Announcement

Collapse
No announcement yet.

Masti i UH u istom obroku?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Masti i UH u istom obroku?

    Imam dilemu, dali mješati masti i UH u istom obroku? Znam da ne idu masti poslije treninga, i da je općenito na glasu da ne idu zajendo ali vidim da ovi bilderi po faceu to često koriste. Npr Marko Barić miksa banane sa malscaem od kikirikija i sl. pa više ne znam što da mislim.

    Mene UH lako debljaju pa preferiram masti, prije treninga (ujutro) pojedem 100 grama zobenih+whey, a kako trebam povećati kalorije onda dodam još i posni sir i malo maslonovog.
    Bojim se dodati još zobenih da nebi bilo previše UH pa sam dodao i maslinovo pa ne znam jel to dobro.

    Poslije treninga samo p+uh, ali onaj obrok poslije toga sam opet u nedoumici pa dodam malo uh+masti i proteina. Držim se toga da ne bude previše masti i uh zajedno u jednom obroku jer se oboje koristi kao energija, pa je pitanje, dali je isto unijeti 200 kalorija samo iz UH iil masti ili može 100m+100uh u istom obroku + proteini?

  • #2
    nedebljaju tebe uh niti masti, vec suficit deblja, shvati to pa ce ti biti lakse.

    - koliko unososis p,uh i m na dnevnoj bazi? i ako nije problem napisi izvore istih

    - kako si podjelio broj obroka tj interval izmedju svakog?

    ako je cjelokupna dnevna prehrana dovedena u neki red, da se jedu cjelokupni izvori a ne preradjevine, nema veze mjesanje makrosa u istom obroku. razlika je sto masti imaju duze otpustanje pa samim time i duzi pritok energije za razliku od uh (cak i od integralnih uh). ako ti UH neodgovaraju kao pwo obrok da te mozda uspavljuju kroz trening izbaci ih i idi masti kao do sada (uvjek je bitno kako tebi pase, ane kako je zapisano na forumu ) ali vidi da pwm obrok bude ipa od kvalitetnih izvora UH.

    Ja npr jedem 6 krutih obroka koja su 3 od p+m a 3 p+uh (s tim da se ova 3 obroka sa hidratima vrte prije i poslje treninga). oko treninga smatram da su najbitniji hidrati jer jedem npr 2h prije treninga te dode do laganog otpustanja da imam dovoljno energije kroz trening. posto se zna precesto desiti da zijevam i dode do pada insa ubacim 30g malta sa bcaa+eaa i pijem kroz trening. ako trening odradim za 90min znaci proslo je cirka 3h od zadnjeg obroka, a toliko se proteini i kompleksni hidrati otpustaju, znaci onaj famozni anabolic window je zadovoljen. tu popijem pwm shejk i zatim jedem p+uh kroz nekih 60min nakon.

    bez zajebancije i izmisljanja tople vode, kruti kvalitetan obrok svaka 3h (cirka) toliko doprinosi kontroli inzulina i dotoku AK da je to predivno. benefiti su nepojmljivi i za formu a i za probavni trak - sveukupno se covjek bolje osjeca.

    sorry na duzem postu, nadam se da ti nije besmislen i da ce ti biti od neke pomoci
    Pocivao u miru Bozjem

    22.12.1984 - 20.12.2012

    __________________________________________________ ___________________________

    mentor: Sasa Draskovic

    Comment


    • #3
      10 zobene + whey + malo posnog + maslinovo (dodao zadnja 2 jer stagniram)

      12 trening + whey i malo glukoze (10 ak grama)

      14 - uh (krumpir, riža, tjesto) + neko meso

      17 konzerva tune ili 100grama salame + maslonovo ili orašati (kako ne rastem, opet gledam dali da tu ubacim uh + uz masti i p ili da samo dignem masti na veču količinu)

      19 4 jaja

      21 konzerva tune ili 100grama salame ili posni + maslonovo ili orašati

      00 posni 250g + maslinovo ili orašasti.

      4 ujutro - kazein - 20grama - (od jučer krenuo s tim)
      ___

      dakle dilema mi je prvi obrok, dali da ujutro uh zamjenim mastima jer mislim da sam umoran od uh, radim na kompjuteru i dosta me to uspava, a i mislim da me uh debljaju. Druga dilema mi je onaj obrok u 17 sati, dakle drugi poslije treninga, dali masti ili uh ili sve troje.

      Još jedno pitanje je, ako dodam masti ujutro, dali je to previše masti, ispalo bi da sam na masi a imam samo 1 obrok uh u danu a masti 5 puta u danu?

      Cilj mi je masa, ali da se što manje umastim. Ako treba, radije da dobijem 1 kg nego 10 kao lani pa da radim definiciju do 6 mj. i izgubim opet sve.
      Last edited by bugi; 12-01-16, 12:08.

