju na kraju radio...nisam imao snage i leva ruka mi je prevagnula na desnu stranu iznad glave.....i tu mi je nešto puklo.....i bacio sam teg..da nisam bacio mislim da bi sjebao skroz rame..evo proslo je 2 dana...i sad me skroz malo boli.......odredjenim pokretima...tako da idem danas raditi leđa a ramena cu preskociti..da malo jos odmore..

                        Comment


                        • #13
                          Re: Nezgoda u teretani,preskočilo nešto u ramenu

                          rotator si malo potrgao. najcesca ozljeda u teretani je bas to i to bas na benchu i slicnome tome. uglavnom izbaci bench ne pase ti ,radi ga eventualno jednom ,do dva puta mjesecno max tr, cetiri serije . prije nego ces ici raditi zagrij rotator zgloba ,a to je vrlo jednsotavno male bucice i istezanje sa njima za ramena i razgibavanje bi dobro doslo . jednostavno ljudi zaboravljaju da bi trebali se zagrijati prije ali ne samo na traci nego i misic koji rade
                          TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
                          Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

                          Comment


                          • #14
                            Re: Nezgoda u teretani,preskočilo nešto u ramenu

                            Originally posted by mali priest View Post
                            rotator si malo potrgao. najcesca ozljeda u teretani je bas to i to bas na benchu i slicnome tome. uglavnom izbaci bench ne pase ti ,radi ga eventualno jednom ,do dva puta mjesecno max tr, cetiri serije . prije nego ces ici raditi zagrij rotator zgloba ,a to je vrlo jednsotavno male bucice i istezanje sa njima za ramena i razgibavanje bi dobro doslo . jednostavno ljudi zaboravljaju da bi trebali se zagrijati prije ali ne samo na traci nego i misic koji rade
                            Jesi 100% siguran..jer to nije od vezbanja.....nego nezgoda...nisam imao više snage..i teg mi je prevagnuo i kako mi je ruka otišla u nezgodan polozaj.....znaci previse je otisla dole nesto je preskocilo..ja prije mislim da sam istegao nesto..jer to nije bilo od vezbanja nego kad mi je ruka otišla i teg ju je povukao brzo...i valda nezgodno i isteglo se nesto..ili slicno...nije znaci od preteranog vezbanja...nego od toga..hah....benc izbacit to mi je nezamisljivo

                            Comment


                            • #15
                              Re: Nezgoda u teretani,preskočilo nešto u ramenu

                              Prvo moras nauciti trenirati a ne s ponasati kao sivonja kad udjes u teretanu. I da, ostavi ego kuci jer zbog ega si se ozlijedio.
                              Shvati da se natjeces sam sa sobom a ne s drugima i da se ne bencha satima...
                              Svaka budaletina moze uci ( i ulazi ) u gym i odmah se zavali na bench i natovari sve ploce od 5 kg koje teretana ima nebi li izgledalo kao da dize 300 kila... A naravno da se pritom ne zagrije.
                              Malo se smiri i kreni vjezbati pametnije i razumnije inace ces biti kratkog vijeka...

                              Comment

                              Working...
                              X