Announcement

Collapse
No announcement yet.

Jel ima netko da se hrani sa raw food,samo sirovom hranom?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jel ima netko da se hrani sa raw food,samo sirovom hranom?

    Bok ekipa,
    nemojte me sad odmah popljuvati al evo ima 10ak dana da se hranim samo sirovom hranom,znači ništa se termički
    ne obrađuje nego se jede u sirovom obliku.Prehranu uglavnom čini povrće i voće te orašasti plodovi.
    Moguće je i carpaccio od mesa ili ribe.
    Prešao sam na ovu prehranu zbog zdravstvenih razloga.
    Jel ima netko od vas kakva iskustva sa ovim načinom prehrane?
    Znam,svi kažu od kud ćeš dobijati proteine ali tek sam novi u tome i triba dosta čitati,učiti ali u zelenom lisnatom povrću i orašastim plodovima te recimo u sjemenkama i prahu od konoplje može se dobiti dosta proteina.
    Na internetu sam našao da ima profi bodybuildera koji imaju lijepo građena tijela,a hrane se sa sirovom hranom.
    Slobodno komentirajte ako imate kakva iskustva o ovome.

  • #2
    Re: Jel ima netko da se hrani sa raw food,samo sirovom hranom?

    Pa proteine brojis jedino zivotinjskog porijekla, ostale ne jer nemaju sve potrebene aminokiseline tako da zaboravi to iz povrca.
    I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

    Comment


    • #3
      Re: Jel ima netko da se hrani sa raw food,samo sirovom hranom?

      a koji je to zdravstveni razlog?

      zar nesmijes ni skuhat npr grah,jaja?

      mjesanjem cistog skuhanog graha i kukuruza dobijas proteine punih aminokiselinskih vrjednosti jednak mesu.

      zamiljivo
      Pocivao u miru Bozjem

      22.12.1984 - 20.12.2012

      __________________________________________________ ___________________________

      mentor: Sasa Draskovic

      Comment


      • #4
        Re: Jel ima netko da se hrani sa raw food,samo sirovom hranom?

        Imam ulcerozni kolitis,al šta se tiče te moje dijagnoze po doktorima ja mogu jesti kuhani,dapače,po njima ja nebi smio sirovo.
        I supruga se bori sa tumorom pa smo zajedno išli na ovu prehranu jer ima dosta primjera da su se ljudi sa tom prehranom izliječili,očistili
        tijelo od svih toksina i sl.
        Da vas sad ne zamaram s tim,uglavnom kažem,želim ostati na ovoj prehrani a ujedno želim ponovno početi trenirati pa sam htio čuti vaša mišljenja.

        Evo link ako nekoga zanima,tip je vrhunski bodybuiler,a hrani se sirovom hranom.
        http://www.youtube.com/watch?v=bx_aAjxEHLw

        Comment


        • #5
          Re: Jel ima netko da se hrani sa raw food,samo sirovom hranom?

          Evo jedan zanimljivi tekst:

          Imaju li proteini biljnog podrijetla manju hranjivu vrijednost?

          Naravno da ne! U prošlosti su nutricionisti vjerovali da biljni proteini imaju manju hranjivu vrijednost od životinjskih. I danas se mogu pronaći primjeri takvog uvjerenja, prema kojem su proteini životinjskog porijekla vrjedniji od biljnih. Ono se ponajprije temelji na jednom ranom istraživanju provedenom na pokusnim štakorima koje je pokazalo da se dojenčadi štakora, koji su bili hranjeni biljnim proteinima, rast naglo ubrzao nakon što su im u prehranu dodane dodatne aminokiseline. Nakon toga se pretpostavilo da jednako pravilo vrijedi i za ljude. No u navedenim eksperimentima razlika između vrijednosti biljnih i životinjskih proteina bila je pretjerana. Osim toga, štakori i ljudi imaju različite prehrambene potrebe, a mladi štakori rastu brže od ljudske dojenčadi te im je zato potrebno više proteina. Kada bi mlade štakore hranili ljudskim mllijekom oni bi se razvijali mnogo sporije. Gore spomenuto istraživanje precijenilo je vrijednost određenih proteina životinjskoga podrijetla, pritom potcjenjujući vrijednost biljnih proteina, te je Svjetska zdravstvena organizacija napustila taj površan način ocjenjivanja proteina važnih za ljudsko tijelo.
          Je li nužno miješati proteine?

