Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kakvu hranu jesti za povecanje misicne mase?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kakvu hranu jesti za povecanje misicne mase?

    Znaci visok sam oko 186 imam 73 kilograma 16 godina, imam misica dosta ali to mi nije to kad nema misicne mase, jer mi misici ne izgledaju bas nesto veliki. Pa bi vas moliko ako mi mozete reci kako povecati misicnu masu i sto kazete na onaj Serious Mass od optimuma koliko to djeluje? HVALA!

  • #2
    Re: Kakvu hranu jesti za povecanje misicne mase?

    citaj po forumu, imas tude prehrane.
    Do Whatever the Fuck You Wanna Do

    progressive overload, squat, deadlift, bench press.
    kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

    Youtube:

    Primjer treninga snage/hipertrofije
    Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
    Sve o prehrani
    Sve o treningu

    Comment


    • #3
      Re: Kakvu hranu jesti za povecanje misicne mase?

      Mnogo mnogo proteina, UH. Jedi 5-6 obroka dnevno čak i više. Treniraj jako i rezultati će doći.

      Comment


      • #4
        Re: Kakvu hranu jesti za povecanje misicne mase?

        OK, hvala

        Comment


        • #6
          Re: Kakvu hranu jesti za povecanje misicne mase?

          vise jedi manje suplementiraj. Biraj visokovrijedne namirnice bogate proteinima, ugljikohidratima i mastima. I trebaju ti kalorije. Mnogo mnogo kalorija, ako zelis rasti. Imas linkove od Dizajnera u postu iznad ovog


          Znam jednog momka, mrsav je kao sibica a trenira dvije godine. Jak je i sve, ima misica ali sve je uglavnom tanko, nema masu i nikako da to poraste. Unatoc tome sto jede 7 puta dnevno sve po striktnim pravilima, ne moze nikako do vece mase. No iako unosi proteine u omjerima koji bi trebali za misicni rast i UH i nezasicene masti, jednostavno stoji.

          No problem je prvo, momak unosi vrlo malo kalorija u organizam (tako da je u pravilu stalno u kalorijskom deficitu) jer jede kao da je u fazi definicije, drugo provodi 6 dana u tjednu u teretani po 2,5 sata.
          Samo mudri tragaju za mudrošču - S. Suzuki

          Comment


          • #7
            Re: Kakvu hranu jesti za povecanje misicne mase?

            Dobro al jel moze netko reci koja to hrana da bude, dosta mesa, riže ?

            Comment


            • #8
              Re: Kakvu hranu jesti za povecanje misicne mase?

              Originally posted by markozz View Post
              Dobro al jel moze netko reci koja to hrana da bude, dosta mesa, riže ?

              http://www.building-body.com/forum/t...l=1#post921018

              tu ti je sve temeljito objasnjeno, ne mozes promasiti.

              Comment


              • #9
                Re: Kakvu hranu jesti za povecanje misicne mase?

                Originally posted by markozz View Post
                Dobro al jel moze netko reci koja to hrana da bude, dosta mesa, riže ?
                Prijatelju nemozes nikad nać isti program za svakog covjeka, ali recimo ja sam dosta kg dobio bez ikakvih suplimenata, doduse uz misice je doslo i nesto sala ne puno , ali kazem nisam se striktno drzo svega uglavnom moja prehrana je bila bazirana na sto vecem i češćem unosu hrane a kombiniro sam svinjetinu, piletinu, krumpir, rižu, posni sir, mlijeko, kikiriki, i naravno jaja.
                Masa je MaMa

                Comment


                • #10
                  Re: Kakvu hranu jesti za povecanje misicne mase?

                  Protein foods are the best to increase the muscles mass.
                  Take natural and organic proteins rather than protein powder and supplements for the better muscles recovery.
                  You can add raw eggs, chicken, fish, meat, nuts, beans, cheese, leafy vegetables, and protein shakes etc. in your routine diet for your muscles building purposes.
                  adamprowse personal trainer

                  Adam Prowse Personal Trainer,
                  2/539 High Street Maitland,
                  New South Wales 2320, Australia

                  Comment


                  • #11
                    Re: Kakvu hranu jesti za povecanje misicne mase?

