Announcement

Collapse
No announcement yet.

Problem sa latissimusom-desni je veći od lijevoga,moguća skolioza.slike

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problem sa latissimusom-desni je veći od lijevoga,moguća skolioza.slike

    1514201_637230319652229_433440465_n.jpg

    Nakon godinu i nešto
    tek se sad vidi ozbiljna razlika
    mislio sam da ne radim vježbe pravilno,ali radim
    Je li ovo rezultat genetike ili je moguća skolioza?

  • #2
    Re: Problem sa latissimusom-desni je veći od lijevoga,moguća skolioza.slike

    To ti je zbog nepravilnog držanja glave tokom izvođenja vježbi. Zvuci glupo ali ako ti je polozaj glave krivi onda ti i cijelo izvodenje vjezbe za leda ode na jednu stranu. To se meni desavalo sa zgibovima i jos nekim vjezbama za leda i prsa i stalno sam mislio da je stvar da mi je jedna ruka jaca pa je to zato al cim sam popravio polozaj glave sve se sredilo.

    Comment


    • #3
      Re: Problem sa latissimusom-desni je veći od lijevoga,moguća skolioza.slike

      kako da to popravim?
      tj kako držati glavu?

      slično mi je i s prsima
      tj kod desne strane iako se ne vidi na slici mi se crta lijepo ocrtava a kod lijeve ne
      Last edited by jozothekid; 11-01-14, 11:29.

      Comment


      • #4
        Re: Problem sa latissimusom-desni je veći od lijevoga,moguća skolioza.slike

        Originally posted by jozothekid View Post
        kako da to popravim?
        tj kako držati glavu?

        slično mi je i s prsima
        tj kod desne strane iako se ne vidi na slici mi se crta lijepo ocrtava a kod lijeve ne
        nemaš pojma stari kolko se pronalazim u ovom postu problem je možda lopatica meni "strši" prema van i odvratno izgleda probaj uspravnije hodat, to je do pogrbljenja, isto ko i s trbušnim zidom odnosno ploočicama, njihov izgled uvjetovan je našom kralježnicom jedno 60 % i nemožeš ih promjenit da očeš ... uspravnije hodat i malo ćeš se popravit, to radim ja :P

        Comment


        • #5
          Re: Problem sa latissimusom-desni je veći od lijevoga,moguća skolioza.slike

          Tesko mi je objasnit ali probat cu. Recimo kod zgibova , tijelo mora biti u banana polozaju, glava mora biti ravno i pogled ravno ili lagano prema gore, cilj je napravit da ti je kraljeznica ravna u prirodnom polozaju. Kada se podizes bit je ostat u tom polozaju, ne na vrhu silit da ti glava prijede preko sipke na nacin da guras glavu jer ce to nesvjesno zavrsit u jednu stranu. Glava ravno i pogled ravno i sve ostalo rade leda i ruke, ne zanima te gdje je sipka i silovanje i cimanje. Isti slucaj kod veslanja. Postavis se u pravilan polozaj i glavu ravno i kad nemres do kraja povuc sipku, ne cimas, ne mjenjas polozaj glave da bi izvukao to do kraja jer ce to nesvjesno prevagrnut na jednu stranu, onu jacu. Rjesenje je smanji tezinu jer je prevelika. Isti slucaj kod potisaka za grudi, leda moraju biti na klupi stalno, glava i pogled u sredini, nema lijevo ni desno da bi izvukao ponavljanje lakse jer nesvjesno to vuces na jacu stranu. Takoder nemoj radi poluponavljanja jer moras osjetit misic u zakljucavanju tezine da bi se sila ravnomjerno rasporedila. Isto vrijedi i za propadanja za prsa i sl. Glava prema prsima i pogled ravno, nema ni lijevo ni desno da bi lakse izvukao ponavljanja jer to na kraju zavrsi da jedna strana preuzme veci teret svjesno ili nesvjedno, kakogod. Isti slucaj i kod biceps pregiba sipkom i sl, makar tu si mozes pomoc i bucicama makar to ne rjesava problem dugotrajno.