          Nimalo. Istraživanja na laboratorijskim štakorima dovela su do pogrešne teorije o miješanju proteina koja se s vremenom prilično proširila. Temeljila se na pretpostavki da bi se dodatni proteini s različitim aminokiselinama, poput onih prisutnih u grahu i grašku, trebali konzumirati pri svakom obroku s namjerom da se poveća unos aminokiselina.

          Proteini u hrani koju konzumiramo imaju različite sastave, te tako u određenim proteinima može pronaći više jednih, a manje drugih proteina. Dugo vremena se vrijednost određenog proteina mjerila prema sastavu njegovih aminokiselina i te se u ocjenjivanju uspoređivao s proteinom kokošjeg jaja koji je predstavljao 100%. Tako se u svakom proteinu zadnja aminokiselina ispod prosječnog standarda naziva graničnom aminokiselinom. To nije nužno aminokiselina prisutna u najmanjoj količini već ona prisutna u najmanjoj količini u usporedbi s proteinom kokošjeg jaja! U većini sjemenki i žitarica granična aminokiselina je lisin, a u većini mahunarki to je metionin. Triptofan je granična aminokiselina u kukuruzu, a metionin u govedini. Iako svaka namirnica ima graničnu aminokiselinu, većina namirnica ima sve aminokiseline u količini dovoljnoj za održavanje ljudskog zdravlja.

          I vegetarijancima se ponekad preporučuje da miješaju proteine biljnog podrijetla s mliječnim proizvodima, iako se danas ta preporuka smatra zastarjelom. Miješanje proteina može dovesti do smanjenja količine proteina potrebnog za održavanje pozitivne proteinske ravnoteže u ljudskom tijelu iako određena istraživanja pokazuju da do toga ne mora uvijek nužno doći. Prehrana koja se temelji na voću i povrću pruža ljudskom tijelu preporučenu količinu neizostavnih aminokiselina, te je miješanje proteina pri svakom obroku nepotrebno.

          Comment


          • #6
            Re: Jel ima netko da se hrani sa raw food,samo sirovom hranom?

            svi znamo da povrce i voce nemaju puni AK sastav, ali je moguce kombinirati dvije namirnice kako bi se to dobilo.

            http://nutritiondata.self.com/

            ovdje ti tocno pise koji je AK sastav i ispod toga imas "Find foods with complementary profile".

            jako ti olaksava

            i savjet - kada nesto trazis, primjerice grasak (peas), uvijek upisi raw, jer ti izbaci brdo graskova, al najcesce u nekom jelu, a to ti ne treba...
            prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

            Comment


            • #7
              Re: Jel ima netko da se hrani sa raw food,samo sirovom hranom?

              Hvala ti Coffey,proučit ću malo tablice.Svaka ti čast.

              Comment


              • #8
                Re: Jel ima netko da se hrani sa raw food,samo sirovom hranom?

                ja sam bio na sirovoj hrani nekoliko meseci, a praktikujem skoro sve sirovo sad upravo od ovog meseca pa do jeseni...
                Iskustvo: smršao sam previše, jer nisam mogao uneti dovoljno kalorija, pa zato sad kombinujem s kuvanom hranom dami se to ne bi desilo ponovo!
                Savet: nikako nemoj da se hraniš presnom hranom baziranom na zelenišu i orašastim plodovima, jer se tako hraniš masnijom hranom od mesojeda. Najveći deo kalorija, oko 70-80 posto mora biti iz voća! Masti su štetne ako prekoračuju 10-20% kalorija, bilo da su "zdrave" ili nisu. Svakako ćeš imati probleme s varenjem ako jedeš puno masnoća.
                Lekovitost presne ishrane nije ultimativna: mnoge znam koji se i nisu izlečili. A znam i mnoge koji su se izlečili SAMO kuvanom hranom biljnog porekla, tj. makrobiotikom. Ali znam i one koji se nisu izlečili makrobiotikom. Moja poenta je da svako mora da iskreno utvrdi šta mu prija, kuvano ili ne, ali mora se kretati u zdravim okvirima: najviše UH, umereno proteina i malo masnoća u ishrani (govorim o ishrani za normalne ljude i bolesne, a ne za bodibildere).
                Moja filozofija je da jedem puno presne hrane, ali samo one koja mi je ukusna onakva kakva je, bez začina. A to je uglavnom voće i "voćasto" povrće (paprika, paradajz, itd), blago zeleno lisnato povrće (blitva, salata) i ponekad jače zeleno (raštan, spanać) u voćnim smoothie-jima.
                Voće je ultimativna presna hrana! Ja sam danas pojeo lubenicu od 8 kg (računam da je imala 6 kg jestivog dela) i osam banana, a tek ću sad da jedem nešto kuvano. To je prava uživancija, unosiš dovoljno kalorija, minerala, vitamina... a u svemu ovome ima i 46 g proteina (naravno "nekompletnog" - oko ovoga više ne vodim rasprave...
                Preproučujem ti da uključiš blagu kuvanu hranu, tipa bareni krompiri, 1-1,5 kg po obroku... ako možeš i hummus da jedeš, odlično, pun je kalorija i proteina.
                Pozdrav!
                PS: evo šta ima u lubenici i bananama koje sam pojeo to je uz pomoć Cron-O-Meter aplikacije, skineš je sa neta i pratiš sve šta si jeo, kalorije, vitamine, minerale...

