Announcement

Collapse
No announcement yet.

Jaja - sve o jajima

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jaja - sve o jajima

    Da li vrijedi da pojedem 6 bjelanjaka ako ne pojedem ni jedan žutanjak jer mi je on odvratan? Koliko je to zdravo? Jer sam čula da ipak treba uz bjelanjke konzumirati i žutanjak zbog nekakve sinteze tvari.

  • #2
    Draga Hardcoro,

    ranijne su bilderi izbjegavali žutanjke jer imaju prilicno vise kolesterola nego bjelanjci.
    Suvremena medicina je ustnovila da priliv kolesterola u tjelo putem ishrane ne može petitioner ili preopteretiti tijelo s kolestrolom. Dakle može se jesti hrana bogata kolesterolom i to nije nikakva zdravstvena smetnja.

    Jetra sama proizvodi kolesterol i ako ona proizvodi suvise kolesterola onda nastaju zdravstveni problemi a ne zbog suvisnog priliva kolesterina preko ishrane.

    Ukoliko netko ima suvisak loseg kolesterola u krvi moze se toga osloboditi ciscenjem jetre. Bezopasni alternativni - uradi sam sistem - za ciscenja jetre se moze naci na sajtu Dr. Hulde Clark.
    bodybuilding is not just your body, you build your spirit and personality, and when you make it flow together, it shows you some hidden paths

    Comment


    • #3
      Ja osobno smazem oko 5-8 bjelanjaka ujutro, a zumanjak mozda jedan ako mi je dan

      Comment


      • #4
        ja pojedem 6 bjelanjaka, i jedan žutanjak na silu; al' već su mi prisjela jaja

        Comment


        • #5
          Re: jaja

          sta je ovo ljudi pa meni je zumanjak drazi tristo puta od bjelanjka.A bilderi izbjegavaju bjelanjak tako da ti je dobro sto ga nisi jeo.

          Comment


          • #6
            Re: jaja

            kakva jaja pijete, mislim cija, kokosja?

            Morate probati kakvog je odbojnog teka racje jaje. Od domace patke;
            boze sacuvaj dok bjeljanjak klizne..
            Nisam tražio za život koji mi je dan. Ali mi je dano. Ništa više. I time... Dajem sve od sebe

            Comment


            • #7
              Re: jaja

              Originally posted by hardcora
              Da li vrijedi da pojedem 6 bjelanjaka ako ne pojedem ni jedan žutanjak jer mi je on odvratan? Koliko je to zdravo? Jer sam čula da ipak treba uz bjelanjke konzumirati i žutanjak zbog nekakve sinteze tvari.
              vrijedi ako uz to jedeš neki ugljikohidrat, ako samo jedeš bjelanjke, nije dobro. Sami proteini nemogu, ili masti ili UH.

              Comment


              • #8
                Re: jaja

                Originally posted by muhammed
                ....A bilderi izbjegavaju bjelanjak tako da ti je dobro sto ga nisi jeo.
                Odkad to? I zasto je dobro ne jesti bjelanjak?? U njemu je sve dobro iz jajeta...

                Comment


                • #9
                  Re: jaja

                  Mislio sam na zumanjak,a nije ni meni jasno zbog cega.

                  Comment


                  • #10
                    Re: jaja

                    Cjelovito jaje je odličan obrok i ne bi trebalo bacati žutanjak.Suprotno modi jedem 10 cjelih jaja ili punomasni sir kao zadnji obrok prije spavanja.Kolesterol je potreban tijelu pošto veliki broj procesa zahtjeva njegovu prisutnost(produkcija primarnoseksualnih hormona,stanična membrana je sastavljena od kolesterola...) tako da bez kolesterola nula bodova u bb.Problemi nastaju kada prehranom dovedemo tijelo u stanju kada je LDL ili "loš kolesterol" visok.
                    Uglavnom sam protein za sebe nije neka kombinacija kao obrok.Poželjno je kombinirati ugljikohidrate + protein ili masti + protein.Probaj iskombinirati neko ulje sa bjelanjcima ili ugljikohidrat(tjestenina,riža,palenta)

                    Comment


                    • #11
                      Re: jaja

                      jaja za zadnji obrok? čak i unatoč mastima, ne apsorbira li se protein iz jaja ipak prebrzo?

                      Comment


                      • #12
                        Re: jaja

                        Masti se sporo razgrađuju a jaja pojedem lao zadnji obrok i nakon toga popijem shake micelarnog kaseina dok u slučaju kada jedem sir popijem aminokiseline dakle brzo-spora kombinacija uvijek.Ja pazim da prije spavanja uvijek kombiniram masnoće sa bjelančevinama,ako jedem ugljikohidrate loše spavam,napuhnut sam i imam osječaj praznine u jutro.

                        Comment


                        • #13
                          Re: jaja

                          aha aha, kazein poslje toga. Mislim ja sam na posnom i kikirikiju naveče, to mi baš fino paše. UH nikad,dizanje inzulina + zajebavanje hormona rasta tijekom sna.

                          Comment


                          • #14
                            Re: jaja

                            Ja jedem sve i zumanjak i bjelanjak.Ali nikad ne jedem jaja navecer na godi mi to.

                            Comment


                            • #15
                              Sirovi bjeljanjak konzumacija!!!

                              Znamo da je bjeljanjak brz u povratku proteina u organizam i dobro ga je koristiti nakon treninga, pa sam čuo da je čak najbolje i sirovi bjeljanjak popiti. Pokušao sam ali nije bilo moguće jednostavno dizo se želudac. Ima li netko nekakvih iskustava ili neki savjet što dodati u taj bjeljanjak ili nešto kako bi se to lakše popilo

                              Comment

                              Working...
                              X