      Comment


      • #4
        visina tezina starost staz br treninga i vrsta treninga posao

        pisi
        Pocivao u miru Bozjem

        22.12.1984 - 20.12.2012

        __________________________________________________ ___________________________

        mentor: Sasa Draskovic

        Comment


        • #5
          176cm, 72kg, staž pun k. al se ne vidi baš . Treninga 5 puta tjedno u teretani, 1 nogomet, 1-2 jutarnja cardia, posao za kompjuterom.

          Comment


          • #6
            tanak si

            da sam na tvome mjestu bi imao makrose u omjeru:
            - P:250g
            - UH:300g
            - M:80g (smatram da masti nebi trebale ici ispod 1g/kg)

            to je nekih cirka 2700kcal gore dole. sam si rekao da ti je cilj lean masa, pa kreni tako, lako je kroz 3-4tje uvidjeti dali ide na bolje ili losije forma. napredak ces sljepo pratit ako neuzimas slike i mjere na tjednoj bazi.

            podjela masti ili hidrati u istom obroku, ili u prvom ili zadnjem, tesko da ti kazem tocno kako jer glupo je da kopiram sebe, ali probaj par dana jedno pa drugo, rotiraj. svejedno u ovom glupom sportu nema nista nabrzinu tako da ako par tjedana rotiras i testiras neces nista izgubit, vec mozes samo uradit sebe dobro na duzi period.

            jedi povrca

            Pocivao u miru Bozjem

            22.12.1984 - 20.12.2012

            __________________________________________________ ___________________________

            mentor: Sasa Draskovic

            Comment


            • #7
              Probao sa 300 i više UH lani, imaš slike u Bugi slike, više nikad, dobio 10 kila sala. Hvala na trudu.

              Comment


              • #8
                Da, samo sto je stvar u tome da te 300g UH sigurno nije udebljalo, vec te suficit udebljao.
                Wenn schon, denn schon!

                Comment


                • #9
                  Originally posted by knightrider
                  Da, samo sto je stvar u tome da te 300g UH sigurno nije udebljalo, vec te suficit udebljao.
                  Kako mozes biti siguran da se sigurno nije udebljao od 300g Uh dnevno. Vrlo lako je moguce. Ja osobno dok sam na nekoj svjesnojjj masi unosim 160g uh sto mi je taman da se ne zamastim previse. Ako se debljas od pre velikog unosa Uh zamijeni sa mastima, ali masti unosi u suprotnom dijelu dana od treninga a uh unosi prije i nakon treninga.. Tada ces vidjeti dal je do suficita ili do Uh.. Ne sudi knjigu po koricama, ako nisi siguran napravi istrazivanje na sebi i saznat ces )

                  Poslano sa mog D2303 koristeći Tapatalk

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Fera17
                    Kako mozes biti siguran da se sigurno nije udebljao od 300g Uh dnevno. Vrlo lako je moguce. Ja osobno dok sam na nekoj svjesnojjj masi unosim 160g uh sto mi je taman da se ne zamastim previse. Ako se debljas od pre velikog unosa Uh zamijeni sa mastima, ali masti unosi u suprotnom dijelu dana od treninga a uh unosi prije i nakon treninga.. Tada ces vidjeti dal je do suficita ili do Uh.. Ne sudi knjigu po koricama, ako nisi siguran napravi istrazivanje na sebi i saznat ces )

                    Poslano sa mog D2303 koristeći Tapatalk
                    Ovo sam ja napisao po svome primjeru probaj pa ces znat. Jest da je svatko individua za sebe ali Ipak smo svi mi vise slicni nego sto smo razliciti.

                    Poslano sa mog D2303 koristeći Tapatalk

                    Comment


                    • #11
                      Ja se slazem da se radi o tome da je njega udebljao suficit..ljudi nisu niti svjesni koliko UH ustvari pojedu..to je razlog popularnosti low carba(kojeg i ja prakticiram) jer je na taj nacin najlakse izbacit kcal, tj doc u kcal deficit.
                      Vrlo je izgledno da covjek pojede 100g masti u danu di smo na skoro 1000kcal
                      300g uh je 1200
                      I ako se drzi 2g ili cak 2,5g proteina po kili TT tu dodemo na bar jos 1000pa sve do 1500kcal
                      Ne obracanje paznje na to koliko kalorija unesemo na druge nacine, tj gledamo samo koliko kcal ima krumpir,riza,meso koje smo pojeli..
                      A ne obracamo paznju na kavu koju smo popili, voce koje smo pojeli..dressing za salatu koji smo uzeli itd itd..na sve sekundarne unose kcal..jer nas oni ne cine sitima i nesvjesno ih potiskujemo..i di dodemo..na 4 soma kcal u danu samo tako.
                      I kako da se ne udeblja? I masa i definicija i odrzavanje zahtjevaju jednaku kolicinu paznje =)

                      Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

                      Comment

                      Working...
                      X