                Picture 6.png
                Picture 7.png
                “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                mind, it doesn’t matter.”

                Comment


                • #9
                  Re: Jel ima netko da se hrani sa raw food,samo sirovom hranom?

                  Ako nisi pročitao ovu knjigicu onda preporučam. Zeleni kašasti sokovi.

                  http://www.building-body.com/forum/t...eleno+zdravlje
                  The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

                  Comment


                  • #10
                    Re: Jel ima netko da se hrani sa raw food,samo sirovom hranom?

                    pozdrav,

                    vec sam 5 mjeseci na biljnoj prehrani, hemp protein vam je kljucan za treninge, poboljsa vam se izdrzljivost, snaga, imate vise energije tokom dana i spavate manje, uglavnom pocnete zivit zivot, dok probava mesa umara vas organizam, daje vam bolesti i na kraju vam da trbusinu koju nemozete kontrolirati a da ne pocnete sa jos nezdravijom prehranom. pazite ako zelite krenuti na biljnu prehranu, da su vam povrce, voce, orasasti plodovi i ostalo organskog uzgoja.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Jel ima netko da se hrani sa raw food,samo sirovom hranom?

                      Marijanb jel uspijevaš dobivati na masi,možeš mi malo opisati tvoju prehranu.Kako uspiješ natući 3000kcal u danu,od čega?

                      Comment


                      • #12
                        Re: Jel ima netko da se hrani sa raw food,samo sirovom hranom?

                        Ako se hraniš isključivo sirovom hranom, a ne izbjegavaš mliječne proizvode, mogao bi ubaciti sirovo mlijeko ili sirovi svježi sir.
                        Tako možeš sakupiti kvalitetne proteine i kalorije, kojih uvijek fali na raw foodu...

                        Comment


                        • #13
                          Re: Jel ima netko da se hrani sa raw food,samo sirovom hranom?

                          Hvala Simba1,za sad izbjegavam mliječno al ću vidit.Malo sam čitao,konopljin prah je jako dobar izbor proteina,od žitarica
                          recimo quinoa i amarant su bogati UH i P,nebi ih kuhao nego preko noći samo močio u vodi da omekšaju.
                          Jeste pogledali onaj link sa početka teme o profesionalnom bodybuilderu koji se hrani sirovom prehranom?Izgleda da je moguće
                          dobijati na masi sa ovim načinom prehrane.
                          Još skupljam podatke kako da si složim jelovnik da nabijem dnevno potrebne kalorije i UH,P,M..

                          Comment


                          • #14
                            Re: Jel ima netko da se hrani sa raw food,samo sirovom hranom?

                            Ovaj bodibilder iz videa jede samo voće cjeli dan uz malo sjemenki, orašara i salate, a prilično dobro izgleda za svojih 55 godina:

                            Comment


                            • #15
                              Re: Jel ima netko da se hrani sa raw food,samo sirovom hranom?

                              Stvarno,za svoje godine izgleda odlično.Znači da se sirovom prehranom ipak može napredovati i graditi mišiće.

                              Comment

                              Working...
                              X