Announcement

Collapse
No announcement yet.

Deadlift povreda leda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deadlift povreda leda

    Pozdrav 20 god 186 cm 77 kg Sve je pocelo prije 3 4 mjeseca s laganom(podnosljivom) boli u donjim ledima nakon treninga deadlifta i cucnjeva odnosno dizanja teretana iz takvog polozaja Umedjuvremenu bol je nakon treninga postajala sve jaca i teze podnosljiva sve do prije jedno mjesec dana kada sam radio deadlift i nesto me presijeklo tocnije u lijevoj strani donjih leda.Nastavio sam vjezbati koji dan i pauzirao 15 20 dana uz voltarene cepice deep relief i ostale stvari koje nisu imale nekog efekta.situacija se malo popravila ali sa svakim saginjanjen sjedenjem u neugodnom polozaju ustajanjem i vjezbanjem ona se pojavaca moze se opisati kao neka ostra bol lijevo od sredine leda 6 7 cm, bol se pojacava sa fizickom i bilo kakvom aktivnosti u zadnje vrijeme vise ni kremen ne pomazu.jeli neko imao slicnih iskustava jeli moguce da je disk potpuno sam neinformiran postoji li nesto sto donosi smanjenje boli u ledima i sl unaprijed hvala

  • #2
    Pozdrav.
    Najbolje bi bilo da posjetis odgovarajuceg doktora, nebi bilo dobro da se stanje pogorsa jer disk koji nije na pravom mjestu moze izazvat vece probleme od same boli. Mene je jednom presjeklo iz cista mira na mrtvom dizanju(75% o maksimuma) usred dobre forme, nisam si mogel carape normalno obut od boli,cak mi je i noga malo trnula.., uglavnom mama mi je dala rakiju od pelina koja se koristi za obloge te mi je to pomoglo kroz 3-4 dana i sad je sve uredu. pa mozes to probat.
    Uglavnom, posjeti doktora, moj savjet.

    Comment


    • #3
      Da tako je i mene oblacenje carapa i tena je,smrt prvih par dana je bilo problema kroz nogu sada nema ali leda isti bole sumnjao sam na isijas ali nakon voltarena nije to sve,sam pokusao osim doktora sada radim na jacanju trbusnog zida da nije neka nesimetrija jer 4 mjeseca sam radio samo 3 velika lifta i farmer walk

      Comment


      • #4
        da frende zove se disk hernija. ako je isto kao kod mene. u principu isti simptomi. jedino što možeš učiniti (osim posjetiti doktora, slikati kralješnicu i obaviti pretrage) možeš poraditi na donjim leđima tjst na kompletnom trbušnom i leđnom zidu. ako su ti diskovi dislocirani jedino učvršćivanje okolnih mišića može preuzeti teret, neki kažu da ćak i mišići mogu "povuć" disk nazad...
        radi hiperekstenziju, good mornings i deadlift sa minimalnim opterečenjem s večim brojem ponavljanja... napreduj fokusiraj se na položaj leđa i koristi remen
        i da maksimalno zagrijavanje prije treninga
        meni je pomoglo

        Comment


        • #5
          Mislis da bi mi dobro dosle vjezbe za komplet core deadlift s manjim kilazams i to istezanje mi godi primijetio sam al me strah raditi dl on me i doveo do ovoga
          Last edited by marince; 01-09-16, 21:00.

          Comment


          • #6
            Meni su pomogle vjezbe za bocne trbusne, ne znam kak se zove vjezba, uglavnom radil sam na onom za leđnjake samo sam se postavil bocno i tak se spustal trupom prema dole.

            Comment


            • #7
              da. definitvno ojačavanje trbušnog i leđnog zida pomaže. uzmi si trening trbuha, core-a i donjieg dijela leđa kao svakodnevni rad, izmjenično radi prednje bočne trbušne i leđa
              1 trening abbsi
              2 trening bočni trbušni
              3 hiperekstenzija good mornings i core training,
              to su sve lagane vježbe koje možeš ubacit između serija dok "restaš"
              pazi na formu i ubaci remen u trenning kad god misliš da ti je kralješnica u kompromitirajućem položaju ( deadlift, millitary press, veslanje u pretklonu itd...)
              istezanje razgibavanje zagrijavanje- shvati kao zakon bez kojeg nemoj ni počinjat trening
              ako slučajno u teretani imaš valjak za masažu prihvati ga kao best frenda. mene je spasio i sa kičmom i sa ramenima
              evo i video kako ga koristiti
              https://www.youtube.com/watch?v=fkyL_IvYBcg

              deadlift ipak smanji na max 8 ponavljanja i kontrolirano sa minimalnim opterečenjem (cca 15-20 %) i tog se drži dok ti hiperekstenzije, deadliftovi, vježbe za trbuh i vježbe koje pasivno gađaju donja leđa ne ojačaju taj dio dovoljno da možeš pomislit 100+ kg na deadu. i to ne prije nego dobiješ mišljenje liječnika





              Comment


              • #8
                Ozljede nastaju zbog nepravilne tehnike, preporuka svima pazite na tehniku a nemojte hraniti ego sa kilažama. Odi kod liječnika i učini si uslugu.
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment

                Working...
                X