Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ozljeda ramena

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ozljeda ramena

    Pozdrav svima,

    prije 6 godina ozljedio sam rame radeci bench press jer se nisam zagrijavao. Ruku sam mogao najnormalnije micati te nisam izgubio mobilnost ali je boljela kod bilo kakvog napora.
    Kroz godinu dana nestali su svi bolovi tokom kretnje ruke. Poceo sam ponovo vjezbati nakon 3 godine ali kuci i tako 2 godine sve dok prije mjesec dana nisam ponovo krenuo u teretanu.

    Nakon mjesec dana, ponovo me llijevo rame, prednji dio pocelo boljeti tokom bench presa sa bucicama, jer sam taj dan pojacao kilazu te se opet nisam dovoljno zagrijao.
    Pauzirao sam 2 tjedna, ruka me ne boli tokom dana te imam u planu poceti jace raditi ramena te vijezbe za rotatore ramena te na taj nacin smanjiti rizik da se bol ponovo pojavi.

    Prsa cu pauzirati jos mjesec dana te ih onda poceti raditi s manjim kilazama.

    U stvari, pitanje je da li mogu nastaviti sa treninzima ostatka tijela ako rame boli samo radeci prsa ili bi trebao stati sa svime?
    Koliko dugo u opce treba da se ojaca rotator ramena i da se time smanji rizik od ponavljanja ozlijede?


  • #2
    Originally posted by Klinik View Post
    Pozdrav svima,

    prije 6 godina ozljedio sam rame radeci bench press jer se nisam zagrijavao. Ruku sam mogao najnormalnije micati te nisam izgubio mobilnost ali je boljela kod bilo kakvog napora.
    Kroz godinu dana nestali su svi bolovi tokom kretnje ruke. Poceo sam ponovo vjezbati nakon 3 godine ali kuci i tako 2 godine sve dok prije mjesec dana nisam ponovo krenuo u teretanu.

    Nakon mjesec dana, ponovo me llijevo rame, prednji dio pocelo boljeti tokom bench presa sa bucicama, jer sam taj dan pojacao kilazu te se opet nisam dovoljno zagrijao.
    Pauzirao sam 2 tjedna, ruka me ne boli tokom dana te imam u planu poceti jace raditi ramena te vijezbe za rotatore ramena te na taj nacin smanjiti rizik da se bol ponovo pojavi.

    Prsa cu pauzirati jos mjesec dana te ih onda poceti raditi s manjim kilazama.

    U stvari, pitanje je da li mogu nastaviti sa treninzima ostatka tijela ako rame boli samo radeci prsa ili bi trebao stati sa svime?
    Koliko dugo u opce treba da se ojaca rotator ramena i da se time smanji rizik od ponavljanja ozlijede?
    vjerovatno radis bench presiroko, ili sipku spustas previsoko, obrati paznju na formu
    kad radis sa bucicama, okreni bucice ka unutra, znaci da su ti laktovi blizu tijela, a ne da su ispravljeni skroz, znaci radi ovako https://prnt.sc/k3420r
    ne radi nikakve vjezbe iza glave, niti upright row, moguce da ce ti propadanja prestavljati problem ako se spustas preduboku
    odmori sedmicu od svih pressova, i naredih par mjeseci radi sa maksimalno 70-80% kilazama od 1rm
    ako ne radis zadnja ramena, ubaci ih 2x sedmicno
    mozes potrazit i neke savjete na youtube (alphadestiny,athlean-x, kod njih imas savjeta sa bolnim ramenima)

    koliko dugo vjezbas, koliki su ti liftovi?

    Comment


    • #3
      Prijatelju nemoj pretjerivati sa težinama i zagrij se prije treninga, pusti ego i misli na zdravlje.
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment

      Working...
      X