Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Prehrana

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aldiin
    replied
    I ja sam na početku definicije unosio nekih 1800 do 1900kcal, Vidio sam da mom tijelu to ne odgovara, pa sam postepeno dizao svake sedmice.

    Trenutno na 2300kcal, skinuo 5-6kg sasvim zadovoljan.

    Leave a comment:


  • CeLe111
    replied
    Odlicna reakcija tijela.
    Ali prekratki period da bi oporavio tijelo i imao benefite u iducoj dijeti...
    Tako da produzi makar na jos iduca cetiri tjedna, pa onda defka.

    Leave a comment:


  • Blacking
    replied
    Pozdrav evo meni je ovo cetvrti tjedan kao lean bulkinga.Dizao sam od 1800 do 2300 pa da vam javim rezultate.Uglavnom nisam isao preko DCN-a,
    Pa evo rezultati u nakon 4 tjedna:kada sam zapocinjao imao sam 73,8 kg,struk 78.Danas sam se vagao i ispalo je 73 kg a struk 75-76.Jedno vrijeme sam stagnirao pojacao sam prehranu i poceo padat s kilazom i strukom,s tim da nisam isao preko svog DCNa.Zadatak mi je bio da si pojacam kalorije sto vise mogu a da se ne umastim tako da bi ih mogao pocet postepeno skidat i dodatno se definirat.
    Last edited by Blacking; 17-07-17, 12:41.

    Leave a comment:


  • CeLe111
    replied
    Originally posted by Aldiin View Post
    Zna li neko koliko nutrijenata ima 100g punjenih paprika? Zanima me samo meso unutra(fasirano) , papriku ne jedem.
    Koje meso tocno je punjeno unutra?
    Koja zivotinja, kakvo fasirano, koliko masti? =)

    Leave a comment:


  • Aldiin
    replied
    Zna li neko koliko nutrijenata ima 100g punjenih paprika? Zanima me samo meso unutra(fasirano) , papriku ne jedem.

    Leave a comment:


  • Blacking
    replied
    Originally posted by slavix97 View Post
    Pozdrav, zanima me moze li se maltodextrin unositi kao obrok sa proteinom jer nisam u mogucnosti radi posla jesti pa mislim da je to bolje nego da odem u deficit na masi sam trenutno?
    Ja sam ga jedino tako i unosio uz proteine poslje treninga,al mislim da bez pravog obroka ne mislim na shake tijelo dosta pati pa probaj to promijenit

    Leave a comment:


  • CeLe111
    replied
    Ne vidim svrhu namjernog provociranja inzulina u tim razmjerima (secer), u ijednom drugom slucaju osim eventualno nakon treninga..

    Dopuna kalorija iz istoga, osim ako nisi ekstremo lean hard gainer/ektomorf, radit ce vise stete nego koristi.

    Kako mislis ne stignes jest?
    Sta radis osam sati ili koliko vec bez prava na pauzu od 30min.?

    Leave a comment:


  • slavix97
    replied
    Pozdrav, zanima me moze li se maltodextrin unositi kao obrok sa proteinom jer nisam u mogucnosti radi posla jesti pa mislim da je to bolje nego da odem u deficit na masi sam trenutno?

    Leave a comment:


  • CeLe111
    replied
    Ispada koda se dopisujemo u inboxu ja i ti samo haha...
    ali neka ajde, radije da ostane ovako na javno, pa mozda netko nesto pametno uspije i izvuc u konacnici. =)

    E to je druga stvar onda...
    Ja bih ti savjetovao 2gr. po kg proteini, masti 1gr./kg in total po mfp.
    i koliko preostane do zadanog kcal unosa, popuniti sa ugh.

    Ispod 1800 ne bih isao nikako, ako ce biti potrebno samo pojacavat kardio, koji god to nacin bio, neki sport.
    Hodanje ako imas vremena, ili pak ako si ogranicen vremenom neki HIIT.

    Plan tempiranja ugh je isto dobar.
    Ma meso ni nije presudno, ima ljudi koji ga ne jedu uopce pa izgledaju jako jako dobro...

