Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ilegalni/švercani suplementi - posljedice i konkurentnost

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ilegalni/švercani suplementi - posljedice i konkurentnost

    Vidim da se na forumu preporuča mnogo brendova kojih uopće nema legalno na tržištu. Nije ni čudo da se preporuča kad je cijena vejrovatno takva da se zasereš. Time se ubija hr tržište od kojeg ovaj forum, portal živi, i to jedva. Što povlači za sobom i samu egzistenciju projekta. Ne krivim kupce već državu koja ne kontrolira i ne radi svoj posao te ne daje uvjete da možemo biti konkuretni. Ovdje ne pričam o online naručivanjem iz inozemstva za vlastitu potrebu.

    Kultura, uopće da se izbjegava plaćanje poreza je toliko usađena u nas građane da ne se više uopće ne gledaju dugoročne posljedice. Ovo se nažalost tiče svih proizvoda i svega što se prodaje. Ja nisam zagovornik uvoza, već proizvodnje. No lakše je uvest nego proizvest. No još lakše je prešvercat.

    Ako niste znali mnoge proizvode koji se daju po doslovno bolesno niskim cijenam su jeftini zbog isteka roka trajanja. Govorimo ovdje o prodaji proizvoda koji su švercani i kojem je istekao rok, čak neki prepravljaju rok tako da ispadne da možeš još 6 mjeseci konzumirat. To nije nikakva kampanja, to je činjenica.

    Nije ni čudo što su u SAD-u kazne za utaju poreza veće nego kad zgasiš čovjeka.
    Last edited by kelly; 22-11-11, 12:43.
    The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

  • #2
    Re: Ilegalni/švercani suplemenati - posljedice i konkurentnost

    Meni je to sve vrlo jednostavno. Rijetko tko ima financijske uvjete da sve suplemente uzima u HR online shopovima ili trgovinama jer su cijene pojedinih suplementata zbilja prevelike. Koliko ih tek za suplementima poteže do Slovenije jer realno za ono za što ćeš u Sloveniji dati 800 kuna, ovdje bi platio možda čak i duplo više. Meni također jednostavno nije isplativo dati za kantu wheya 450 kuna, jednostavno si ne mogu priuštiti takav "luksuz". Ja se nadam da će se u budućnosti stvari riješiti i da cijene neće biti tako vrtoglave.
    "Your body is your biggest artwork."

    DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
    DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
    BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

    SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

    https://www.facebook.com/MBbodybuilding

    Comment


    • #3
      Re: Ilegalni/švercani suplementi - posljedice i konkurentnost

      cijene proteina moraju biti velike jer je izrada skupa... radije bi platio veću cijenu za protein koji je prošao kroz ispitivanje od strane zavoda za javno zdravstvo nego pio nešto što nije provjereno... barem znam da se neću otrovat.. čak i ti proteini koji prođu provjeru zdravstvene ispravnosti nisu onakvi kako piše na deklaraciji (što se tiće nutritivnog sastava), a možeš si mislit kako tek izgleda onaj koji bez ikakve provjere dolazi ilegalnim putovima do potrošača... al ono što platite jeftinije, to je i dalje skupo s obzirom na kvalitetu koju dobivate... ništa to nije drugačije od ono kineske tekstilne robe... samo što tu robu ne jedete...
      Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

      Comment


      • #4
        Re: Ilegalni/švercani suplementi - posljedice i konkurentnost

        Originally posted by riss View Post
        cijene proteina moraju biti velike jer je izrada skupa... radije bi platio veću cijenu za protein koji je prošao kroz ispitivanje od strane zavoda za javno zdravstvo nego pio nešto što nije provjereno... barem znam da se neću otrovat.. čak i ti proteini koji prođu provjeru zdravstvene ispravnosti nisu onakvi kako piše na deklaraciji (što se tiće nutritivnog sastava), a možeš si mislit kako tek izgleda onaj koji bez ikakve provjere dolazi ilegalnim putovima do potrošača... al ono što platite jeftinije, to je i dalje skupo s obzirom na kvalitetu koju dobivate... ništa to nije drugačije od ono kineske tekstilne robe... samo što tu robu ne jedete...
        A ima i toga da se pod određene brendove podvaljuje nešt odrugo, ali ne u toliko velikoj mjeri.
        The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

