Announcement

Collapse
No announcement yet.

Što raditi za dubinu leđa?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Što raditi za dubinu leđa?

    Dugo godina prije teretane sam se bavio kick boxom i sada imam sirinu te masu ledja ali fali mi ona dubina. Na programu sam mase zbog ruka i prsa koja fale za nogama ledjima i ramenima. Sta raditi da dobijem dubinu?
    Evo i slika, nisam pravilno nategao jer me nema tko slikat. Malo mi je snobovski trazit po teretani da me slikaju.
    https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...01c5c631c8b84d

  • #2
    Re: Dubina ledja

    Radi supinacione zgibove.

    Comment


    • #3
      Re: Dubina ledja

      zgibovi ce ga samo povecat u sirini.. duuuuh

      dakle veslanje sipkom, veslanje bucicom, veslanje na spravi...........
      Do Whatever the Fuck You Wanna Do

      progressive overload, squat, deadlift, bench press.
      kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

      Youtube:

      Primjer treninga snage/hipertrofije
      Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
      Sve o prehrani
      Sve o treningu

      Comment


      • #4
        Re: Dubina ledja

        Ovo je moj trening ledja i bicepsa:2.BICEPS&LEDJA:EZ sipka uski hvat, hammer curls, mrtva dizanja, veslanje u pretklonu sa olimpijskom i bucicama.
        Jedino jos da veslanje na spravi dodam, ali ja konstantno zapisujem tezine i povecavam ih svaki trening uz maksimalno opterecenje tako da bi ta veslanja bila jadno odradjena zbog umora.
        Inace, neki comment na ledja? Sta bi po tvom misljenju trebalo? Jesu li ramena trapez i donja ledja dobra?

        Comment


        • #5
          Re: Dubina ledja

          mrtvo dizanje 5-10 teskih serija tjedno... dubina zagarantirana

          Comment


          • #6
            Re: Dubina ledja

            Radim 3-4 serije mrtvog tjedno, ovisi koliku kilazu stavljam. A hocu li sjebat zdravlje ako radio vise? Imam 16 godina.

            Comment


            • #7
              Re: Dubina ledja

              Originally posted by Buducnost View Post
              Radim 3-4 serije mrtvog tjedno, ovisi koliku kilazu stavljam. A hocu li sjebat zdravlje ako radio vise? Imam 16 godina.
              Zdravlje inace ode kad se radi oko 6-7 serija mrtvog

              Radi mrtvo i radi veslanje u pretklonu i ostale varijace ko sto je napisano

              Comment


              • #8
                Re: Dubina ledja

                Mrtvo najace za leda samo treba pazit kod izvodenja da ne si*ebes sta.

                Comment


                • #9
                  Re: Dubina ledja

                  Hahaha ma burazeru kad kaze teske serije ja to doslovno shvatim. Zato ne znam oce li bit previse opterecenja na kosti i tetive, jos sam pocetnik nisam toliko ispraksan sa mrtvim. No dobro znaci samo mrtva potencirat, mogu ih ubacit jos na noge i dobar 😃

                  Comment


                  • #10
                    Re: Dubina ledja

                    Originally posted by staragarda View Post
                    zgibovi ce ga samo povecat u sirini..
                    Da, ali pronacioni. Ogromna je razlika izmedju supinacionih i pronacionih zgibova po pitanju impakta na ledja.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Dubina ledja

                      Originally posted by Argentum View Post
                      Da, ali pronacioni. Ogromna je razlika izmedju supinacionih i pronacionih zgibova po pitanju impakta na ledja.
                      po pitanju leda neznam bas...razlika je u bicepsu/ brakijalisu. (nadlaktici)
                      Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                      progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                      kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                      Youtube:

                      Primjer treninga snage/hipertrofije
                      Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                      Sve o prehrani
                      Sve o treningu

                      Comment


                      • #12
                        Re: Dubina ledja

                        Osim navedenog pronacioni zgibovi ce ti dati estetiku, ali gustinu ledja i snagu supinacioni. Naravno, ako ih radis kako treba. Mislio sam da je to individualan osjecaj, ali to mi je potvrdilo vise ljudi. Uostalom vidim i po sebi.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Dubina ledja

                          Problem je sto mogu jedva 3 pravilna zgiba spojit u seriji, a i to ako je pocetak treninga. Na kraju ne mogu nijedan, ako ih na pocetku uradim onda ostale vjezbe budu jadne. Tako da ih ne radim uopce, p
                          poceo sam bio onaj Arnoldov plan radit nakon kojeg bi trebao bit u stanju 10-15 zgibova uradit ali odustao sam jer mi je remetio ostale treninge.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Dubina ledja

                            Kreni od tri. Sutra ce vec biti cetiri. Za koji dan i deset. Nema odustajanja.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Dubina ledja

                              Znam to, ja ti kazem ako uradim 3 ili 5 ili 10(napretkom) ostale vjezbe ne mogu dobro. E sad je li bitnije veslanje i mrtva ili zgibovi? Napomena na kraju ne mogu nijedan zgib, ne mogu se dignut uopce.

                              Comment

                              Working...
                              X