Announcement

Collapse
No announcement yet.

buff - Moj plan prehrane za masu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • buff - Moj plan prehrane za masu

    Pozdrav svim članovima foruma,
    Imam 16 godina i bavim se BB nekih 2 mjeseca i imam osnovnog iskustva u vezi treninga i prehrane, u ovoj temi sam htio napisati svoj plan prehrane, ali prije toga bih naglasio da treniram ponedjeljak, srijeda i petak i idem u skolu ujutro

    DORUČAK
    - 3 CIJELA JAJA
    - 1 BJELANAK
    - NEKO VOĆE

    ODMAH POSLIJE TRENINGA
    -MJERICU GOLD WHEY STANDARD

    POSLIJE TRENINGA (KRUTI OBROK)
    - 6 BJELANAKA
    - 100gr. RIŽE

    RUČAK
    - PILETINA / PILECA PRSA

    MEĐUOBROK
    - TUNJ

    VEČERA
    - PILETINA / PILECA PRSA

    1340K, 140P, 105UH, 40M
    ali 1gr proteina ima 4kcal, 1gr uh 4kcal, 1gr masti 9kcal
    i onda izadje ovako

    560Kcal iz Proteina
    520Kcal iz UH
    360Kcal iz Masti

    2780K, 140P, 105UH, 40M

    Pitanje
    Da li je dobar plan za misicnu masu, ako nije sta bih trebalo izmjeniti i jos jedno pitanje ako jedem npr. pileca prsa i ona imaju 23gr proteina da li mogu smijem dodati cca 7gr. proteina iz jedne čaše mlijeka i tako za svu hranu koja nemaju 30-tak gr. proteina nadoknadit iz mlijeka
    Hvala svima koji odgovore
    Last edited by buff; 19-10-14, 22:03.

  • #2
    Re: Moj plan prehrane za masu

    Originally posted by buff View Post
    Pozdrav svim članovima foruma,
    Imam 16 godina i bavim se BB nekih 2 mjeseca i imam osnovnog iskustva u vezi treninga i prehrane, u ovoj temi sam htio napisati svoj plan prehrane, ali prije toga bih naglasio da treniram ponedjeljak, srijeda i petak i idem u skolu ujutro

    DORUČAK
    - 3 CIJELA JAJA
    - 1 BJELANAK
    - NEKO VOĆE

    ODMAH POSLIJE TRENINGA
    -MJERICU GOLD WHEY STANDARD

    POSLIJE TRENINGA (KRUTI OBROK)
    - 6 BJELANAKA
    - 100gr. RIŽE

    RUČAK
    - PILETINA / PILECA PRSA

    MEĐUOBROK
    - TUNJ

    VEČERA
    - PILETINA / PILECA PRSA

    1340K, 140P, 105UH, 40M
    ali 1gr proteina ima 4kcal, 1gr uh 4kcal, 1gr masti 9kcal
    i onda izadje ovako

    560Kcal iz Proteina
    520Kcal iz UH
    360Kcal iz Masti

    2780K, 140P, 105UH, 40M

    Pitanje
    Da li je dobar plan za misicnu masu, ako nije sta bih trebalo izmjeniti i jos jedno pitanje ako jedem npr. pileca prsa i ona imaju 23gr proteina da li mogu smijem dodati cca 7gr. proteina iz jedne čaše mlijeka i tako za svu hranu koja nemaju 30-tak gr. proteina nadoknadit iz mlijeka
    Hvala svima koji odgovore
    Prvo.... doručak...
    3 cijela jaja i jedan bjelanjak nisu dovoljno proteina po obroku, ubaci nešto jogurta i žitarica koje imaju nizak GI za razliku od voća koji od UH sazdrže fruktozu koja se velikim djelom direktno skladišti kao mast i koja je također brzi UH tako da te neće opskrbljivat energijom kroz duže vrijeme.