          Comment


          • #6
            Re: Problem sa latissimusom-desni je veći od lijevoga,moguća skolioza.slike

            Originally posted by Builder18 View Post
            nemaš pojma stari kolko se pronalazim u ovom postu problem je možda lopatica meni "strši" prema van i odvratno izgleda probaj uspravnije hodat, to je do pogrbljenja, isto ko i s trbušnim zidom odnosno ploočicama, njihov izgled uvjetovan je našom kralježnicom jedno 60 % i nemožeš ih promjenit da očeš ... uspravnije hodat i malo ćeš se popravit, to radim ja :P
            Ma zaboravi te spike deformiran sam, takva mi je genetika bla bla... Po tom ispada da su svi deformirani i da svi izvode vjezbe savrseno, sto je cista nebuloza po meni. Ljudi nesvjesno mjenjaju polozaj glave i naginju ju na jacu stranu da bi lakse izveli vjezbe i zamisli sta se onda desava nego da jedna strana uzima veci teret od druge. Naprosto smanjit kilaze, glava ravno i nema mrdanja i nema sanse da jedna strana vuce vise nego druga. To je iz mog iskustva, a vi probajte sami pa odlucite da li ste deformirani ili samo ne izvodite vjezbe sa pravilnim polozajem glave i kraljeznice.

            Comment


            • #7
              Re: Problem sa latissimusom-desni je veći od lijevoga,moguća skolioza.slike

              Originally posted by Homemade View Post
              Ma zaboravi te spike deformiran sam, takva mi je genetika bla bla... Po tom ispada da su svi deformirani i da svi izvode vjezbe savrseno, sto je cista nebuloza po meni. Ljudi nesvjesno mjenjaju polozaj glave i naginju ju na jacu stranu da bi lakse izveli vjezbe i zamisli sta se onda desava nego da jedna strana uzima veci teret od druge. Naprosto smanjit kilaze, glava ravno i nema mrdanja i nema sanse da jedna strana vuce vise nego druga. To je iz mog iskustva, a vi probajte sami pa odlucite da li ste deformirani ili samo ne izvodite vjezbe sa pravilnim polozajem glave i kraljeznice.

              po mojem tu glava ne igra neku veću ulogu, već sama kilaža i forsiranje neke kilaže s kojom npr desna ruka može radit a lijeva šteka, a sad dal položal glave ima veze ne vjerujem, čekamo nekog iskusnijeg da čujemo

              Comment


              • #8
                Re: Problem sa latissimusom-desni je veći od lijevoga,moguća skolioza.slike

                Originally posted by Builder18 View Post
                po mojem tu glava ne igra neku veću ulogu, već sama kilaža i forsiranje neke kilaže s kojom npr desna ruka može radit a lijeva šteka, a sad dal položal glave ima veze ne vjerujem, čekamo nekog iskusnijeg da čujemo
                Ovo.
                Ja bih rekao da previše vučeš rukama, a pošto si pretpostavljam dešnjak, desna je jača i desna vuče više od lijeve zbog čega je došlo do toga. Kod treniranja leđa, primjerice kod lat pulldowna, ruke trebaju igrat ulogu kuke, leđa trebaju vuči a ne ruke.
                Trbušni također trebaju biti stisnuti, kako nebi došlo do savijanja prema nazad, što dovodi kralježnicu u neprirodan položaj. Položaj glave? Normalno, držat u ravnini s tijelom i kralježnicom, ne dolje, ne nazad. (?)
                Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                Comment


                • #9
                  Re: Problem sa latissimusom-desni je veći od lijevoga,moguća skolioza.slike

                  Originally posted by Aquila_hr View Post
                  Ovo.
                  Ja bih rekao da previše vučeš rukama, a pošto si pretpostavljam dešnjak, desna je jača i desna vuče više od lijeve zbog čega je došlo do toga. Kod treniranja leđa, primjerice kod lat pulldowna, ruke trebaju igrat ulogu kuke, leđa trebaju vuči a ne ruke.
                  Trbušni također trebaju biti stisnuti, kako nebi došlo do savijanja prema nazad, što dovodi kralježnicu u neprirodan položaj. Položaj glave? Normalno, držat u ravnini s tijelom i kralježnicom, ne dolje, ne nazad. (?)
                  Ma neka se skoncentrise na tu ruku i gotovo i nek ubaci jjednorucno veslanje sajle na kuk..i jos neke jednorucne vjezbe,, ako bas ne moze da se skoncentrise na tu jednu stranu...

