Announcement

Collapse
No announcement yet.

Netolerancija organizma na Suplemente (pojedine sastojke)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Netolerancija organizma na Suplemente (pojedine sastojke)

    Pozdrav svima,


    Imam problem sa netolerancijom organizma na gainer.
    Nuspojave su cesta i rijetka stolica.


    Takodje te nuspojave se ne desavaju samo kod uzimanja gainera, netolerancija se javlja i prilikom konzumiranja sejka.
    Sejk se uglavnom sastoji od slejdecih sastojaka (pokusavam svaki dan da nesto izimejnim, makar voce zbog ukusa)


    - Mlijeko
    -Banana
    - Ovsene/zobene pahuljice
    - 3 jajeta
    - kekis u prahu
    - gainer - ponekad
    - Prvo voce koje mi dodje pod ruku (jabuka, narandza, kivi, kruska, sta bilo...)
    Planiram jos ubaciti i kikiriki puter.


    Da li bi caj od sipka mogao pomoci pri "ljecenju" netolerancije (kako sam cuo na par mjesta).
    Last edited by boka003; 22-02-17, 02:31.

  • #2
    Pa ako si početnik, a pretpostavljam da jesi, organizmu treba malo da se navikne na velike količine hrane, na šejkove i tako to.

    Sjećam se kad sam ja počinjao, od gainera sam često imao neke probleme kao ti, ali kroz 7 dana se to smirilo skroz.

    Ako ti se nastavi isto dešavati, onda izbacuj namirnicu po namirnicu dok ne skontaš što ti ne paše.

    Comment


    • #3
      Od ovog šejka bi se svak normalan doslovno prosrao, smanji malo doživljaje...

      Moraš testirati namirnicu jednu po jednu da bi znao koja ti ne paše.
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Imaš li inače problema sa mliječnim proizvodima? Možda je do mlijeka, a i sam gainer (koji god bio) ima sigurno bar jednu vrstu mliječnog proteina. Znam da Myprotein proizvodi veganski gainer, pa možda da probaš s nečim takvim? inače, i zobene ti potiču probavu, tako da Kelly ima pravo, cijela kombinacija je dosta "poticajna"

        Comment


        • #5
          Sto se tice sejka, ubitacan je znam. Ali ako to ne moze pogorsati zdrastveno stanje strpio bi se par mjeseci.

          Takvim tempom sam za mjesec dana dobio 10kg, nekim cudom skoro nista sala nije doslo na stomak.


          Vjerovatno cu smanjiti sejk, mada kada sve te namjernice posebno jedem nema problema nikakvih.


          E sada sto se gainera tice, negdje sam dobio savjete da ga stavim u vise vode ( da ga razblazim), da odmah iza njega pijem caj od sipka da ljeci stomak.

          Sta mislite o tome ?

          Comment


          • #6
            Nebitno je hoćeš li u šejk staviti 4 ili 5 dcl vode, bitno je da se redovno hidriraš.
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              neće ti čaj od šipka odmoći, ali općenito nisam za "pokvari pa popravi" metodu bilo da se radi o želucu ili nečem drugom bilo bi bolje da saznaš u čemu je problem. a i česti problemi s probavom itekako utječu na cijeli probavni sustav, pogotovo ako misliš tako nekoliko mjeseci. zanemarivanje problema nije rješenje svakako javi kako se osjećaš

              Comment


              • #8
                problem je bio u mljevenom kekisu, te kada se gainer pomjesa sa ostatkom sejka.

                Pijem odvojeno gainer poslije treninga a sejk u toku dana i nema nikakvih problema.


                Da li postiji na forumu tema koja obuhvata kaloricne sastojke, tragam po forumu ali nikako da je nadjem.

                Pre neki dan sam saznao da 100g susama ima oko 600kalorija, laneno sjeme nesto manje oko 500.

                Tako da su i oni sada dio sejka

                Sent from my Letv X500 using Tapatalk

                Comment


                • #9
                  Originally posted by boka003 View Post
                  Da li postiji na forumu tema koja obuhvata kaloricne sastojke, tragam po forumu ali nikako da je nadjem.

                  Pre neki dan sam saznao da 100g susama ima oko 600kalorija, laneno sjeme nesto manje oko 500.

                  Imaš na portalu tablice kalorija:

                  http://www.building-body.com/?s=tablica
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #10
                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #11
                      ti gaineri su puni šećera a oni su poželji isključivo nakon treninga. ako već radiš svoje shakeove pokušaj da ugljikohidrati budu kompleksni. kao što je već navedeno gore počni s manjim količinama i postepeno povećavaj. možda nisi ni laktozu baš tolerantan

                      Comment


                      • #12
                        Probaj uzeti od drugog proizvođaca gainer jer npr. kod mene kad sam bio proteine od myproteina imao sam probleme sa usnicama,popijem shake i osuše mi se usta i popucaju,uzeo sam od superiora i toga nije bilo,a mom bratu je pasao myprotein a ne pase mu superior jer ga grlo pocne pec,svatko je razliciti pa probaj eksperimentirat da vidis sta ti pase

                        Comment

                        Working...
                        X