Announcement

Collapse
No announcement yet.

Asimetrična guza! Radim cucanj, iskorak i mrtvo dizanje - Pomoć!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asimetrična guza! Radim cucanj, iskorak i mrtvo dizanje - Pomoć!

    Eo ovako.. vjezbam 4 mjeseca kod kuce sa bucicama i sipkom. U pocetku sam cucanj, iskorak i mrtvo dizanje radila sa bucicama i nedavno sam pocela te vjezbe raditi sa sipkom. Napokon sam dobila rezultate vidljive svima - guza se vidljivo utegnula. Ali imam jedan problem, primjetila sam da mi je straznjica asimetricna, tj lijeva strana guze nije jednaka desnoj, kao da mi se jedan guz puno vise utegnuo i podigao, te je ona crta ispod svakog guza drugacija(na jednoj strani vislja i kraca, a na drugoj niza i duza). Znam da je normalno da je cijelo tijelo asimetricno i da je uvijek jedna strana malo jaca od druge, ali ovo me muci jer je dosta vidljiva razlika.
    Citala sam po internetu i forumima, ali nitko se ne zali na asimetricnu straznjicu, samo na ruke, noge ledja.. i svugdje je objasnjenje bilo da su vise radili sa jednom stranom nego sa drugom. A kod vjezbi za straznjicu ja nisam mogla raditi vise s jednom ili drugom stranom..
    Jel se moze to nekako popraviti ili izjednaciti nekim vjezbama?
    Hvala, pozdrav!

  • #2
    Re: Asimetrična guza! Pomoć!

    Dobro došla.
    Kao prvo, najsmiješniji naziv teme u povijesti interneta (ok, ok, odmah iza one "jel od proteina ostajem impotentan?").

    Kao drugo, kao dečko, reći ću ti "Pics, or GTFO"


    No šala na stranu, jesi se ikada slikala odozada pa pogledala u to, ili se uvijek gledaš u ogledalo?
    Znaš zkj pitam? Jer postoji mogučnost da se uvijek gledaš npr. s lijeve strane (svi zapravo nesvjesno imaju tu naviku), i dok tako stojiš, zadnja loža, guza i leđa stoje u drugčijem položaju (jer su se mišići suprotne strane rastegnuli). I uvijek će biti tako dok gledaš iz tog kuta.

    Mislim, ljudi u životu nekada griješe na takvim sitnicama da nebi vjerovala.
    Inače, nikad nisam čuo za asimetričnu rit, a niti kvad ili rame (osim ako je bilo nekakve zahebane ozljede)
    Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

    http://www.facebook.com/adoni.costo
    http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
    http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

    Comment


    • #3
      Re: Asimetrična guza! Pomoć!

      Hvala na gostoljubivosti i brzom odgovoru.

      Joj, pa nisam toliko blesava :P

      Pogledala ja lijepo prvo s lijeve strane i gledam WTF! Pomislim na to sto si ti gore naveo i okrenem se s desne strane, kad ono isti vrag..

      E tu onda krece ludilo i slikanje iz svih kuteva, cak sam isprobala i sa slikanjem dok lezim na stomaku, takodjer se primjecuje razlika..
      I eto, ja luda, ne znam sta cu, pocela po netu trazit, nigdje odgovora, pa morala otvoriti ovu temu..
      Prijateljica mi je rekla da postoji mogucnost kao i sa grudima kod nekih ljudi, da u jednoj ima vise masti nego u drugoj, ali misli da ce se to izjednaciti daljnjim vjezbanjem. Ali ja nisam toliko sigurna u to, a ljeto samo sto nije tu

      Btw. nekako ovako, samo sto meni nije sad bas toliko jako ocito kao butri na slici
      http://dkm80tng5uqm9.cloudfront.net/...42-1131321.jpg
      Last edited by Cherry; 08-05-13, 00:08.

      Comment


      • #4
        Re: Asimetrična guza! Pomoć!

        Nema ti pomoći, sorry..............hehehehhe

        Možda non stop sjediš/ležiš na istoj strani
        Vrlo vjerojatno je do nakupine masti. Hoće to ovako samo od sebe.

        Koje je riješenje pitaš me?

        Ima ih više.

        #1 - Masa. Ojačat guzicu do maksimuma, i onda to polako zdefinirati (skidat salo).

        #2 - Odmah definicija. Ne znam kakvu kantu imaš, ali ak nema dovoljno mišića, neće ni previše ostat od guzice nakon definicije (što je curama dobro iz nekog razloga, a dečkima ne)...

        P.S Jedva sam i uočio išta kod te cure na slici....toliko je minijaturno
        Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

        http://www.facebook.com/adoni.costo
        http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
        http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

        Comment


        • #5
          Re: Asimetrična guza! Pomoć!

