Announcement

Collapse
No announcement yet.

prehrana- mrsavljenje semi-pocetnik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • prehrana- mrsavljenje semi-pocetnik

    Pozdrav svim ljudima dobre volje,
    Imam pitanje tj trebam savjet za prehranu, raim li dobro itd itš, dakle:

    Visok sam 184 tezak variram izmedju 95-99 24, godine
    U teretanu sam isao i idem manje vise rekreativno i zbog licnog zadovoljstva i kao takva mi je jedini nacin za skidanje suvisnih kilograma kojih ima podosta ili ja to tako gledam.
    Prosle godine sam drzao dijetu koja je izgledala ovako:
    Dakle 5-6 obroka
    Ujutro zobene 150g + whey mvp neki neznam
    Medjuobrok vocka grejp jabuka zavisi sta se nadje
    Rucak 200-250 pilecih prsa plus riza + paprika uglavnom
    Pre treninga 100g tjestenine i 4 jaja kuvana
    Posle treninga 200- 250 pilecih i riza
    Pred spavanje posni sir + sjemenke, kikiriki ili ljesnjaci.
    I po tome je islo ok i zadovoljan sam bio donekle, jer ne bih danas pravio ovaj topic.
    Ono sto sam htio pitati jeste da li je ovaj bolji s obzirom da mi je riza i zobene pakao za jesti pa da vidim moze li ovako:
    Jutro 2 kriske razenog/integralnog domace pravljeno plus whey
    Vocka banana grejp limun jabuka itd
    Rucak piletina 200-250 grama + krompir
    Ovdje nedostaje pred trening sta da radim da li po onom gore
    Posle 200-250 pilecih + krompir kuhani/ suho peceni
    Posni sir 250 g sjemenke šaka.
    Koristim maslinovo ulje samo da premazem ribu njome, a ponekad koji put u 7 dana ubacim tunjevinu 150 grama sa razenim ( to mi je kao poslastica) umjesto piletine. Pijem minimum 5 litara vode dnevno, nekad mineralnu. treniram s obzirom da je clanarina jako skupa 3 puta tjedno jos ovaj mjesec inace princip 4 treninga i plsle svakog 25 minuta kardija sto trcanja sto bicikla sto slidera.

    Moje pitanje je preporuka za prehranu takl da budem u deficitu ako vec nisam. Sta vamo ne valja? Sta bi mi preporucili? Naima u prvih tjedan sam dobio na tezini sto mi je cudno ali mislim da je to zbog prevelike stanke i mlijecne kiselina u misicima, jesam lk u krivu? Kadio ostalim danima, da li da ubacim? Kako koliko i sto i kad?

    Smatrajte da sam gledao svuda sto i kako ali nikako nemogu da shvatim kad sta smijem, malo je tesko bilo snaci se stoga molkm vas ako zelite ostavite konstruktivno misljenje a ne da trazim po forumu jer, ne bih postavljao temu da sam nasao odgovor.

    Hvala vam unaprijed.
Working...
X