                  Comment


                  • #10
                    Re: Problem sa latissimusom-desni je veći od lijevoga,moguća skolioza.slike

                    Sve je do polozaja glave garantiram. Ako nagnes glavu nesvjesno samo malo u jednu stranu automatski i kraljeznica se zakrece u tu stranu lagano i automatski ta strana uzima veci teret jer smo tako gradeni. Nema to nikakve veze sa tim koja strana ti je jaca. Jedna strana je jaca od druge zbog toga sto konstatno ponavljanjas istu gresku i naravno da ce se jedna strana razvit vise nego druga, sasvim jednostavno. Genetika tu ima jako malu ulogu. A naravno da jednorucna veslanja i sl pomaze, ali ne rjesava problem.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Problem sa latissimusom-desni je veći od lijevoga,moguća skolioza.slike

                      Ma da
                      Ima dost ljudi koji kažu da imaju tak problema s leđima :/
                      Pokušat ću popravit položaj glave,iako sumnjam da je to
                      Kod npr lat pulldowna kad radim osjetim ruke,ali i leđa
                      Događalo mi se da mi glava bude prema dolje,al ispravio sam to
                      Radio sam jednoručno veslanje ali nije nešto pomoglo
                      Ubacio sam sad ponekad na spravi za prsa i leđa samo lijevom rukom da probam popravit to
                      I propadanja nisam radio par tj pa sam opet ubacio
                      Vidjet ću kak će ić kroz mj dva,ak ne probat ću kod ortopeda otić

                      Comment


                      • #12
                        Re: Problem sa latissimusom-desni je veći od lijevoga,moguća skolioza.slike

                        Jel kralježnica ima veze i s prsima ili je to genetika?

                        Comment


                        • #13
                          Re: Problem sa latissimusom-desni je veći od lijevoga,moguća skolioza.slike

                          Originally posted by jozothekid View Post
                          Jel kralježnica ima veze i s prsima ili je to genetika?
                          Kralježnica ima veze sa prsima, leđima, rukama, nogama. Sa svime. Mani se tih prica genetika ovo, genetika ovo. Fino lezi na ravnu klupu, uzmi sipku i namjesti kraljeznicu ravno, glavu ravno i pogled ravno. Drzi kraljeznicu na klupi i radi cijela ponavljanja i zakljucaj tezinu na kraju i vidjet ces jednaku aktivaciju u obje strane, garantiram. Ako nagnes glavu u jednu stranu samo malo, podignes jednu stranu ramena lakse ces mozda izvest ponavljanje jer si do sad razvijo jednu stranu vise nego drugu ali ces imat ovaj problem. Smanji tezine i probaj ovo sto ti govorim i rjesio si problem. Iz istog razloga doktori savjetuju da hodas uspravno i glava ravno i te vjezbe svakakve. Sigurno ne hodas po ulici sa glavom nagnut u jednu stranu i sl, al naprosto tijelo uvijek zeli izvest ponavljanje na sto laksi nacin i onda nesvjesno lagano nagnes glavu i jedna strana preuzme veci teret i naravno da ce ta strana biti jaca. I sluzbeno odustajem ne uvjeravam vise nikog, ako ne vjerujete probajte il se snimite.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Problem sa latissimusom-desni je veći od lijevoga,moguća skolioza.slike

                            Sad ti fino skupi ove sve savjete u jedno i ispravit ce se to vremenom jer niko nije pogrijesio u davanju odgovora.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Problem sa latissimusom-desni je veći od lijevoga,moguća skolioza.slike

                              Ok,probam pa javim napredak
                              Hvala na pomoći

                              Comment

                              Working...
                              X