          Hahahaha, pa ne znam stvarno, nevjerujem da je do sjedenja ili lezanja, jer ne mogu stalno biti u istoj pozi

          Pa probat cu onda poslusati tvoj savjet.
          Meni se moja kanta bas sada svidja, samo jos da su svi dijelovi kante jednaki, bilo bi super
          Vidi se velika razlika otkad vjezbam, cucanj i iskorak trenutno radim sa 21kg, a mrtvo dizanje sa 24kg, 4 serije po 10 ponavljanja.
          A nista, valjd ce me noge izvuci na ljeto, fino sam sredila zadnju lozu, i neces vjerovati, iste su mi obje noge

          Comment


          • #6
            Re: Asimetrična guza! Pomoć!

            Morat cu pripaziti sljedeci puta...
            Al nije mi bas do šale sa ovom asimetrijom, toliko truda i muke da nebi dobila barem normalan rezultat -.-

            Comment


            • #7
              Re: Asimetrična guza! Pomoć!

              Stavi sliku da procijenimo, ne moze se nista ovako rijesit xD
              Bodybuilding is an art, your body is the canvas, weights are your brush and nutrition is your paint. We all have the ability to turn a self portrait into a masterpiece.

              Comment


              • #8
                Re: Asimetrična guza! Pomoć!

                heh, dobar pokusaj, primjer je u linku, a tko zeli pomoci i to mu je dovoljno

                Comment


                • #9
                  Re: Asimetrična guza! Pomoć!

                  za ovu sliku ima rjesenje,ali svatko je drugaciji...bas nam treba tvoja...ne brini mi smo profesionalci
                  ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

                  Comment


                  • #10
                    Re: Asimetrična guza! Pomoć!

                    Vrlo lako moguće je u pitanju skolioza lumbalnog dijela kralježnice, rjesenje bi tada bilo jednostavno jacaj izduženu stranu "kante", a isteži jacu/skraceniju, osim navedene kante isteži obavezno i trup, no daj malo detaljniji info o samoj posturi (drzanju tijela) pa ti mozemo konkretnije i pomoci
                    KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                    Comment


                    • #11
                      Re: Asimetrična guza! Pomoć!

                      Ma ne izgleda to meni kao na sllici, to sam samo dala primjer, da se zna sto zelim reci.
                      Vidljivo je meni i ljudima kojima kazem u cemu je razlika.. Znaci kada pitam nekoga da mi dobro pogleda guzu i jel vidi nesto cudno, nitko ne primjeti, tek kad ja kazem onda skuze. Ali se bojim (ako je zbog necega sto krivo radim prilikom vjezbanja) da se moj problem nebi povecao i postao svima jako vidljiv, kao na ovoj slici iz linka, a i naravno, zelim to izjednacit da i ja budem zadovoljna s guzom i da vise ne vidim tu razliku.
                      Ne znam sto bi ti rekla o drzanju tijela, normalno se drzim :P
                      Istezem se i prije i poslije vjezbanja.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Asimetrična guza! Pomoć!

                        Pridruzujem se Scudiu
                        "Pics or GTFO"
                        Nitko ti ne moze nista rec ako ne stavis svoje slike!
                        I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

                        Comment


                        • #13
                          Re: Asimetrična guza! Pomoć!

                          Originally posted by Cherry View Post
                          heh, dobar pokusaj, primjer je u linku, a tko zeli pomoci i to mu je dovoljno
                          pusti ti primjere...svatko o svojoj guzi brine..a bez slika...hmmm..teško da će ti netko pomoći

                          Comment


                          • #14
                            Re: Asimetrična guza! Pomoć!

                            Opet si rekla sve isto, samo u drugom kontekstu ..najbolje je da poslikas prvenstveno kralježnicu, tipican je odgovor, drzim se ok, nemam problema itd., ja sam uvjeren da se radi o blagoj skoliozi, mozda cak i sa blagom lordozom (to su "dijelovi" posture), nadam se da je sada malo jasnije jer sama asimetrija misica najcesce proizlazi iz krive kralježnice, zivotnih navika, zanimanja itd. Neka te netko od kolega fizioterapeuta pregleda i posavjetuje ..krajnji je slucaj da su ti jednostavno hvatista misica genetski asimetricna/drugacija
                            KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                            Comment


                            • #15
                              Re: Asimetrična guza! Pomoć!

                              Pa jel mi nebi onda trebali i neki misici na ledjima i nogama biti asimetricni?
                              I zar se nebi ta asimetricnost vidjela i prije 4 mjeseca dok jos nisam pocela vjezbat?

                              Comment

                              Working...
                              X