    Leave a comment:


  • Blacking
    replied
    Ovo sam dostao sazeto pisao,u svakom jelu imam maslinovog ulja
    Sir ujutro uzimam sa nekim uh koji mi odgovara to jutro najcesce mi je to dva ili tri komada integralnog tosta
    Bananu uzimam odmah poslje treninga uz shake zato sta mi sprjecava nadutost posto mi proteini ne odgovaraju
    Takodjer nisam napisao da svaki dan uzimam saku kikirikia
    Sve sta pojedem zapisujem si u myfitness pall sve vazem tako da po tome si određujem koliko kalorija pojedem
    Vecera su mi cca oko 5 jaja sa salatom
    Dorucak jedem tako kako jedem jer pokusavam jesti tri puta ugljikohidrate i to da budu ujutro prije i poslje treninga
    Kada imam ujutro skolu nisam u mogucnosti nosit zobene ili nesto slicno...zivim sa roditeljima i nemogu jest pola kile mesa na dan al izvlacim ono najbolje sta mogu

    Leave a comment:


  • CeLe111
    replied
    Originally posted by Blacking View Post
    Evo sta mislite ovakvoj prehrani za defku,nije uvijek ista ali ovako ja jedem
    Dorucak 30 g zobene,zlica meda ili 200 g posnog sira ovisno kako mi je skola
    Rucak sta bude,vecinom je meso i neko povrce ili ugljikohidrat
    Ako za rucak imam ugljikohidrate onda odem odmah napravit trening
    Obrok poslje treninga
    100 g rize 160 g tune,banana
    Medjuobrok vecinom budu jagode ili neko voce
    Vecera jaja u salati ili posni sir sa salatom

    Par postova prije si pisao o unosu od 1800kcal.
    I onda dolazi ovaj post...
    Imati tocno odreden unos svaki dan, jako je tesko vaganjem hrane u gram.
    Ovime sto si napisao (boldano) ne mozes znat niti odprilike koji ti je kcal.
    Pod odprilike mislim na -+500kcal, sto nije malo...

    1. Dorucak prvi je potpuno drugaciji od dorucka drugog,
    u prvom nema bjelancevina, u drugom ima samo bjelancevina i niceg drugog (i to poprilicno malo).
    2. Rucak, vecinom meso... uzmimo za primjer da je to meso 200tinjak grama + xy.
    3. Ok
    4. Meduobrok, ok, ma da po meni banana bespotrebna kraj rize.
    5. Vecera (kolicina upitna).

    - Uzmimo najbolji moguci scenarij, neka je tu 500grama sira u danu, 200grama mesa, 150tune.
    Proteinski unos je i dalje ispod neke optimale 2gr./kg.
    - Unos masti gotovo nepostojeci
    - Bespotrebno puno voca (secera)

    Sve u svemu mene zanima po kojoj racunici si dobio 1800kcal?

    Leave a comment:


  • Blacking
    replied
    Evo sta mislite ovakvoj prehrani za defku,nije uvijek ista ali ovako ja jedem
    Dorucak 30 g zobene,zlica meda ili 200 g posnog sira ovisno kako mi je skola
    Rucak sta bude,vecinom je meso i neko povrce ili ugljikohidrat
    Ako za rucak imam ugljikohidrate onda odem odmah napravit trening
    Obrok poslje treninga
    100 g rize 160 g tune,banana
    Medjuobrok vecinom budu jagode ili neko voce
    Vecera jaja u salati ili posni sir sa salatom

    Leave a comment:


  • Blacking
    replied
    Originally posted by CeLe111 View Post
    mozes jesti onoliko koliko su tvoje dnevne/tjedne potrebe, a da bi uz to isao prema cilju koji si si zadao... =)
    Izmedu deficita i Suficita postoji i zlatna sredina (odrzavanje).
    Tako da sigurno trebas bit dovoljno daleko od suficita, ako zelis deficit i gubitak.
    Evo npr.jucer sam pojeo 1860 kcal i imao sam hiit ujutro

    Leave a comment:


  • CeLe111
    replied
    mozes jesti onoliko koliko su tvoje dnevne/tjedne potrebe, a da bi uz to isao prema cilju koji si si zadao... =)
    Izmedu deficita i Suficita postoji i zlatna sredina (odrzavanje).
    Tako da sigurno trebas bit dovoljno daleko od suficita, ako zelis deficit i gubitak.

    Leave a comment:


  • Blacking
    replied
    Na defki ja zapravo mogu jesti Uh koliko hocu samo trebam pazit da ne odlazim u suficit?

    Leave a comment:

Working...
X