Announcement

Collapse
No announcement yet.

Whey nam uopće nije potreban?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Whey nam uopće nije potreban?

    Tako barem kažu članovi popularnog stranog foruma. Naletio sam na temu i hrpa odgovora je bila ovakva Originally

    Posted by chuck2334 View Post
    Nothing? I've always read that you should have some kind of fast diesting protein and carb source an hour after at most.
    Broscience. Eat at your convenience afterward. And fast digesting v. slow digesting is not an important consideration for most.

    Ako google-ate doći ćete do threada i uglavnom, pišu da je sve to glupost industrije koje je razotkrivena a bila potkrijepljena potkupljenim znanstvenim studijama. Po tome nema pravila koju vrstu proteina treba uzimati kada i klasični whey + glukoza neposredno nakon treninga kao PWM pada u vodu.

    Jel i ekipa s ovog foruma već na toj razini znanja ili su ovi tamo malo zabrijali?
    sad.. ili mi je kelly stavio avatara ili ja mjesečarim/imam rupe u pamćenju

  • #2
    Re: WHEY nam UOPĆE NIJE POTREBAN

    Bravo Kolumbo...

    Comment


    • #3
      Re: WHEY nam UOPĆE NIJE POTREBAN

      Pa, mislim da će te sad 'ladno razapeti na krst....
      Last edited by Dača; 02-08-13, 22:00.
      Pivo za masu, rakija za defku...

      Comment


      • #4
        Re: WHEY nam UOPĆE NIJE POTREBAN

        na ovom forumu ima ljudi koji znaju da se whey ne pije iskljucivo zbog njegovih magicnih svojstava, vec zbog prije svega prakticnosti i jednostavnosti, ali i cijene.samo oni koji pokusavaju otkriti toplu vodu zele progurati price o belosvetskoj zaveri proizvodjaca suplemenata.
        prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

        Comment


        • #5
          Re: WHEY nam UOPĆE NIJE POTREBAN

          kako misliš nije potreban? za šta je potreban uopće whey?

          za "nabildat" se ??
          da li ti piješ whey? da li si osjetio njegova "čarobna svojstva"?

          puno puta se napisalo da je prehrana najvažnija, i evo ponovit ću: prehrana je najvažnija, bez svih dodataka se može (uključujući i čarobni whey)

          tako da, ne znam kakvo ti imaš uopće mišljenje o wheyu, ali whey nije potreban, ali može pojednostavit i olakšat neke stvari





          slažem se s ovim:
          Originally posted by Coffey View Post
          na ovom forumu ima ljudi koji znaju da se whey ne pije iskljucivo zbog njegovih magicnih svojstava, vec zbog prije svega prakticnosti i jednostavnosti, ali i cijene.samo oni koji pokusavaju otkriti toplu vodu zele progurati price o belosvetskoj zaveri proizvodjaca suplemenata.
          The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

          Fak me, right?

          Comment


          • #6
            Re: WHEY nam UOPĆE NIJE POTREBAN

            Samo napred

            Nego, to o praktičnosti na stranu, očita stvar je da je lakše uzeti dvije mjerice nečega i zbog probave i zbog toga što je teško nositi sa sobom mini portabl hladnjakčić... nego govorim o fast release i slow release teoriji. Kao, whey izolat i glukoza su puno bolji poslije treninga od jaja ili mesa... ili nisu. Ali ova ekipa je išla još dalje. Po njima je nebitno kada uzimaš svoju dnevnu dozu proteina. To jest, dovoljno je uzeti dovoljnu količinu i jesti raznovrsno. Ono da uopće ne postoji definirana količina proteina (koje god one vrste i iz kojeg god izvora bili) koju čovjek mora uzeti po kg tjelesne mase, da i ne govorim.
            Last edited by kelly; 02-08-13, 23:32.
            sad.. ili mi je kelly stavio avatara ili ja mjesečarim/imam rupe u pamćenju

            Comment


            • #7
              Re: WHEY nam UOPĆE NIJE POTREBAN

              guglaj IIFYM

              edit: if it fits your macros (da ne bude zabune)
              Last edited by domagoj; 02-08-13, 22:28.
              The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

              Fak me, right?

