Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Prehrana

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Namirnice se važu sirove.

    Nemoguće je točno izračunati kalorije, svi izračuni su samo temelj od kojeg krećeš.

    Reži UH, P i M ostavi.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • Na prijasnjoj masi nisam brojao kalorije niti makrose,ovaj put mislim pa sta mislite u kojem razmjeru bi mi se trebao kretat suficit,jer cu povisivat kalorije po tjednima.Mislim dizat samo ugljikohidrate,proteine cu ostavit na 2 grama a masti cu smanjit za jedno 2 do 3 tjedna.Pa ih mislim stavit da jedem 1 g/kg masti,sta mislite ?
      Last edited by Blacking; 17-08-17, 14:45.

      Comment


      • ekipa, kaj najcesce klopate prije jutarnjeg treninga? (anaerobnog)

        Comment


        • Meni najlakše smućkati whey i zobene.
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • Pozdrav, imam 173 cm i 65 kg sa poprilicno niskim postotkom masti (8-9%) i zadnjih par mjeseci sam na nekoj blagoj dijeti zbog posla i obaveza. E sad mi je cilj da skinem jos malo bfa koliko je moguce ali ne znam koliko da unosim kalorija dnevno jer vec duze vrijeme unosim malo kalorija, recimo minimalno 1700 maksimalno 2000, a u dane kada treniram noge i prsa/leda znaci dvaput tjedno unesem 2200 2300 kcal. I cardio 1 do 2 put tjedno trcanje pola sata otprilike. Sad kad izracunam bazalni metabolizam ispadne mi 1650 kcal, pomnozim sa 1.2 1980 kcal i dodam jos prosjecno 200 300 kcal po treningu ispadne mi oko 2200 2300 kcal dnevno za odrzavanje a ja sam po tom racunu vecinu tjedna u solidnom deficitu a ne gubim nista na kilazi ni na salu, relativno sam isti vec par mjeseci. E sad ne znam jel bi bilo dobro da npr tjedan dana dignem kalorije da mi se metabolizam malo ubrza ili restartira od tog dugog perioda niskog unosa kalorija i koliko kalorija da dignem? Jer mi nije logicno da spustim unos na 1500 1600 kcal dnevno da bi krenio mrsavjeti. Mozda sam sve ovo malo zakomplicirao ali ako bi mi netko mogao dati neki savjet bio bi mu zahvalan
            Last edited by Slaven Aračić; 15-06-18, 15:10.

            Comment


            • Bok,

              nece ti se nista 'resetirat' u tjedan dana sigurno..
              Inace za tvoju tezinu to i nije nesto ekstremno niski unos kcal, ljudi imaju 20ak kg. vise pa se defkaju na debelo ispod 2000kcal.
              Ako ti je cilj defkat, stisni dijetu jos nekoliko tjedana na nizem unosu, spusti bodifet i onda lagano pocni dizat kalorije sto si mislio sada.

              Na taj nacin ostajat ces cist i na podjednakom bf. a tijelo ce upijat tamo gdje treba i vrlo vjerojatno ces kvalitetno pakirat misice ako je sve na mjestu (trening, prehrana).
              Online Transformacijski Specijalist:
              Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
              Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
              Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
              Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
              ->
              http://www.fgfitness.uk
              GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

              Comment


              • Pozdrav, imam jedno pitanje. Zanima me hoce li biti isti rezultat sto se tice dobivanja misicne mase ako sam u suficitu 500 kalorija sa odnosom 50%masti 25%proteini 25%UH i sa odnosom 25%masti 25%proteini 50%UH ?
                Hocu li se vise zamastiti ako jedem vise masti ili vise ugljikohidrata ?

                Comment

                Working...
                X