Announcement

Collapse
No announcement yet.

Aljaška kolja, špinat, papaline - DA ili NE?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aljaška kolja, špinat, papaline - DA ili NE?

    evo molim par kratkih i jasnih odgovora na pitanja za prehranu

    AKO DA ZAŠTO DA AKO NE ZAŠTO NE, I AKO DA KAKO PRIPREMITI
    -aljaška kolja (file) DA ili NE , na koji način pripremiti
    -špinat DA ili NE , na koji način pripremiti
    -papaline pretpostavljam da ne zbog prženja
    Awakard moment kad se toliko nabildaš da se moraš na kiši kupat jer nestaneš u tuš kabinu

  • #2
    Re: neke INFO samo tko zna

    Aljaška kolja, da. Najbolje je pripremiti ju na tavi sa što manje ulja, tek toliko da se ne lijepi. Malo ju posipaš Vegetom i voila!
    Špinat prolazi u bilo kojem obliku ako ga ne zaliješ s hrpom ulja.
    A papaline ne znam kako bih napravio da budu approved za definiciju. Njih se prži i s uljem i s brašnom kolko znam.
    Originally posted by magarac
    pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
    dzaba mu sve

    Comment


    • #3
      Re: neke INFO samo tko zna

      Originally posted by Dida View Post
      Aljaška kolja, da. Najbolje je pripremiti ju na tavi sa što manje ulja, tek toliko da se ne lijepi. Malo ju posipaš Vegetom i voila!
      Špinat prolazi u bilo kojem obliku ako ga ne zaliješ s hrpom ulja.
      A papaline ne znam kako bih napravio da budu approved za definiciju. Njih se prži i s uljem i s brašnom kolko znam.
      Odrežeš glavu, baciš na tefalku i nema beda, ne lijepe se.
      Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

      Comment


      • #4
        Re: Aljaška kolja, špinat, papaline - DA ili NE?

        Evo Vege spanać recept: spanać očistiš od drški i srednjih žila, jer imaju puno oksalatne kiseline. Opereš ga i bez seckanja mokrog baciš u šerpu, pa na ringlu. Pritiskaš ga i mešaš, da splasne, oko minut. Umešaš beli luk i maslinovo ulje, ne previše. Preko biber. Prosto i ukusno. Probaj bez soli, jer spanać i onako ima dosta Na
        “Age is a question of mind over matter. If you don’t
        mind, it doesn’t matter.”

        Comment


        • #5
          Re: Aljaška kolja, špinat, papaline - DA ili NE?

          aljaška kolja ima jako dobru cjenu za file po kili. u konzumu 2.5 kile oko 60kn. to je odlična cjena za riblji file.
          Awakard moment kad se toliko nabildaš da se moraš na kiši kupat jer nestaneš u tuš kabinu

          Comment


          • #6
            Re: Aljaška kolja, špinat, papaline - DA ili NE?

            vege hvala za recept svakako ću probati
            Awakard moment kad se toliko nabildaš da se moraš na kiši kupat jer nestaneš u tuš kabinu

            Comment


            • #7
              Re: Aljaška kolja, špinat, papaline - DA ili NE?

              Aljaška kolja me 2 put za******, pakiranje piše pola kile čini mi se koliko li već, dok sam ju spremio sva je vodu pustila i ne znam jesam iz 2 fileta dobio 200grama najviše.

              Comment


              • #8
                Re: Aljaška kolja, špinat, papaline - DA ili NE?

                Da ovo sa smrznutom ribom je krađa samo takva od 500grama dobiješ ocijeđenih 230-270 užas.

                A svu ribu se može spremati i u vrećicama za pečenje mesa...malo soli bez ulja i još ubaciš lovor i malo limuna i imaš savršenu ribu.

                Comment


                • #9
                  Re: Aljaška kolja, špinat, papaline - DA ili NE?

                  Sve ribe male i velike ako nemate one alu-tefal-keramika posuđe onda ih možete peći u pećnici stavite onaj MASNI papir za pečenje i istoj marinirajte ribu sa začinima koji vam se sviđaju, masl. ulje, limun... ružmarin i češnjak možete staviti na gotovu ribu da ne zagori u pećnici.
                  Ima sad tu milion kombinacija...

                  Comment

                  Working...
                  X