        Comment


        • #5
          Re: Ilegalni/švercani suplementi - posljedice i konkurentnost

          Originally posted by riss View Post
          cijene proteina moraju biti velike jer je izrada skupa... radije bi platio veću cijenu za protein koji je prošao kroz ispitivanje od strane zavoda za javno zdravstvo nego pio nešto što nije provjereno... barem znam da se neću otrovat.. čak i ti proteini koji prođu provjeru zdravstvene ispravnosti nisu onakvi kako piše na deklaraciji (što se tiće nutritivnog sastava), a možeš si mislit kako tek izgleda onaj koji bez ikakve provjere dolazi ilegalnim putovima do potrošača... al ono što platite jeftinije, to je i dalje skupo s obzirom na kvalitetu koju dobivate... ništa to nije drugačije od ono kineske tekstilne robe... samo što tu robu ne jedete...
          ovo se može odnositi na recimo whey tipa bulk nutrition i takve ali ne i na neke druge firme, mislim da ne trebam navoditi jednu englesku kao primjer izuzetka od ovoga što je napisano u tvom postu.

          kvalitetno može bit jeftino.
          https://www.facebook.com/pages/Team-OS/279735542091911

          Overload Strength team

          Comment


          • #6
            Re: Ilegalni/švercani suplementi - posljedice i konkurentnost

            kvalitetno može biti jeftino i to je najveći problem za nas. Ali kriterij kvalitete je nešto drugo. Netko tko pije određeni suplement zato što je jeftin ne znači nužno i kvalitetu.

            No temu sam otvorio da shvatite da švercani/ilegalni su dobri za vaš đep, ali direktno utječete i na đep cijele države. I ja bi da je sve jeftinije, ali nije. Kad sam imao 18 god išao sam s starom u mađarsku. To bio tzv šverc za vlastite potrebe, jer imaš pravo uvesti robei hranu za određeni iznos. Ja ovdje govorim o organiziranom kriminalu, gdje se švercaju tone. Takav "bizniz" uništava hrvatske tvrtke. Mi plaćamo PDV da bi država živjela, a šverceri trpaju sve u svoj đep. Oni imaju identične marže kao i mi, ali nemaju mali milion nameta od države. Na kraju se opet vraćamo na državu koja ne furnkcionira. Najgore je to što mi plaćaamo PDV za nešto što ne funkcionira na način koje zakoni propisuju.
            The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

            Comment


            • #7
              Re: Ilegalni/švercani suplementi - posljedice i konkurentnost

              Originally posted by dizajner View Post
              kvalitetno može biti jeftino i to je najveći problem za nas. Ali kriterij kvalitete je nešto drugo. Netko tko pije određeni suplement zato što je jeftin ne znači nužno i kvalitetu.

              No temu sam otvorio da shvatite da švercani/ilegalni su dobri za vaš đep, ali direktno utječete i na đep cijele države. I ja bi da je sve jeftinije, ali nije. Kad sam imao 18 god išao sam s starom u mađarsku. To bio tzv šverc za vlastite potrebe, jer imaš pravo uvesti robei hranu za određeni iznos. Ja ovdje govorim o organiziranom kriminalu, gdje se švercaju tone. Takav "bizniz" uništava hrvatske tvrtke. Mi plaćamo PDV da bi država živjela, a šverceri trpaju sve u svoj đep. Oni imaju identične marže kao i mi, ali nemaju mali milion nameta od države. Na kraju se opet vraćamo na državu koja ne furnkcionira. Najgore je to što mi plaćaamo PDV za nešto što ne funkcionira na način koje zakoni propisuju.
              Teško je očekivati od pojedinca da izdvoji veću svotu iz svojeg đepa, što ima posljedice za njegov standard, radi spasa hrvatske države i hrvatskih tvrtki kada je svjedok pljačkanja predstavnika te iste države i tvrtki, koje ne isplačuju plaće, a pojedinci na položajima uživaju u povlasticama. Pojedinci čine društvo i društvo oblikuje pojedinca - jasno je meni kako je sve povezano, ali puno lakše bi bilo učiniti moralno ispravan korak kada bi imali takve primjere na najvišim položajima, a imamo upravo suprotno. Nije čudno da se čovjek onda zapita čemu to? Mislim, možeš mi sada napisati da ako promjene ne krene od nas, neće od nikuda, ali realno gledajući, situacija je takva kakva je i očekivati suprotno je pomalo idealistički. S porastom životnog standarda porasti će i moralni standardi poput "globalnog" mišljenja, ali sada kada moraš razmišljati skoro o svakoj kuni, nije čudno da egoizam dominira.
              Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