    Poslje treninga 1 mjerica gold whey standarda.... Kao prvo, gold whey standard je pre skup i neisplativ, ima puno jeftinijih proteina koji će obavit svoju zadaću ništa manje loše od apsurdno skupog Gold Standarda. Druga stvar, 1 mj proteina je, ako je izvažeš, onih 77cc, niti 20 g, od kojih nije sve protein, dakle to ti je nekih 16 g proteina za PWM šta je pre malo, a da ne govorim kako ne unosiš nikakve ugljikohidrate koji su ključni za podizanje inzulina. Dakle 2 mjerice + barem mjericu ipo glukoze, vitarga, carbonoxa ili barem 2 banane.

    Di su ti ugljikohidrati za ručak i večeru???
    I prije spavanje radije umisto piletine pojedi posni sir jer se sporije probavlja i dotok aminokiselina je duži.

    Comment


    • #3
      Re: Moj plan prehrane za masu

      Um, 560+520+360 = 2780??
      Neznam koje od tih brojski su ti krive, al tu je premalo svega. Ak su ti podaci sa profila tocni ako se ne varam tebi treba nekih 2800-3100 kalorija zavisi kolko treniras. Uh je daleko premalo, nemozes rasti bez UH. Prehranu necu komentirati jer khan ti je rekao kak treba biti. Mozes dodati proteine iz drugih izvora al po mogucnosti da to nebude stalno mlijeko. Mlijeko generalno nije najbolja namirnica, ok je piti mlijeko tu i tamo al stalno dodavati kao izvor proteina nije dobro. Rade pojedi veci komad piletine ( bar piletina ima hrpu proteina) neg da nadojes proteine kroz mlijeko. Ak ti fali proteina a nisi u mogucnosti ga dobiti iz hrane popij jos jedan shake npr ujutro.

      Comment


      • #4
        Re: Moj plan prehrane za masu

        Originally posted by Kahn View Post
        Prvo.... doručak...
        3 cijela jaja i jedan bjelanjak nisu dovoljno proteina po obroku, ubaci nešto jogurta i žitarica koje imaju nizak GI za razliku od voća koji od UH sazdrže fruktozu koja se velikim djelom direktno skladišti kao mast i koja je također brzi UH tako da te neće opskrbljivat energijom kroz duže vrijeme.

        Poslje treninga 1 mjerica gold whey standarda.... Kao prvo, gold whey standard je pre skup i neisplativ, ima puno jeftinijih proteina koji će obavit svoju zadaću ništa manje loše od apsurdno skupog Gold Standarda. Druga stvar, 1 mj proteina je, ako je izvažeš, onih 77cc, niti 20 g, od kojih nije sve protein, dakle to ti je nekih 16 g proteina za PWM šta je pre malo, a da ne govorim kako ne unosiš nikakve ugljikohidrate koji su ključni za podizanje inzulina. Dakle 2 mjerice + barem mjericu ipo glukoze, vitarga, carbonoxa ili barem 2 banane.

        Di su ti ugljikohidrati za ručak i večeru???
        I prije spavanje radije umisto piletine pojedi posni sir jer se sporije probavlja i dotok aminokiselina je duži.

        Ubacit ću 3 cijela jaja, dva bjelanka i 50gr. zobenih da li je dovoljno ?

        Ubacit ću i glukozu imam kod kuće, da li cu je mjesati zajedno sa wheyom ili odvojeno ?

        Comment


        • #5
          Re: Moj plan prehrane za masu

          Originally posted by Megaman View Post
          Um, 560+520+360 = 2780??
          Neznam koje od tih brojski su ti krive, al tu je premalo svega. Ak su ti podaci sa profila tocni ako se ne varam tebi treba nekih 2800-3100 kalorija zavisi kolko treniras. Uh je daleko premalo, nemozes rasti bez UH. Prehranu necu komentirati jer khan ti je rekao kak treba biti. Mozes dodati proteine iz drugih izvora al po mogucnosti da to nebude stalno mlijeko. Mlijeko generalno nije najbolja namirnica, ok je piti mlijeko tu i tamo al stalno dodavati kao izvor proteina nije dobro. Rade pojedi veci komad piletine ( bar piletina ima hrpu proteina) neg da nadojes proteine kroz mlijeko. Ak ti fali proteina a nisi u mogucnosti ga dobiti iz hrane popij jos jedan shake npr ujutro.
          Na jednoj stranici mi je izašlo sa ovakvim planom prehrane 1340 kcal + kalorije iz proteina, uh i masti = 2780 kcal

          Comment


          • #6
            Re: Moj plan prehrane za masu

            Originally posted by buff View Post
            Ubacit ću 3 cijela jaja, dva bjelanka i 50gr. zobenih da li je dovoljno ?