              Comment


              • #8
                Re: WHEY nam UOPĆE NIJE POTREBAN

                Originally posted by JosJedanRocky View Post
                Po njima je nebitno kada uzimaš svoju dnevnu dozu proteina.
                Ljudi vole biti mythbustersi pa izvaljuju ovakve bedastoće. Po tome možeš biti cijeli dan bez proteina pa uzeti sve u jednom obroku???
                Ne ide to baš tako.
                Proteini se ne mogu skladištiti u organizmu pa ih je potrebno redovno unositi.
                Ako se baviš fitnesom i imaš 50 kg onda može, ali ako imaš nešto mišića onda to ne pije vode.
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #9
                  Re: Whey nam uopće nije potreban?

                  "Proteini zivotinjskog porekla su najbolje gorivo za izgradnju misicne mase u ishrani, tako da necete bolje napredovati ako kupite skuplji whey. Ne treba zanemariti supelemte ni kada ste u masi ili u definiciji, ali ako ishrana nije sredjena onda vam i ceo supplement shop nece pomoci". Suplementi su tu da te nadopune da upotpune tvoju prehranu takodjer taj vid hrane je mnogo praktican npr casein ne moras nuzno kupiti casein ali zamisli koliko je lakse pred spavanje uzeti casein nego posni sir i kolika je to kolicina posnog koju je potrebno unjeti...

                  Comment


                  • #10
                    Re: Whey nam uopće nije potreban?

                    Originally posted by ivanbih95 View Post
                    "Proteini zivotinjskog porekla su najbolje gorivo za izgradnju misicne mase u ishrani, tako da necete bolje napredovati ako kupite skuplji whey. Ne treba zanemariti supelemte ni kada ste u masi ili u definiciji, ali ako ishrana nije sredjena onda vam i ceo supplement shop nece pomoci". Suplementi su tu da te nadopune da upotpune tvoju prehranu takodjer taj vid hrane je mnogo praktican npr casein ne moras nuzno kupiti casein ali zamisli koliko je lakse pred spavanje uzeti casein nego posni sir i kolika je to kolicina posnog koju je potrebno unjeti...
                    iskreno vise vjerujem siru nego caseinu. kada bih imao casein sad pri ruci uzimao bih ga poslije sira..

                    Comment


                    • #11
                      Re: Whey nam uopće nije potreban?

                      Glupost od teme.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Whey nam uopće nije potreban?

                        Ako neko ko vjeruje da mu whey ne treba a dobije ga od nekoga i sl..neka javi znam ja kome treba
                        If people are not laughing at your goals, your goals are too small!

                        Comment


                        • #13
                          Re: WHEY nam UOPĆE NIJE POTREBAN

                          Originally posted by kelly View Post
                          Proteini se ne mogu skladištiti u organizmu pa ih je potrebno redovno unositi.
                          moze...skladisti se dok se ne sintezira sve uneseno, ne izadje kroz solju tek tako...
                          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                          * SHUT UP AND SQUAT *

                          Comment


                          • #14
                            Re: WHEY nam UOPĆE NIJE POTREBAN

                            Originally posted by TripleZ View Post
                            moze...skladisti se dok se ne sintezira sve uneseno, ne izadje kroz solju tek tako...
                            ovisi o tome koliko se unijelo
                            If people are not laughing at your goals, your goals are too small!

                            Comment


                            • #15
                              Re: Whey nam uopće nije potreban?

                              Originally posted by Viper View Post
                              iskreno vise vjerujem siru nego caseinu. kada bih imao casein sad pri ruci uzimao bih ga poslije sira..
                              nemas razloga casein je extra stvar mada ja mijesam posni i whey popravim okus i derem

                              Comment

                              Working...
                              X