              Comment


              • #8
                Re: Ilegalni/švercani suplementi - posljedice i konkurentnost

                Bottom line, svatko misli na svoje dupe i opravdava vlastiti nemar situacijom u državi. To ja zovem nekulturom i odvesti će nas di. Po tom principu linije manjeg otpora, zašto bi ja plačao skuplje kada svi kradu, jednog dana ćemo se obračunavati na ulici noževima jer eto, svi smo postali krimosi i propalice jer je i predsjednik ili premijer takav. Zašto bi plaćao porez kada svi kradu. Pa ljudi moje takav stav je stav u vašoj glavi koji se oblikuje prema nekom drugom tko je loš i ne valja, pa opravdava da i ja ne valjam. Meni osobno je takav način razmišljanja primitiva, i stvarno ne znam od kuda očekujemo promjene kada nas većina razmišlja tako. Neproduktivno, posljedično, pasivno, uloga žrtve i povuci potegni. Smatram da bilo koje opravdanje koje za primjer daje loš primjer druge osobe samo nešto govori o toj osobi. Tu uključujem i sebe.

                Comment


                • #9
                  Kupovina proteina s njuškala

                  pozdrav svima

                  kupio sam proteine na njuškalu iz razloga jer su i više nego isplativiji nego u bilo kojoj trgovini. u teretani su mi rekli da sam pogriješio jer da su to neke krivotvorine i falš proteini. zanima me ima li neko sličnih iskustava i mišljenja.
                  dali da nastavim kupovati na njuškalu ili da odem lijepo u dućan,dam 150 kn više i da sam miran?

                  hvala

                  Comment


                  • #10
                    Re: Kupovina proteina s njuškala

                    Pa prek oglasa kupuješ whey koji nije otvaran, tj. ima zaštitnu foliju preko poklopca. Ako ima sve je u redu

                    Comment


                    • #11
                      Re: Kupovina proteina s njuškala

                      hvala na odgovoru,ugl,također navodno nema hrvatsku deklaraciju pa je većina zbog toga skeptična.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Kupovina proteina s njuškala

                        Originally posted by mali_marek View Post
                        Pa prek oglasa kupuješ whey koji nije otvaran, tj. ima zaštitnu foliju preko poklopca. Ako ima sve je u redu
                        Ni to nije zalog za sigurnost,zaštitna folija se vrati nazad i napravi se jako jednostavno da sve izgleda kao novo!

                        Comment


                        • #13
                          Re: Kupovina proteina s njuškala

                          Originally posted by T.A.T.A. View Post
                          Ni to nije zalog za sigurnost,zaštitna folija se vrati nazad i napravi se jako jednostavno da sve izgleda kao novo!
                          da sigurno je tak jednostavno.. jedino ak prodaješ neki šrot tipa biotech.. onda bi se možda i isplatilo to radit.. al npr Olimp whey kojemu je zaštitna folija spojena sa folijom preko cijelo pakovanja i dizajnirana tako da je fejkanje gotovo nemoguće osim ako nefejkaju tamo drito u tvornici.. također folija ispod poklopca ima logo i sve i teško se skida.. još bi bio u minusu da ideš tak nešta fejkat.. ja kupujem stalno od provjerenih likova, takođe imaju oglase na njuškalu i proteini su jeftiniji puno puno u odnosu na trgovinu..
                          Originally posted by darios
                          pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

                          Comment


                          • #14
                            Re: Kupovina proteina s njuškala

                            Originally posted by Trace_4 View Post
                            da sigurno je tak jednostavno.. jedino ak prodaješ neki šrot tipa biotech.. onda bi se možda i isplatilo to radit.. al npr Olimp whey kojemu je zaštitna folija spojena sa folijom preko cijelo pakovanja i dizajnirana tako da je fejkanje gotovo nemoguće osim ako nefejkaju tamo drito u tvornici.. također folija ispod poklopca ima logo i sve i teško se skida.. još bi bio u minusu da ideš tak nešta fejkat.. ja kupujem stalno od provjerenih likova, takođe imaju oglase na njuškalu i proteini su jeftiniji puno puno u odnosu na trgovinu..
                            Da to se može samo ako zažtitna folija nije spojena s folijom koja omotava cjeli proizvod na kojoj se nalazi, logo tvrtke nutritivni sastav itd.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Kupovina proteina s njuškala

                              I ti kupuješ olimpove proteine preko njuškala koji su ono ful jeftiniji?????

                              Comment

                              Working...
                              X