                    Originally posted by Conroy View Post
                    Protein foods are the best to increase the muscles mass.
                    Take natural and organic proteins rather than protein powder and supplements for the better muscles recovery.
                    You can add raw eggs, chicken, fish, meat, nuts, beans, cheese, leafy vegetables, and protein shakes etc. in your routine diet for your muscles building purposes.
                    Any comment?
                    adamprowse personal trainer

                    Adam Prowse Personal Trainer,
                    2/539 High Street Maitland,
                    New South Wales 2320, Australia

                    Comment


                    • #12
                      Re: Kakvu hranu jesti za povecanje misicne mase?

                      Originally posted by Conroy View Post
                      Protein foods are the best to increase the muscles mass.
                      Take natural and organic proteins rather than protein powder and supplements for the better muscles recovery.
                      You can add raw eggs, chicken, fish, meat, nuts, beans, cheese, leafy vegetables, and protein shakes etc. in your routine diet for your muscles building purposes.
                      but a lot of times discussed about a lot of topics ... nobody said it was bad but plant proteins are one animal the other and say to me, to achieve my goal because it takes 150 grams of protein and how do I eat it all in the extreme case, if it makes it on to me to bear financially) because besides me they needed a lot of carbohydrates, fats ... and do not want to even imagine how they needed those which are at 3500-4000 calories a day ...
                      and whey protein is very different from that of meat or eggs or fish by Absorption and now again to name just a few there and the portal
                      Last edited by SLAVA86; 01-03-14, 09:02.
                      Nije sramota past vec ostat lezat!

                      Comment


                      • #13
                        Re: Kakvu hranu jesti za povecanje misicne mase?

                        Originally posted by markozz View Post
                        Dobro al jel moze netko reci koja to hrana da bude, dosta mesa, riže ?
                        od proteina meso jaja mlijeko
                        od UH riza, tjestenina, integralna peciva
                        masti vec uneses, ali nije naodmet omega-3 ili tako nesto
                        i dnevno saka oraha, badema, kikirikija- kako ti najbolje paše

                        Comment


                        • #14
                          Re: Kakvu hranu jesti za povecanje misicne mase?

                          zavisi ,koja hrana nije nista jos dokazano niti pravilo .. ,ja jedem biljnu hranu ,pa imam 96 kg ,sa boljom formom nego kad sam jeo 200 grama zivotinjskih proteina dnevno ,bolje dizem ,bolji kardio ,visi testosteron i manji body fat nego ikad ,a pojedem samo 100 -120 grama biljnih proteina dnevno .

                          Comment


                          • #15
                            Re: Kakvu hranu jesti za povecanje misicne mase?

                            DORUČAK:
                            - 4-6 bjeljanjaka,2 cijela jaja
                            - 1 porcija zobenih pahuljica
                            - 1-2 banane

                            RUČAK:
                            - 170-250g mljevene nemasne govedine(junetine,teletine)
                            - 2 šalice tjestenine
                            - 1 šalica,brokule,graška,mrkve

                            PRIJE TRENINGA(1-2H)
                            - 1 šalica nemasnog sira
                            - 3-4 kriške raženog tosta sa 2 žliceđema od grožđa


                            NAKON TRENINGA(0,5-1H)
                            - Whey protein shake(2 mjerice proteina)
                            - 1,5 šalica riže sa 4-5 žlica grožđica

                            VEČERA
                            - 200-250g pilečih prsa
                            - 1-2 slatka krumpira
                            - 1 šalica graška,kukuruza i mrkve
                            uz to sve preko dana ubacim u mikser saku dvije orasa,badema,ljesnjaka,kikirikija,pistacije(bilo cega od toga) ,svjezeg voca(borovnice,maline 1-2 banane) zbog jos vise kalorija i masnoca iz orasastih plodova,
                            1 šalica mi je mjerica odprilike 180-200g
                            mislim da ti to sve iznosi cca 2600 kalorija..trebao bi povecati jos za 1000 minimalno ako hoces masu,znai povecas obroke ili ubacis jos nesto...
                            suplementi obavezno whey protein i nesto od ugljikohidrata ako mozes
                            i 3-4 dana u teretani

                            Comment

                            Working...
                            X