            Ubacit ću i glukozu imam kod kuće, da li cu je mjesati zajedno sa wheyom ili odvojeno ?
            Skupa s wheyom pij glukózu. Ma ubaci 100g zobenih. I sa ručkom i večerom ubaci smeđe riže. Falí ti UH.

            Comment


            • #7
              Re: Moj plan prehrane za masu

              Originally posted by Kahn View Post
              Skupa s wheyom pij glukózu. Ma ubaci 100g zobenih. I sa ručkom i večerom ubaci smeđe riže. Falí ti UH.
              Da li ću se udebljati od tolike količine UH i kalorija ?

              Comment


              • #8
                Re: Moj plan prehrane za masu

                Tesko je reci, svacije tijelo je razlicito. Probaj jedno 2-3 tjedna tako pa ak vidis da prebrzo dobivas kile i smanji.

                Comment


                • #9
                  Re: Moj plan prehrane za masu

                  Povečaj UH, ako te budu debljali onda ih smanji i dodaj masti. Maslinovo ulje, orašasti plodovi. Vidi što ti bolje odgovara. Vidim imaš 85 kila u unosiš 140 grama proteina? Ja sa 10 kila manje unosim 300 proteina.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Moj plan prehrane za masu

                    Originally posted by bugi View Post
                    Povečaj UH, ako te budu debljali onda ih smanji i dodaj masti. Maslinovo ulje, orašasti plodovi. Vidi što ti bolje odgovara. Vidim imaš 85 kila u unosiš 140 grama proteina? Ja sa 10 kila manje unosim 300 proteina.
                    I sta ti bude od 300 gr proteina osim sto opterecujes nepotrebno bubrege ?
                    2gr po kg je onako cisto dosta po vecini studija,a ne sad 300 gr proteina lol treba 300 gr dnevno student a kamoli skolarac priustiti...

                    Sent from my Coolpad 8297W using Tapatalk
                    http://www.youtube.com/watch?v=HB7EljkVm6A
                    BB AND THIS !

                    Comment


                    • #11
                      Re: Moj plan prehrane za masu

                      Originally posted by emperor View Post
                      I sta ti bude od 300 gr proteina osim sto opterecujes nepotrebno bubrege ?
                      2gr po kg je onako cisto dosta po vecini studija,a ne sad 300 gr proteina lol treba 300 gr dnevno student a kamoli skolarac priustiti...

                      Sent from my Coolpad 8297W using Tapatalk
                      3 po kg je najbolje, a bugi uzima ipak malo previše. Svoje pare baca, ne moje.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Moj plan prehrane za masu

                        Ja unosin izmedju 1.5 i 2g po kg, i tako od samog pocetka treniranja pa do danas. Ne znan kakve bi efekte imalo jos P u prehrani, al ne virujen da bi bilo cudotvorno, osim u praznjenju mog novcanika.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Moj plan prehrane za masu

                          Originally posted by Maximus1950 View Post
                          Ja unosin izmedju 1.5 i 2g po kg, i tako od samog pocetka treniranja pa do danas. Ne znan kakve bi efekte imalo jos P u prehrani, al ne virujen da bi bilo cudotvorno, osim u praznjenju mog novcanika.
                          Veće ruke i veći bench, eto kakve

                          Comment


                          • #14
                            Re: buff - Moj plan prehrane za masu

                            Zlobnice! :'(

                            Comment


                            • #15
                              Re: Moj plan prehrane za masu

                              Originally posted by emperor View Post
                              I sta ti bude od 300 gr proteina osim sto opterecujes nepotrebno bubrege ?
                              2gr po kg je onako cisto dosta po vecini studija,a ne sad 300 gr proteina lol treba 300 gr dnevno student a kamoli skolarac priustiti...

                              Sent from my Coolpad 8297W using Tapatalk
                              Što da dignem ako mi fali da budem u suficitu. Uh loše djeluju na mene, masti su već dosta visoko.

                              Comment

                              Working...
                              X